PREMIERA

2004.03.07

CANAL+ PREMIUM

DOCHODZENIE

The City By The Sea

USA, 2002

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 103 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dwukrotny zdobywca Oscara Robert De Niro w opartym na prawdziwych wydarzeniach dramacie sensacyjnym. Za kamerą twórca "Rob Roy'a" Michael Caton-Jones.

Detektyw Vincent LaMarca (Robert De Niro) zawsze był samotnikiem. Jego życie wypełniała codzienna praca dla nowojorskiego wydziału zabójstw, małżeństwo dawno się rozpadło i od lat nie widział się nawet z własnym synem. Z obecną partnerką, Michelle (Frances McDormand) też łączą go tylko luźne kontakty. Najcieplejsze stosunki utrzymuje z kolegą z wydziału - Regiem (George Dzundza), ale ich rozmowy przeważnie szybko się kończą tuż za progiem biura. Przechodzący właśnie na emeryturę policjant musi poprowadzić jeszcze jedno rutynowe śledztwo. Sprawa dotyczy śmierci dealera narkotyków na Long Beach. Niezwykłe są jednak wyniki już wstępnego dochodzenia. Okazuje się bowiem, że głównym podejrzanym o morderstwo jest jego syn Joey (James Franco). Chłopak nigdy nie wybaczył ojcu, że porzucił jego matkę i zamienił biedne Long Beach na snobistyczny Manhattan. Chcąc pomóc synowi Vincent musi powrócić do bolesnej przeszłości i rozliczyć się z nieżyjącym od wielu lat własnym ojcem straconym na krześle elektrycznym za morderstwo. Tym bardziej, że rodzinne fatum może zaciążyć na kolejnym pokoleniu LaMarców - nowonarodzonym synku Joey'a.

Scenariusz filmu zainspirowały autentyczne wydarzenia opisane w reportażu "Piętno mordercy", opublikowanym w 1997 roku w magazynie "Esquirer", którego autor - dziennikarz Mike McAlary - otrzymał nagrodę Pulitzera. Reżyserii podjął się MICHAEL CATON-JONES, twórca hitów, tj. "Rob Roy", "Chłopięcy świat", "Ślicznotka z Memphis" czy "Szakal". Atutem "Dochodzenia" jest znakomita obsada, w której znaleźli się zdobywcy Oscarów Robert De Niro ("Ojciec chrzestny II", "Wściekły byk" plus cztery nominacje) i Frances McDormand ("Fargo" plus nominacje za "Mississippi w ogniu" i "U progu sławy") oraz doświadczeni aktorzy charakterystyczni George Dzundza ("Łowca jeleni", "Nagi instynkt") i William Forsythe ("Dawno temu w Ameryce", "Dick Tracy").

WASZE OPINIE

Orton

napewno nie świetny, ale trzymający przyzwoity poziom, nie każdego wciągnie fabuła która jest mało oryginalna. Film miejscami przypomina serial tv. Dla fanów De Niro

Migotka

Świetny film,z takich,jakie lubię najbardziej! Bardzo mi się podobał. Wzruszający, trzymał w napięciu i do końca nie wiadomo było,jaka będzie puenta.

auskariukas

Jedien z gorshych filmow Roberta De Niro.
DOCHODZENIE
USA, 2002
Dwukrotny zdobywca Oscara Robert De Niro w opartym na prawdziwych wydarzeniach dramacie sensacyjnym. Za kamerą twórca "Rob Roy'a" Michael Caton-Jones.
dramat
DOCHODZENIE
3,0 5 1 2