PREMIERA

2005.07.29

CANAL+ PREMIUM

DOM 1000 TRUPÓW

House of 1000 Corpses

USA, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Czworo nastolatków podróżuje autem przez Amerykę. Zatrzymując się na stacji benzynowej odkrywają nieopodal niej Muzeum Grozy prowadzone przez Kapitana Spauldinga (Sid Haig).

Gościnny przewodnik opowiada im legendę o tutejszym seryjnym mordercy, niejakim Doktorze Satanie (Walter Phelan). Niesamowita historia działa na wyobraźnię podróżników. Wyruszają więc, by w pobliskim lesie odszukać drzewo, na którym sadystyczny zabójca został powieszony. W trakcie burzy psuje im się samochód, a z opresji wybawia ich przypadkowo spotkana piękna autostopowiczka, która proponuje, by przeczekali ulewę w jej domu. Stary, niszczejący budynek wygląda na opuszczony, ale pozory mylą. Problem w tym, że zamieszkująca dom ekscentryczna rodzina Fireflych nie wypuszcza swoich gości żywych.

"Dom 1000 trupów" to debiut reżyserski ROBA ZOMBIE, frontmana grupy White Zombie. Jego autorstwa jest zarówno napisany na podstawie własnego komiksu "Rob Zombie's Spookshow International" scenariusz, jak i muzyka. Zombi jest również autorem "Bękartów diabła", a także oprawy muzycznej do "Matrix Reaktywacji". Niektóre sekwencje do "Domu 1000 trupów" zrealizowano w piwnicy reżysera, który osobiście kręcił poszczególne sceny kamerą 16 mm. Występująca w jednej z głównych ról Karen Black zyskała dużą popularność na początku lat 70. dzięki filmom "Swobodny jeździec", "Pięć łatwych utworów", "Wielki Gatsby", "Dzień szarańczy" czy "Intryga rodzinna". "Dom 1000 trupów" odniósł nadspodziewanie duży sukces kasowy - już w pierwszym weekendzie wyświetlania zarobił prawie 3,5 miliona dolarów.

WASZE OPINIE

PIOTREK165

Tak, to naprawdę dobry horror, także polecam wszystkim. czy była by możliwość jego ponownej emisji?

asd

Dom 1000 to najstraszniejszy horror w historii kina.
A po nim trzeba zobaczyć Bękarty Diabła.
Ale dom wymiata!!! , niemogłem spać po nim przez tydzień!!!

Pozdrawiam

RobZombie

Tomek Bytom: horrorów jest wiele odmian, tak jak i komedii. HOT1000C to horror typu: krew flaki i inne przysmaki a nie typu: cos sie czai i bójmy sie nieznanego. Jest pozytywny na maks
DOM 1000 TRUPÓW
reżyseria:
USA, 2003
Czworo nastolatków podróżuje autem przez Amerykę. Zatrzymując się na stacji benzynowej odkrywają nieopodal niej Muzeum Grozy prowadzone przez Kapitana Spauldinga (Sid Haig).
horror
DOM 1000 TRUPÓW
4,2 5 1 99