Kino Świat 2013

PREMIERA

2013.08.09

CANAL+ PREMIUM

Dom na końcu ulicy

House at the End of the Street

USA/Kanada 2012

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller/horror

Ocena filmu

0.00

Opis

Młoda rozwódka Sarah Cassidy (Elisabeth Shue) i jej dorastająca córka Elissa (Jennifer Lawrence) wprowadzają się do domu w małym miasteczku. Budynek był stosunkowo tani, ponieważ okolica owiana jest złą sławą.

Cztery lata wcześniej doszło bowiem w sąsiedztwie do tragedii - małżeństwo Jacobsonów zostało zabite przez własną córkę Carrie-Ann, która następnie zniknęła bez wieści. Elissa poznaje brata morderczyni, Ryana (Max Thierot) i nawiązuje z nim bliską relację. Chłopak wyjawia nastolatce szczegóły dawnej zbrodni, a im więcej wychodzi na jaw, tym bardziej przerażająca wydaje się zagadkowa sprawa. Miejscowi mówią nawet, że Carrie-Ann wciąż ukrywa się w okolicznych lasach, gotowa znowu zabijać.

Niewątpliwym atutem "Domu na końcu ulicy" jest obecność w obsadzie Jennifer Lawrence. Zaledwie 22-letnia zdobywczyni Oscara 2013 za rolę w "Poradniku pozytywnego myślenia" błyszczy także u Marka Tonderaia, brytyjskiego reżysera, który do przemysłu filmowego trafił z radia (przez lata był dyskdżokejem BBC Radio 1). Zrealizowany na podstawie scenariusza David Loucki ("Dom snów", "The Ring 3D") obraz łączy w sobie elementy horroru spod znaku "slasher movies" i thrillera psychologicznego. "Tondeai steruje historią poprzez gwałtowne zwroty akcji, perwersyjnie bawiąc się jedną z ulubionych klisz kina popularnego: wrodzoną skłonnością widowni do trzymania z tym słabszym" - przekonywał na łamach "Village Voice" Nick Pinkerton. Bohaterkę kreowaną przez Lawrence niekoniecznie jednak można nazwać słabą, a samej aktorce rola zapewniła kolejną w karierze nominację, tym razem do nagrody MTV Movie Award pod barwną nazwą "Best Scared-As-S**t Performance". Oprócz Jennifer Lawrence na ekranie zobaczymy m.in. Elisabeth Shue ("Zostawić Las Vegas", "Człowiek widmo", "Pirania 3D"), Maksa Theriota ("Chloe", "Zbaw mnie ode złego") i Gila Bellowsa ("Skazani na Shawshank", "Jak kochają czarownice"). Zrealizowany kosztem niecałych 7 milionów dolarów, "Dom na końcu ulicy" zarobił ponad sześć razy tyle.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

woolek10

słabiutki film...

zalogowany

Byłby to całkiem miły horrorek, gdyby nie jego wymowa: pod żadnym pozorem nie wyciągaj ręki do człowieka odtrąconego przez grupę, kieruj się wyłącznie instynktem stadnym. Propozycja dydaktyczna nie do przyjęcia.
Dom na końcu ulicy
reżyseria:
USA/Kanada 2012
Młoda rozwódka Sarah Cassidy (Elisabeth Shue) i jej dorastająca córka Elissa (Jennifer Lawrence) wprowadzają się do domu w małym miasteczku. Budynek był stosunkowo tani, ponieważ okolica owiana jest złą sławą.
thriller/horror
Dom na końcu ulicy
4,6 5 1 13