PREMIERA

2008.12.08

CANAL+ PREMIUM

DOMINO

USA/Francja, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 122 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Modelka Domino Harvey (Keira Knightley) jest córką znanego aktora i na co dzień obraca się wśród elit Hollywood. Znudzona i rozczarowana życiem wyższych sfer Los Angeles wpada na szalony pomysł. Postanawia zostać łowcą nagród.

W tym celu dołącza do drużyny awanturników do wynajęcia, kierowanej przez Eda Mosbeya (Mickey Rourke). Wspólnie ścigają przestępców uchylających się od stawienia się w sądzie. Niecodzienne zajęcie ma jej dostarczyć adrenaliny i emocji. Sprawy jednak komplikują się, gdy Ed i Domino wraz z kompanami zostają uwikłani w walkę mafijnych gangów.

Choć może trudno w to uwierzyć, film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Domino Harvey, córka znakomitego brytyjskiego aktora Laurence'a Harveya, laureata Oscara za "Miejsce na górze" z 1959 roku, istotnie zrezygnowała ze spokojnego życia na rzecz nietypowej pracy łowcy nagród. TONY SCOTT, reżyser takich filmów, jak "Top Gun", "Gliniarz z Beverly Hills 2", "Ostatni skaut" czy "Zawód: szpieg", dokładnie zbadał historię Harvey, po tym jak w 1994 roku przeczytał artykuł prasowy jej poświęcony. Losy Domino zainteresowały go, ponieważ była jedną z nielicznych kobiet zajmujących się ściganiem przestępców dla pieniędzy, ale przede wszystkim dlatego, że jej pochodzenie społeczne zdawało się wykluczać uprawianie tak niebezpiecznej profesji. Według doniesień "Los Angeles Times", Harvey otrzymała 360 tysięcy dolarów za prawa do sfilmowania swojej biografii. Po licznych wywiadach z główną bohaterką oraz ludźmi, których spotkała, Scott przystąpił w końcu do realizacji.

W roli tytułowej obsadzono Keirę Knightley, gwiazdę "Piratów z Karaibów". Podstarzałego zawadiakę, szefa grupy łowców nagród Eda Mosbeya zagrał natomiast Mickey Rourke, który w latach 80. zyskał ogromną sławę występem u boku Kim Basinger w "9 i pół tygodnia" Adriana Lyne'a i tytułową rolą w "Harry Angel" Alana Parkera. W "Domino" zobaczyć można również Christophera Walkena ("Łowca jeleni", "Martwa strefa"), Lucy Liu ("Aniołki Charliego", "Kill Bill") czy Menę Suvari znaną m.in. z "American Beauty".

Premiery nie doczekała niestety sama Domino Harvey, która 27 czerwca 2005 roku zmarła w wieku 35 lat po przedawkowaniu środków przeciwbólowych. Film jest dedykowany jej pamięci.

WASZE OPINIE

Filip86

Zgadzam się z kolegą powyżej. Film na mocną czwórkę. Na pewno nie będziecie się nudzić.

terracan AG1929

oo......to ciekawa produkcja,trochę inna ,trochę ostrawa,fanie sie ją ogląda
na 4 z plusikiem

BeruZadra

Szarpnęłam się, dopadłam płyty i... piszecie tutaj o doznanym zawodzie. Od siebie dodam jeszcze rozczarowanie. W początkach filmu pojawia się coś na kształt trzęsienia ziemi jednakże później napięcie zamiast rosnąć - klęśnie, by wraz z biegiem wydarzeń ukołysać widza do snu. Film zapowiadał się bardzo interesująco, szkoda, że po świetnym starcie zaczęło wiać nudą.
DOMINO
reżyseria:
USA/Francja, 2005
Modelka Domino Harvey (Keira Knightley) jest córką znanego aktora i na co dzień obraca się wśród elit Hollywood. Znudzona i rozczarowana życiem wyższych sfer Los Angeles wpada na szalony pomysł. Postanawia zostać łowcą nagród.
film sensacyjny
DOMINO
4,2 5 1 36