dystrybucja Monolith Films Sp. z o.o.

PREMIERA

2013.05.11

CANAL+ PREMIUM

Dorwać Gringo

Get the Gringo

USA, 2012

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Po nieudanym skoku Kierowca (Mel Gibson) trafia do nietypowego więzienia w Meksyku. Jest to właściwie małe, odizolowane od zewnętrznego świata miasteczko, w którym toczy się niemal normalne życie.

Rządzą tu gangsterzy, ale wśród rezydentów nie brakuje kobiet w różnym wieku i dzieci. Jedno z nich - dziesięcioletni chłopiec - pomaga Kierowcy odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dzieciak zna miejsce jak własną kieszeń i w zamian za ochronę przed ludźmi tutejszego bossa, nowego osadzonego więziennych sztuczek. Z czasem pojawia się szansa na to, by pokrzyżować plany tutejszym bandziorom i policjantom, wyrównać stare rachunki, odzyskać skradzione pieniądze i wraz z małym i jego mamą poszukać lepszego miejsca do życia. Jak pisze Robert Ziębiński na portalu Dzika Banda, Kierowca to "bandyta o gołębim sercu, który kiedy strzela, to po to, by zabić. Miłośnicy starego Mela (...) będą zachwyceni - aktor prezentuje się tu w starym, dobrym, wybuchowym stylu".

WASZE OPINIE

Jacekturysta

Blue-Grey. Sam bym tego lepiej nie ujął, ale podpisuje się pod twoim opisem. Film godny polecenia.

Blue-Grey

Klasyczny sensacyjny schemat filmowy w brutalnej, krwistej ale i swoiście malowniczej scenerii meksykańskiego więzienia - odrębnej zamkniętej enklawy, mrocznej i zgiełkliwej od typów spod ciemnych gwiazd, ale i rządzonej całkiem jasnymi prawami... Znalazłem tu wszystko to, co mnie tak się podoba w tego gatunku strzelankach: niegłupiego, twardego bohatera, bezwzględne, ogniste rozprawy między bandziorami i z bandziorami, niełatwą, romantyczną miłość i - koniecznie - szczęśliwe zakończenie. A cała ta historia nakręcona dynamicznie, z polotem i poczuciem humoru, no i jeszcze na pierwszych planach okraszona dobroduszną gębą Mela Gibsona. Do tego już tylko słone paluszki, karafka z zimną mineralną wodą - i mam oto swoją - w zupełności mi wystarczającą - chwilę szczęścia domowego kinomana. [:-)]

Tufta

Jeden z lepszych filmów Gibsona.Po furii obawiałem się o jego dalsza karierę ale takie filmy jak
Podwójne życie czy Dorwać Gringo przekonują mnie ,że Mel jeszcze ostatniego słowa nie
powiedział.Czekam na kolejne jego filmy.
Dorwać Gringo
reżyseria:
USA, 2012
Po nieudanym skoku Kierowca (Mel Gibson) trafia do nietypowego więzienia w Meksyku. Jest to właściwie małe, odizolowane od zewnętrznego świata miasteczko, w którym toczy się niemal normalne życie.
dramat
Dorwać Gringo
4,3 5 1 23