Fox

PREMIERA

2009.09.02

CANAL+ PREMIUM

DR DOLITTLE 2

Dr. Dolittle 2

USA, 2001

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia familijna

czas trwania: 84 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dr John Dolittle (Eddie Murphy) był kiedyś sympatycznym mężczyzną, poważnie traktującym karierę w zawodzie weterynarza. Nie lubił jednak zwierząt. Najsłodsze i najbardziej puszyste stworzonka budziły w nim odrazę. Sytuacja zmieniła się, kiedy doktor zaczął rozumieć ich mowę.

Teraz jego talent cieszy się tak ogromnym powodzeniem, że Dolittle nie jest w stanie przyjąć wszystkich pacjentów, którzy się do niego zgłaszają. Z trudem godzi obowiązki zawodowe i rodzinne. Zwierzęta notorycznie lekceważą ustalone przez niego godziny przyjęć i nawiedzają go dniem i nocą. Z tego powodu żona Lisa (Kristen Wilson) oraz córki - Charisse (Raven-Symone) i Maya (Kyla Pratt) - coraz częściej czynią mu wyrzuty. Pewnego dnia czworonożni pacjenci zwracają się do doktora z prośbą, aby ratował ich las przed bezwzględnymi przedsiębiorcami. Riley (Kevin Pollak) i Joe Potter (Jeffrey Jones) planują wykarczować dużą jego połać i pobudować osiedle mieszkaniowe. Dolittle postanawia pomóc leśnym zwierzętom. Kluczem do powodzenia misji okazuje się niedźwiedzica Ava, pochodząca z gatunku, któremu grozi wyginięcie. Jeśli Dolittle znajdzie dla niej partnera, samica zostanie wpisana na listę zwierząt podlegających szczególnej ochronie, a tym samym zapobiegnie wyrębowi lasu. Idealnym kandydatem wydaje się być Archie, przemądrzały niedźwiedź cyrkowy, którego największą wadą jest niepohamowane łakomstwo. Dolittle zabiera Archie'ego do lasu, aby nauczyć go życia na wolności i przekonuje, że w naturalnym środowisku spotka miłość życia.

Zrealizowany w roku 1998 "Dr Dolittle" odniósł ogromny sukces komercyjny. "Zdawaliśmy sobie sprawę, że kontynuacja musi przewyższać oryginał. Staraliśmy się przydać nowemu filmowi większego rozmachu, wprowadzić na ekran więcej zwierząt i wykorzystać jeszcze bardziej wyrafinowane techniki efektów specjalnych. Zależało nam przy tym, by nasz film nie tylko bawił i wzruszał, ale także niósł ze sobą jakieś przesłanie" - mówił producent John Davis ("Dr Dolittle", "Małolaty u taty", "Wielki podryw"). Podejmując to zadanie scenarzysta Larry Levin zaangażował dzielnego doktora w ochronę środowiska naturalnego i spojrzał na ten problem z punktu widzenia czworonogów.

W "Dr. Dolittle 2" w rolę tytułową ponownie wcielił się Eddie Murphy ("48 godzin", "Nieoczekiwana zmiana miejsc", "Gliniarz z Beverly Hills", "Gruby i chudszy"), któremu partnerują gadające zwierzęta wykreowane przez hollywoodzkich specjalistów od efektów specjalnych. Ponownie towarzyszy mu Kristen Wilson ("Kuloodporni", "Krzywym okiem", Lochy i smoki") w roli żony oraz Raven-Symone ("Klan urwisów", "Dziewczyny Cheetah") i Kyla Pratt ("Moja Antonia", "Wielka przygoda Barneya", "Gruby Albert") jako córki. Bezwzględnych przedsiębiorców, którzy planują wykarczować las zagrali Kevin Pollak ("Ludzie honoru", "Kasyno", "Ostatni skok") oraz Jeffrey Jones ("Amadeusz", "Kaczor Howard", "Sok z żuka").

Obok aktorów w filmie wystąpiło ponad 250 zwierząt, w tym wilki, żyrafy, oposy, szopy, psy i sowy. Łakomego niedźwiedzia Archie'ego zagrał mierzący przeszło dwa metry, półtonowy niedźwiedź debiutant o imieniu Tank. Jego opiekunem był weteran hollywoodzkich treserów Doug Seus, a filmowe zwierzęta "mówiły" dzięki specjalistom od efektów z Rhythm&Hues. Na planie filmowym "Dr. Dolittle 2" - co zgodnie potwierdzają wszyscy twórcy - panował nieopisany harmider. Treser zwierząt Mark Forbes i jego koledzy na trzy miesiące przed rozpoczęciem zdjęć wpoili każdemu ze zwierzęcych aktorów odpowiednią reakcję na określony dźwięk. Okazało się, że powstały wskutek różnych sygnałów hałas narobił nieoczekiwanego zamieszania: ptaki latały na gwizd, a wiewiórki reagowały na dźwięk dzwonka. "Podczas jednej sceny 15 trenerów równocześnie dawało sygnały 15 zwierzętom" - opowiada Forbes. "To wszystko omal nie wywołało u mnie choroby psychicznej" - powiedział na koniec Eddie Murphy. Najważniejsze jednak, że film ukończono, a zabawa przy jego oglądaniu jest doskonała.
DR DOLITTLE 2
reżyseria:
USA, 2001
Dr John Dolittle (Eddie Murphy) był kiedyś sympatycznym mężczyzną, poważnie traktującym karierę w zawodzie weterynarza. Nie lubił jednak zwierząt. Najsłodsze i najbardziej puszyste stworzonka budziły w nim odrazę. Sytuacja zmieniła się, kiedy doktor zaczął rozumieć ich mowę.
komedia familijna
DR DOLITTLE 2
3,8 5 1 8