Fox

PREMIERA

2007.03.07

CANAL+ PREMIUM

DR DOLITTLE 3

Dr. Dolittle 3

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: film familijny

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Maya Dolittle (Kyla Pratt) byłaby zwykłą amerykańską nastolatką, gdyby nie pewien niecodzienny dar, który odziedziczyła po tacie - słynnym weterynarzu.

Znajomość języka zwierząt, która jej ojca rozsławiła na cały świat, dla dorastającej dziewczyny jest jednak tylko kulą u nogi. Bo który szkolny kolega będzie traktował poważnie dziewczynę, która rozmawia z byle kundlem. Wyśmiewana i wytykana palcami Maya ma więc serdecznie dosyć swoich nadprzyrodzonych zdolności. Aby pomóc jej odetchnąć i znaleźć nowych przyjaciół, matka (Kristen Wilson) wysyła ją na obóz odbywający się na ranczu znajomych. W nowym środowisku Maya nie tylko ukrywa swój dar, ale nie zdradza nawet, jak naprawdę ma na nazwisko. Wszystko idzie świetnie: dziewczyna zdobywa przyjaciół i staje się popularna. Wtedy jednak okazuje się, że ranczo bliskie jest bankructwa i tylko talent Mai może je uratować. Nastolatka musi zdecydować, co jest dla niej ważniejsze: zatrzymać nowych przyjaciół i pozwolić farmie splajtować czy też zdemaskować się, ale z pomocą gadających zwierząt uratować ranczo.

"Dr Dolittle 3" to kolejny film o doktorze rozumiejącym mowę zwierząt, którego na kartach swoich powieści stworzył brytyjski pisarz Hugh Lofting. Lofting, choć pisał również dla dorosłych, do historii przeszedł właśnie jako twórca cyklu 14 powieści o nietypowym weterynarzu. Jego prozę pierwszy raz przeniesiono na ekran już w 1928 roku w niemym niemieckim filmie "Dr Dolittle und seine Tiere". Kolejnej ekranizacji w 1967 roku podjął się Richard Fleischer - w jego "Doktorze Dolittle" jedną z głównych ról zagrał Richard Attenborough. Zainteresowanie powieściami Loftinga powróciło pod koniec lat 90. W 1998 roku ukazał się pierwszy film z nowej serii, gdzie poczciwego doktora zagrał Eddie Murphy. "Dr Dolittle 3" opowiada już o losach córki weterynarza, którą - tak jak w poprzednich częściach - gra Kyla Pratt. Pratt, za dwie poprzednie części nominowana do Image Award, dzięki popularności, która przyniosła jej rola Mai Dolittle, często pojawia się na amerykańskich ekranach. Gra m.in. w serialu "The Proud Family" i "One on One".
DR DOLITTLE 3
reżyseria:
USA, 2006
Maya Dolittle (Kyla Pratt) byłaby zwykłą amerykańską nastolatką, gdyby nie pewien niecodzienny dar, który odziedziczyła po tacie - słynnym weterynarzu.
film familijny
DR DOLITTLE 3
3,8 5 1 26