PREMIERA

2005.01.29

CANAL+ PREMIUM

DROGA BEZ POWROTU

Wrong Turn

USA/Niemcy, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 81 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Zachodnia Wirginia. Student medycyny Chris Finn (Desmond Harrington) spieszy się na spotkanie w sprawie pracy. Jak na złość trafia na korek na autostradzie. Zniecierpliwiony postanawia skrócić drogę jadąc przez las. Nieoczekiwanie wpada na kilkuosobową grupę dyskutującą na środku leśnej drogi.

Na szczęście kończy się na drobnej samochodowej stłuczce, choć Chris nie może już dalej jechać. Nieznajomi to Jessie Burlingame (Eliza Dushku) i trzy pary jej przyjaciół: Carly (Emmanuelle Chriqui) i Scott (Jeremy Sisto), Francine (Lindy Booth) i Evan (Kevin Zegers) oraz Halley (Yvonne Gaudry) i Rich (David Huband). Podczas podróży swoim autem natknęli na drut rozciągnięty na drodze i złapali gumę. Jessie dochodzi do wniosku, że ktoś musiał go tam zostawić celowo. I nie myli się, o czym wszyscy przekonują się w ciągu najbliższych godzin. Tymczasem po krótkiej naradzie grupa wyrusza na poszukiwanie telefonu, a samochodów pilnują Francine i Evan. Wkrótce oboje giną w przerażających okolicznościach. Nieświadomi niczego przyjaciele docierają do tajemniczej rudery w lesie, obok której jest cała kolekcja samochodowych wraków. W prymitywnej chacie nie ma telefonu, za to w lodówce znajdują ludzkie organy w słoikach, a w wannie zwłoki. Niebawem wracają mieszkańcy odrażającej posesji z trupami Evana i Francine. Trzech braci o zdeformowanych ciałach okazuje się kanibalami. Ukryci w zakamarkach ich domu przyjaciele muszą wykazać się nie lada sprytem, by wyjść cało z takiej opresji.

Jeden z najbardziej kasowych thrillerów ostatnich lat to dzieło ROBA SCHMIDTA, twórcy "Saturna", "American Heroes" oraz dramatu "Zbrodnia i kara na przedmieściu", nominowanego do głównych nagród na MFF w Deauville i Sundance. Za produkcję "Drogi bez powrotu" był odpowiedzialny mistrz charakteryzacji i efektów specjalnych Stan Winston. Wielokrotny zdobywca nagród Emmy ma też na koncie cztery Oscary ("Obcy", "Park Jurajski" i dwa za "Terminatora 2: Dzień Sądu"). W obsadzie thrillera znaleźli się młodzi, ale już popularni aktorzy: Eliza Dushku ("Buffy: pogromca wampirów", "Dziewczyny z drużyny", "Jay i Cichy Bob kontratakują", "Dochodzenie"), Jeremy Sisto ("Clueless", "Oczy anioła", "Don's Plum", "Trzynastka"), Desmond Harrington ("Joanna D'Arc", "Chłopaki mojego życia", "Bunkier", "Ryzyko") i Emmanuelle Chriqui ("100 dziewczyn i ja", "Dzień bałwana", "A.I.: Sztuczna Inteligencja", "Przystanek Miłość").

WASZE OPINIE

PIOTREK165

Film jest naprawdę świetny. W 2007 roku wyszła druga część. Mam nadzieję, że CANAL+ ją wyemituje. Obecnie bardzo bym prosił o ponowną emisję pierwszej części "Drogi bez powrotu".

nancy

MuKul zgadzam sie z toba w 100 %ach. byly 2 sceny, ktore zapadly mi w pamiec : gdy straznik zarobil strzalą w oko i na drzewie, gdy mutant wbil dziewczynie siekiere w twarz, a reszta ciala spadla obijac sie o pien i galezie. co prawda sam motyw uciekania po galeziach jest, nie ukrywajmy, glupi. ogolnie mowiac: bywaly lepsze i gorsze produkcje, a ta ujdzie w tlumie

MuKuL

Fajna fabuła: typowo - amerykańska - nastolatkowie + las +groza...
Hmmmm ogólnie jak obejrzymy go w dzień to raczej nudny będzie. Co innego jak w nocy, w domu, sami w pokojowych ciemnościach. To w tedy naprawde jest coś. Film oceniam 4/6
DROGA BEZ POWROTU
reżyseria:
USA/Niemcy, 2003
Zachodnia Wirginia. Student medycyny Chris Finn (Desmond Harrington) spieszy się na spotkanie w sprawie pracy. Jak na złość trafia na korek na autostradzie. Zniecierpliwiony postanawia skrócić drogę jadąc przez las. Nieoczekiwanie wpada na kilkuosobową grupę dyskutującą na środku leśnej drogi.
horror
DROGA BEZ POWROTU
4,4 5 1 157