EMISJE

ŚR | 19.08 | 11:35

CANAL+ PREMIUM

ŚR | 19.08 | 12:35

CANAL+1

Droga do przebaczenia

Reservation Road

USA/Niemcy, 2007

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 102 min

Opis

Joaquin Phoenix, Mark Ruffalo, Jennifer Connelly i Mira Sorvino w przejmującym thrillerze o winie, zemście i odkupieniu. Za kamerą - Terry George, nominowany do Oscara® za reżyserię "Hotelu Ruanda".

Spokojny wrześniowy wieczór. Profesor Ethan Learner (Joaquin Phoenix), jego żona Grace (Jennifer Connelly) i ich córka Emma (Elle Fanning) wracają samochodem z wiolonczelowego występu ich 10-letniego syna i brata Emmy, Josha. Po drodze zatrzymują się na chwilę na stacji benzynowej położonej przy Reservation Road. Ta jedna, przypadkowa decyzja zmieni ich życie na zawsze... Kilka godzin wcześniej. Wzięty prawnik Dwight Arno (Mark Ruffalo) i jego 11-letni syn Lucas (Eddie Alderson) oglądają mecz baseballowy. Dwight cieszy się z czasu, który spędził z synem - odkąd rozwiódł się z jego matką (Mira Sorvino), rzadko widuje chłopca. W jednej chwili życie obu rodzin zmienia się, gdy Dwight, odwożąc Lucasa do jego matki, doprowadza do wypadku, w którym ginie 10-letni Josh Learner. Spanikowany Dwight ucieka z miejsca zdarzenia, a Ethan zaczyna żyć obsesją odszukania zabójcy syna i pomszczenia go. Ich losy nieoczekiwanie krzyżują się, gdy kancelaria Dwighta wyznacza go do prowadzenia sprawy Learnerów...

"Droga do przebaczenia"to ekranizacja powieści Johna Burnhama Schwartza Reservation Road, wydanej w 1998 roku. The Los Angeles Times określił ją jako "zapierający dech w piersiach thriller", a New York Times uznał za jedną z ważniejszych książek 1998 roku. Sam autor w jednym z wywiadów powiedział o pomyśle na powieść: "Chciałem zobaczyć, kim staną się bohaterowie poddani ogromnej presji i w skrajnie trudnej sytuacji. Kiedy wyobrażałem sobie charakter Dwighta, zdałem sobie sprawę, że on też jest ojcem. I w jednym mgnieniu zobaczyłem całość historii." Przełożenia powieści na film podjął się TERRY GEORGE, urodzony w Belfaście reżyser, autor takich hitów jak nominowany do 7 Oscarów "W imię ojca" czy nominowany do 3 Oscarów "Hotel Ruanda", w tym za reżyserię. O swojej decyzji mówił: "Podjąłem się realizacji filmu Droga do przebaczenia, ponieważ historia ta odkrywa motyw zemsty, strachu oraz pokazuje, do czego mogą one doprowadzić zwykłego człowieka. Co się stanie, kiedy problem jakim jest zemsta pojawi się w twoim domu? Postrzegam tę historię jako realistyczną i ważną."

W głównych rolach pojawiła się rewelacyjna obsada: Dwighta Arno przejmująco zagrał Mark Ruffalo ("Zodiak", "Wszystko w porządku"), a jego byłą żonę - Mira Sorvino ("Jej wysokość Afrodyta", "Mordercze lato"). Po przeciwnej stronie stoją Joaquin Phoenix ("Gladiator", "Spacer po linie", "Mistrz", "Ona") jako pałający zemstą Ethan Learner a partneruje mu Jennifer Connelly ("Requiem dla snu", "Piękny umysł", "Małe dzieci", "Krwawy diament").
Droga do przebaczenia
reżyseria:
USA/Niemcy, 2007
Joaquin Phoenix, Mark Ruffalo, Jennifer Connelly i Mira Sorvino w przejmującym thrillerze o winie, zemście i odkupieniu. Za kamerą - Terry George, nominowany do Oscara® za reżyserię "Hotelu Ruanda".
thriller
Droga do przebaczenia