PREMIERA

2010.10.05

CANAL+ PREMIUM

DRUCIKI

Polska, 2009

,

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: niezależny

czas trwania: 61 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Magda (Aleksandra Bednarz) i jej przyjaciółka (Justyna Wasilewska) spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Korzystają z ciepłych, wakacyjnych dni snując się bez wyraźnego celu. W czasie tych wędrówek prowadzą niekończące się rozmowy zrozumiałe tylko dla nich.

Wyobraźnia dziewczyn nie zna granic, co bywa irytujące dla osób postronnych. Magda utrzymuje na przykład, że ma kontakt z kosmitami, którzy jej zdaniem regularnie odwiedzają Ziemię. Innym razem znajduje sobie wymarzonego chłopaka, za którym podąża bez jego wiedzy. Rzeczywistość nie jest jednak tak kolorowa, jak wyobraźnia przyjaciółek.

Pełna ciepła, bezpretensjonalna opowieść o młodości i przyjaźni zrodziła się w głowach dwójki studentów montażu łódzkiej PWSFTviT. Swoim zrealizowanym za jedyne 3,5 tysiąca złotych filmowym debiutem IRENEUSZ GRZYB i ALEKSANDRA GOWIN zdobyli uznanie jurorów oraz przychylność widowni krajowych festiwali kina niezależnego. Wśród licznych laurów, jakie zebrały "Druciki" jest m.in. Nagroda im. Stanisława Różewicza Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" za "zbiorową kreację reżyserów, scenarzystów, montażystów i ekipy filmu "Druciki" z uwzględnieniem ról Aleksandry Bednarz i Justyny Wasilewskiej oraz muzyki Aleksandry Gowin". Na tym samym festiwalu filmowi przyznano też Nagrodę Jury Młodzieżowego pod przewodnictwem Wojciecha Otta, a operatorowi Malte Rosenfeldowi "Jantara 2009" za najlepsze zdjęcia. Role obdarzonych nieprzeciętną wyobraźnią przyjaciółek przypadły stawiającym pierwsze zawodowe kroki absolwentkom Wydziału Aktorskiego łódzkiej Szkoły Filmowej - Aleksandrze Bednarz i Justynie Wasilewskiej.

WASZE OPINIE

admin

Niestety w listopadzie będą tylko dwie emisje, obie w godzinach późnonocnych.

debuger

Chętnie bym ten film obejrzał, natomiast jak pedro wspomniał - pora emisji zaporowa. Nie da się naprawdę choć odrobinę przesunąć pory emisji ?

pedro

Świetne kino. Film opowiada o dwóch dziewczynach, które żyją w innym - własnym świecie. Brak w tym świecie komórek, świetnych ciuchów, gadżetów itd. Nie bywają w sklepach i pubach. Spotykają się najczęściej na łonie natury lub przed blokiem, w parku. Bohaterki to zwyczajne nastolatki, które marzą. Mają one naprawdę bujną fantazję i ciekawe marzenia. Wierzą i widzą miejsca, w których pojawiają się kosmici. A może każdy jest kosmitą, kto nie pasuje do współczenego świata?
Film zrobiony jest bardzo dobrze pod względem technicznym. Jest plastyczny np. scena z oplatającym dziewczyny bluszczem. Scenariusz ciekawy , zaś film bardzo dobry.
Jeden minus - dlaczego tak późna pora emisji? Rozumiem,że to kino ambitne,ale żeby, aż tak...
DRUCIKI
Polska, 2009
Magda (Aleksandra Bednarz) i jej przyjaciółka (Justyna Wasilewska) spędzają ze sobą każdą wolną chwilę. Korzystają z ciepłych, wakacyjnych dni snując się bez wyraźnego celu. W czasie tych wędrówek prowadzą niekończące się rozmowy zrozumiałe tylko dla nich.
niezależny
DRUCIKI
3,8 5 1 13