NBC Universal

PREMIERA

2009.11.18

CANAL+ PREMIUM

DRUŻBA

The Best Man

USA, 1999

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 116 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Młody pisarz Harper Stewart (Taye Diggs) ma zostać drużbą na ślubie przyjaciół - Lance'a Sullivana (Morris Chestnut) i Mii Morgan (Monica Calhoun). Harper ma jednak powody do niepokoju.

Wydaje właśnie autobiograficzną książkę, w której wspomina czasy studenckie i ukazuje niektórych znajomych w niezbyt korzystnym świetle. Obawy Harpera są uzasadnione, bo na przyjęciu weselnym mają pojawić się jego starzy znajomi z college'u Quentin (Terrence Howard), Murch (Harold Perrineau) i piękna Jordan (Nia Long). W dodatku drużba w biografii opowiada o swoim związku z przyszłą panną młodą, w której z biegiem wydarzeń odżywają zapomniane namiętności.

Nagrodzony dwiema statuetkami Black Reel Award "Drużba" jest debiutem reżyserskim MALCOLMA D. LEE, prywatnie kuzyna jednego z najsłynniejszych czarnoskórych reżyserów Spike'a Lee. To właśnie od niego Malcolm uczył się filmowego rzemiosła. Pracował jako asystent na planie m.in. "Malcolma X" oraz "Clockers - Sprzedawcy". Jeden z późniejszych pełnometrażowych filmów Malcolma D. Lee, "Życie na wrotkach", był nominowany do Black Reel Award, Black Movie Award oraz Image Award. W "Drużbie" rolę młodego pisarza Harpera Stewarta zagrał dorastający w Rochester w Nowym Jorku Taye Diggs. Aktor właściwie nazywa się Scott Diggs, ale przyjaciele nazywali go kiedyś "Scottaye", co potem skróciło się to do "Taye" i tak już pozostało. Pochodzący z rodziny o muzycznych zdolnościach, sam również początkowo marzył o karierze tancerza i piosenkarza. Zanim trafił do filmu występował w teatrach na Broadwayu. Trampoliną do sukcesu i Hollywood okazała się dla niego rola niesympatycznego właściciela mieszkania w teatralnej adaptacji nagrodzonego Pulitzerem musicalu "Rent" Jonathana Larsona. Diggs zagrał także dobrze ocenione role m.in. w "Domu na Przeklętym Wzgórzu", "Go" czy w "Desperatach". W 2005 roku publicznie okazał swoje rozżalenie z powodu hollywoodzkiej mody na zatrudnianie znanych raperów w charakterze aktorów. "Startowałem do milionów filmów i nie dostawałem angażu. A później okazywało się, że otrzymał go jakiś znany hiphopowiec" - mówił. Dołączył w ten sposób do Samuela L. Jaksona, który wielokrotnie krytykował pęd muzyków do aktorstwa.

WASZE OPINIE

maciuch

Rasista!

CuoreRosso

Słaby film. Spodziewałem się czegoś więcej.
Aha.... mało białych aktorów. Prawie wcale.
DRUŻBA
reżyseria:
USA, 1999
Młody pisarz Harper Stewart (Taye Diggs) ma zostać drużbą na ślubie przyjaciół - Lance'a Sullivana (Morris Chestnut) i Mii Morgan (Monica Calhoun). Harper ma jednak powody do niepokoju.
komedia romantyczna
DRUŻBA
5,0 5 1 1