Universal

PREMIERA

2007.08.15

CANAL+ PREMIUM

DRUŻYNA MARZEŃ

The Dream Team

USA, 1989

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 108 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Doktor Weitzman (Dennis Boutsikaris), bardzo postępowy i wrażliwy psychiatra, postanawia sprawić grupie swoich pacjentów niespodziankę. Zabiera ich z zakładu zamkniętego na mecz Yankesów do Nowego Jorku.

Pod jego opieką chorzy dość dobrze dają sobie radę. Jednak podczas przypadkowego postoju autobusu doktor zostaje przez pomyłkę dotkliwie pobity i sam trafia do szpitala. Jego podopieczni muszą przetrwać pozostawieni sami sobie w miejskiej dżungli. Nie rezygnują z meczu. Przeciwnie: w sytuacji zagrożenia odzywa się w nich duch zespołu i postanawiają cali i zdrowi dotrzeć do celu.

HOWARD ZIEFF zrealizował "Drużynę marzeń" tuż przed swoimi dwoma największymi hitami: komedią "Moja dziewczyna" z Macaulayem Culkinem i Anną Chlumsky oraz jej kontynuacją "Moja dziewczyna 2". W "Drużynie..." w jedną z głównych ról wcielił się Michael Keaton, doceniony w ostatnich latach nominacją do Złotego Globu za rolę w "Na żywo z Bagdadu" (2002) oraz do nagrody Emmy za występ w telewizyjnym filmie "Fred Rogers: America's Favorite Neighbor" (2004). Partnerowali mu m.in. Christopher Lloyd, popularny komik trzykrotnie nagradzany Emmy (m.in. za serial "Droga do Avonlea") i uhonorowany Independent Spirit Award za rolę w "Dwudziestu dolcach" (1993) oraz Peter Boyle, nagrodzony Emmy za rolę w "Z archiwum X".

Podczas realizacji "Drużyny marzeń" ekipa filmowa pozostawała zupełnie niewidoczna, starając się umożliwić aktorom zlanie się z otoczeniem. Wywołało to szereg zaskakujących sytuacji. Aktorzy, grający przecież ludzi upośledzonych umysłowo, często zachowywali się ekscentrycznie. Nawet jednak, kiedy brali udział w niebezpiecznych sytuacjach, przechodnie nie zwracali na nich większej uwagi. Po zakończeniu zdjęć reżyser powtarzał często, że od tamtej pory zwątpił w ludzkie odruchy Nowojorczyków.

WASZE OPINIE

vaskezkrk

polecam całkiem ,całkiem :)

BeruZadra

W sumie film znany, ale z charakterem.
Bądźmy uczciwi:
Wyrazisty Michael Keaton i nie mniej charakterystyczny Christopher Lloyd nadają "Drużynie marzeń" to coś, dzięki czemu w sumie przeciętna amerykańska komedia zyskuje może nie pazur ale całkiem zgrabny pazurek. Ekspresja pierwszego Batmana ciągle budzi uznanie.
Jednak i ten zrealizowany na całkiem przyzwoitym poziomie film częstymi powtórkami może zostać sprowadzony do pozycji odgrzewanego kotleta.
DRUŻYNA MARZEŃ
reżyseria:
USA, 1989
Doktor Weitzman (Dennis Boutsikaris), bardzo postępowy i wrażliwy psychiatra, postanawia sprawić grupie swoich pacjentów niespodziankę. Zabiera ich z zakładu zamkniętego na mecz Yankesów do Nowego Jorku.
komedia
DRUŻYNA MARZEŃ
4,6 5 1 11