PREMIERA

2009.06.15

CANAL+ PREMIUM

DUNGEON SIEGE - W IMIĘ KRÓLA

In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Niemcy/Kanada/USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: fantasy/film akcji

czas trwania: 122 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Na obrzeżach królestwa Ebb żyje wraz z rodziną człowiek nazywany Farmerem (Jason Statham). Jego spokojny żywot brutalnie zakłóca najazd Krugów - okrutnych wojowników wysłanych przez potężnego maga Galliana (Ray Liotta), by obalić panującego w Ebb króla Konreida (Burt Reynolds).

Pustoszący królestwo Krugowie zabijają syna Farmera i uprowadzają jego żonę, Solanę (Claire Forlani). Farmer rusza Solanie na ratunek, wspierany przez przyjaciela Norricka (Ron Perlman) i szwagra Bastiana (Will Sanderson). Z prostego rolnika zmienia się w wojownika i staje postrachem złowieszczej armii Galliana.

"Dungeon Siege - W imię króla" to pełne rozmachu widowisko fantasy, którego fabuła została oparta na popularnej serii gier komputerowych typu RPG. Jej reżyser, Niemiec UWE BOLL, to filmowiec cieszący się renomą eksperta od adaptacji historii z ekranu komputera na taśmę filmową. Ma na koncie realizację takich obrazów, jak "BloodRayne", "Alone in the Dark - Wyspa cienia" czy "Postal". Przystępując do realizacji "Dungeon Siege", Boll dysponował imponującym budżetem w wysokości 60 milionów dolarów. Nic zatem dziwnego, iż od początku planował stworzyć epicką historię o walce dobra ze złem, osadzoną w fantastycznym świecie królestwa Ebb.

Na planie filmowym, który zainstalowano w malowniczych plenerach Kanady, Bollowi udało się zgromadzić gwiazdorską obsadę. Główną rolę powierzył ekranowemu twardzielowi Jasonowi Stathamowi("Porachunki", "Przekręt", "Transporter", "Teoria chaosu"). W jego przyjaciela Norricka wcielił się znakomity aktor charakterystyczny Ron Perlman ("Imię róży", "Wróg u bram", "Hellboy"), zaś niegodziwego czarownika Galliana odtwarzał Ray Liotta ("Chłopcy z ferajny", "Hannibal", "Blow"). W pozostałych rolach wystąpili m.in. Claire Forlani ("Szczury z supermarketu", "Konspiracja.com"), Leelee Sobieski ("Oczy szeroko zamknięte", "Upadłe niebo", "Kult"), Kristianna Loken ("Mortal Kombat - Ostateczna rozrywka", "Terminator 3 - Bunt maszyn" czy "BloodRayne" Uwe Bolla), John Rhys-Davies ("Poszukiwacza zaginionej Arki", "Indiana Jones i ostatnia krucjata", trylogia "Władca Pierścieni"), Will Sanderson ("Alone in the Dark - Wyspa cienia", "BloodRayne") i dwukrotny zdobywca Złotego Globu Burt Reynolds.

WASZE OPINIE

szymon_212

Film fajny, moja ocena to 5.

professormad

Dobry BOŻE co to był za film!!!!!!!!!!.Ten film ma wszystko czego potrzebuje "fatal portrait".Głupawą przewidującą fabułę,fatalne dialogi,potworne błędy kostiumowe i toporna gra aktorska(zwłaszcza zdjęcia bitewne).Jesli cofamy sie tyle lat wstecz to fryzjer Raya Liotty pochodzi na pewno z ostatniego 10-lecia a "parodia"szpadla w scenie kopania grobu jest żenująca.Dobrze że nie użyli FISKARSA gdyż to wymysł ostatnich czasów.Film jest tak przewidywalny że nie chce sie czekac do końca.Generalnie polecam go tylko wszystkim młodym reżyserom by podpatrywali jakich błędów nie popelniać w swoich produkcjach oraz prawdziwych amatorów filmów fantasy którzy nie potrafia ominąć żadnej produkcji swego ulubionego gatunku.Zastanawia jednak i to mocno genialna obsada w tak słabym filmie.

zuzu

Dla mnie film nieudolnie próbuje nawiązac do wladcy pierścieni. Fabuła przewidywalna a aktorstwo ...
DUNGEON SIEGE - W IMIĘ KRÓLA
reżyseria:
Niemcy/Kanada/USA, 2007
Na obrzeżach królestwa Ebb żyje wraz z rodziną człowiek nazywany Farmerem (Jason Statham). Jego spokojny żywot brutalnie zakłóca najazd Krugów - okrutnych wojowników wysłanych przez potężnego maga Galliana (Ray Liotta), by obalić panującego w Ebb króla Konreida (Burt Reynolds).
fantasy/film akcji
DUNGEON SIEGE - W IMIĘ KRÓLA
3,6 5 1 34