Universal

PREMIERA

2007.08.06

CANAL+ PREMIUM

DYNASTIA SMOKA

Dragon Dynasty

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: film przygodowy/fantasy

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dzielny wojownik Marco di Paolo (Federico Castelluccio) wyrusza z trzynastowiecznych Włoch do Chin na spotkanie z samym cesarzem Gao (James Hong), z którym ma negocjować warunki porozumienia. Marco towarzyszy m.in. jego brat Giovanni (Aaron Hendry).

Rozmowy przebiegają pomyślnie, jednak na drodze do porozumienia staje doradca władcy, przebiegły Shang Sel (Peter Kwong), który namawia cesarza, aby zerwał rozmowy z "barbarzyńcami". Kiedy Cesarz odmawia Shang Sel postanawia działać na własną rękę. Przy pomocy relikwii o nazwie "Dragon Stone" wzywa smoki, aby zniszczyły di Paolo i jego ludzi. Plan wymyka się jednak spod kontroli. Bestie rozszarpują wielu Chińczyków. W końcu cesarz wraz z Marco di Paolo powstrzymuje je. Pojmany Shang Sel, którego cesarz skazuje na śmierć, ucieka z więzienia i po raz kolejny podejmuje walkę z di Paolo. Znów wzywa smoki, które tym razem powodują rzeź na niewinnych mieszkańcach europejskiej wioski. Wśród zabitych jest kowal, którego córka Ava (Stana Katic) poprzysięga zemstę.

Utrzymany w klimacie ludowych baśni i starożytnych mitów przygodowy film "Dynastia smoka" to trzeci obraz wyreżyserowany przez MATTA CODDA, który jako ilustrator pracował nad wizualną stroną takich filmów, jak "Szeregowiec Ryan", "Faceci w czerni" czy kontrowersyjne "Apocalypto" Mela Gibsona. W główną rolę walecznego di Paolo wcielił się Federico Castelluccio, znany przede wszystkim jako Furio Giunta z "Rodziny Soprano", ale doceniony też ostatnio za rolę w filmie "Wszyscy twoi święci". Partnerował mu m.in. Aaron Hendry oraz Stana Katic. Ta urodzona w Kandzie aktorka ma serbskie korzenie, piękny mezzo-sopran i talent do języków obcych. Katic mówi po włosku, francusku, bośniacku, serbsku i chorwacku. Jej oryginalne imię to skrót od Stanisławy albo Stanki - popularnych serbskich imion. Stana Katic szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim z seriali "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze" oraz "Przez 24 godziny".

WASZE OPINIE

Born2ball

Marniutko, jednak czyms trzeba zapelnic ramowke..szczegolnie, ze fanow fantasy wielu.

BeruZadra

Film jest po prostu wstrząsający. Jest tak bardzo wstrząsający, że "Dynastię Smoka" obejrzałam w kilku podejściach, bo od nadmiaru emocji kręci się w głowie.
W części pierwszej Marco Polo wraca z Chin do Wenecji. W uznaniu zasług cesarz żegna go z honorami...Cesarski pałac niewiele różni się od kurnika, sam cesarz jakoś jest mało cesarski, niekompetencja cesarskiej straży jest porażająca i jeszcze śmierć przez rozstrzelanie łukami...Bądźmy sobie uczciwi, Chińczycy mieli rozbudowany system bardzo wyszukanych kar. Strzelanie z łuku do czarownika to kpina.
Albo scenarzystom wpadł przypadkiem w ręce stosowny kawałek z "Kajka i Kokosza". Tam też Zbójcerza łukami...
W części drugiej Marco budzi się na nieznanej ziemi, a zza krzaka wyskakuje kolo w mundurze rzymskiego legionisty i w łeb leje od czego Marco Polo ciemno w oczach się robi...

Film zachwycił mnie bardzo umiarkowanie. Jako komentarz ciśnie mi się słowo "siermiężny". Sytuację ratują w jakimś stopniu dopracowane smoki, ale tylko w jakimś stopniu.
Właściwie odnoszę wrażenie, że film powstał wyłącznie po to by pokazać kolejny krok w ewolucji smoczej animacji. Ale ładna animacja i skomponowanie efektów to zdecydowanie za mało.
Film można było zrobić lepiej.

Zdecydowanie nie polecam. Szkoda czasu.
DYNASTIA SMOKA
reżyseria:
USA, 2006
Dzielny wojownik Marco di Paolo (Federico Castelluccio) wyrusza z trzynastowiecznych Włoch do Chin na spotkanie z samym cesarzem Gao (James Hong), z którym ma negocjować warunki porozumienia. Marco towarzyszy m.in. jego brat Giovanni (Aaron Hendry).
film przygodowy/fantasy
DYNASTIA SMOKA
4,1 5 1 11