PREMIERA

2006.03.29

CANAL+ PREMIUM

DZIĘKUJĘ, ZOE

Cherish

USA, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 96 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Zoe Adler (Robin Tunney) zajmuje się animacją komputerową. Żywiołowa 20-latka prowadzi intensywne życie towarzyskie. Pewnej nocy bawi się na firmowym przyjęciu w miejscowym nocnym klubie.

Na parkiecie towarzyszy jej Andrew (Jason Priestley), jej ostatni chłopak. Po wypiciu trzech martini Zoe zgadza się, by spędzili resztę wieczoru razem. Wraca jednak do swojego auta po komórkę. Nie wie, że jest obserwowana i staje się ofiarą porwania. Napastnik tak szybko rusza, że auto zderza się z nadjeżdżającym policjantem. W czasie wypadku Zoe traci przytomność, a gdy ją odzyskuje porywacza już nie ma. Pozostaje trup policjanta i Zoe jest oskarżona o spowodowanie jego śmierci. W wersję o porwaniu nie wierzy nawet jej prawniczka (Nora Dunn). Więzieniem dla Zoe ma być bransoleta z elektronicznym chipem, który śledzi jej każdy ruch. Dziewczyna nie może odchodzić od rejestrującego wszystko modemu dalej niż 20 metrów. Jedynym człowiekiem, z którym ma kontakt, jest obsługujący urządzenie Daly (Tim Blake Nelson).

"Dziękuję, Zoe" to druga pełnometrażowa fabuła w dorobku FINNA TAYLORA. Reżyser zadebiutował w 1996 roku dramatem komediowym "Pół sen pół ryba". Jest również autorem scenariuszy do wszystkich swoich filmów oraz dramatu Petera Medaka "Pontiakiem na Księżyc". Zdjęcia do "Dziękuję, Zoe" kręcono w plenerach Kalifornii (Berkeley, Oakland, San Francisco). W postać tytułową wcieliła się Robin Tunney. Aktorka zadebiutowała na ekranie jako nastolatka. Przełom w jej karierze nastąpił w połowie lat 90., gdy wystąpiła w "Szkole czarownic", "Julianie Po" oraz dramacie "Niagara, Niagara", za który otrzymała Puchar Volpiego na MFF w Wenecji'97. W dorobku Tunney są również: "I stanie się koniec", "Granice wytrzymałości", "Teściowie", "Cień strachu" i "Paparazzi". W "Dziękuję, Zoe" pojawiają się u jej boku: aktor ("Raport mniejszości", "Poznaj moich rodziców") i reżyser ("O", "Szara strefa") Tim Blake Nelson, gwiazda serialu "Beverly Hills, 90210" Jason Priestley ("Miłość i śmierć na Long Island", "Uwaga: ocenzurowane przez rodziców") oraz nominowana do Oscara za "Miejsca w sercu" Lindsay Crouse ("Dom gry", "Informator").

WASZE OPINIE

ginger

Tim Blake Nelson (O, Brother, Where Art Thou?) rules!

Orton

Następny ciekawy film Finna Taylora, nie jakiś wybitny, ale ma coś w sobie. Robin Tunney pokazała swoją najlepszą rolę od czasu gdy wystąpiła w filmie "Niagara, Niagara". Tutaj zagrała z dużym wyczuciem i wdziękiem; jest to dobra aktorka i mam nadzieję że jeszcze pokaże na co ją stać, to trochę śmieszne że taki talent, który ma papiery, ukończył szkołę aktorską się trochę marnuje, a niektóre pseudo aktorki które nie mają pojecia o graniu w filmie, albo wcześniej były piosenkarkami przez co łatwiej się zaangażowały w jakąś znaną produkcję grają w filmach torująć drogę wielu utalentowanym młodym aktorom. Film "Dziękuję, Zoe" , jest to niezależna produkcja i wyróżnia się na tle innych filmów, ma niezłą konstrukcję, bardzo dobrą muzykę, ciekawe sceny, więc jeśli ktoś ma ochotę na nietypowe kino to powinien... POLECAM!

Marta

Niesamowita historia! Film zapowiada sie dosc niepozornie, ale potem okazuje sie byc naprawde genialny. B. mi sie podobalo!
DZIĘKUJĘ, ZOE
reżyseria:
USA, 2002
Zoe Adler (Robin Tunney) zajmuje się animacją komputerową. Żywiołowa 20-latka prowadzi intensywne życie towarzyskie. Pewnej nocy bawi się na firmowym przyjęciu w miejscowym nocnym klubie.
komedia romantyczna
DZIĘKUJĘ, ZOE
4,8 5 1 25