PREMIERA

2009.12.20

CANAL+ PREMIUM

DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA

My Best Friend's Girl

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 97 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Przystojny Sherman "Tank" Turner dorabia, pomagając porzuconym mężczyznom reaktywować ich związki. W tym celu umawia się z ich byłymi dziewczynami, zdobywa ich zaufanie, po czym nieoczekiwanie staje się arogancki i obrzydliwy. Jest przy tym niezwykle pomysłowy i ma pokaźny arsenał idiotycznych odzywek. Po koszmarnych randkach kobiety w pośpiechu wracają w objęcia dawnych partnerów.

Pewnego dnia z jego nietypowej usługi postanawia skorzystać nieśmiały i safandułowaty współlokator Tanka. Dustin (Jason Biggs) prosi kumpla, aby wykorzystał swój talent wobec jego koleżanki z pracy, której po miesiącu znajomości wyznał miłość, ale dostał kosza. Alexis (Kate Hudson) jest kobietą sukcesu, inteligentną i pełną temperamentu prawniczką, która pragnie w pełni korzystać z uroków życia. Tank stara się wykonać zadanie najlepiej, jak potrafi, szybko jednak staje przed dylematem, czy pozostać lojalny wobec kumpla, czy pójść za głosem serca.

"Dziewczyna mojego kumpla" w reżyserii HOWARDA DEUTCHA ("Potyczki z tatą", "Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy", "Jak ugryźć 10 milionów 2") trzyma standardy gatunku, choć zaczyna się dość przewrotnie, ponieważ główni bohaterowie wydają się parą, nieprzystającą do schematów współczesnych komedii romantycznych. Dane Cook ("Pracownik miesiąca", "Ja cię kocham, a ty z nim", "Facet pełen uroku") jako Tank jest cynicznym i zatwardziałym kawalerem, który dorabia sobie do pensji, organizując randki, podczas których jest arogancki, obrzydliwy i perfidnie obraża swoje partnerki. Cook, znany z energetycznych występów na scenie jako komik, był podekscytowany możliwością zagrania tak kontrowersyjnej postaci jak Tank: "Fajnie jest być niegrzecznym, widzowie zawsze lubią zwyrodnialców. Najbardziej lubimy jednak, gdy mają oni okazję się zmienić, a to właśnie przytrafia się Tankowi" - mówi aktor. Partneruje mu Kate Hudson ("Jak stracić chłopaka w 10 dni", "Mama na obcasach", "Ja, ty i on"), laureatka Złotego Globu i nominowana do Oscara i BAFTY za kreację w filmie Camerona Crowe'a "U progu sławy". U Deutscha gra Alexis, idealną kandydatkę na żonę, która jednak wystrzega się związków i nie chce się zakochać. "Związki, które pokazujemy w filmie, są dalekie od ideału. Każdemu zdarza się popełniać błędy, a my staramy się pokazać, jak do nich dochodzi i rozbawić tym widza" - mówi Kate Hudson. W tej często niecenzuralnej komedii występuje także znana z "Projektu: Monster" Lizzy Caplan ("Kwaśne pomarańcze", "Wredne dziewczyny"). Jako przyjaciółka Alexis, Amy. Jason Biggs ("Dziewczyna z Jersey", "Twarda laska", "Nawiedzona narzeczona"), znany z przebojowej serii "American Pie", jest natomiast kumplem Tanka, uczuciowym, wrażliwym i uroczym człowiekiem, obsesyjnie przywiązanym do Alexis. W "Dziewczynie mojego kumpla" na uwagę zasługuje także występ Aleca Baldwina ("Malice", "Pod presją", "Lekcja przetrwania"). Aktor, nominowany do Oscara za rolę w filmie "Cooler" i dwukrotny laureat Złotego Globu za występ w serialu "Rockefeller Plaza 30", gra ojca Tanka. Profesor Turner jest wykładowcą w żeńskim college'u, kobieciarzem i skrajnym seksistą. Nie wierzy w miłość, ufa tylko biologii i taką postawę wpoił synowi. Scenariusz do "Dziewczyny mojego kumpla" napisał Jordan Cahan, a autorem zdjęć jest nominowany do Oscara i BAFTY za zdjęcia do "Bez przebaczenia" Jack N. Green ("40-letni prawiczek", "50 pierwszych randek", "Przerwana lekcja muzyki").

WASZE OPINIE

Madzia

niezly pomysl ale calosc lekko nudnawa i niestety niesmieszna. mozna zmeczyc z braku laku...

Frąc

Bałem się oglądać tą komedię jak zobaczyłem kto w niej gra. Niestety nie przepadam za komediami American Pie. Pogubiłem się już w tych poszczególnych częściach mniej więcej na poziomie czwartej odsłony. W tym przypadku Jason Biggs nie wypadł najgorzej. Sama historia też nie jest taka zła, ale to i tak za mało, żebym był chociaż w połowie usatysfakcjonowany po tym co zobaczyłem. Kolejna głupawa komedyjka z momentami. Ja obejrzałem i szybko zapomniałem.

villemo

Ja bym chciała coś sprostować...
Czytałam Wasze opinie i spodziewałam się po nich żenującego poziomu żartów i ogromnego bagażu aluzji erotycznych. Tymczasem wcale nie było tak źle, powiedziałabym, że na tle innych amerykańskich przedstawicieli gatunku - było przyzwoicie. Szczególnie biorąc pod uwagę to, czego dotyczyła fabuła - twórcy mogli tu zaszaleć, a jednak tego nie zrobili.
Pomysł na fabułę ryzykowny ale w sumie zabawny (na pewno nie dla każdego, ale oceniam film w ramach gatunku, a nie aspiracji, których zdecydowanie ten obraz nie miał). Finał nieco gorzej ;) ale ogólnie wszystko ujdzie, nawet Kate Hudson, której nie lubię, jakoś nie zdążyła mnie rozdrażnić ;)
Biggs na szczęście znalazł się na swoim miejscu, tj. nie w roli głównej
Baldwin mnie nawet rozbawił ;)

Ogólnie przeciętnie, można obejrzeć, jeśli ktoś nie boi się tego typu filmów.
DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA
reżyseria:
USA, 2008
Przystojny Sherman "Tank" Turner dorabia, pomagając porzuconym mężczyznom reaktywować ich związki. W tym celu umawia się z ich byłymi dziewczynami, zdobywa ich zaufanie, po czym nieoczekiwanie staje się arogancki i obrzydliwy. Jest przy tym niezwykle pomysłowy i ma pokaźny arsenał idiotycznych odzywek. Po koszmarnych randkach kobiety w pośpiechu wracają w objęcia dawnych partnerów.
komedia
DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA
4,1 5 1 43