DreamWorks

PREMIERA

2009.01.10

CANAL+ PREMIUM

DZIEWCZYNA Z MOICH KOSZMARÓW

The Heartbreak Kid

USA, 2007

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 111 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pomimo presji otoczenia i czterdziestki na karku Eddie Cantrow (Ben Stiller) jest kawalerem. Za namową ojca (Jerry Stiller) dochodzi wreszcie do wniosku, że najwyższa pora na ustatkowanie się i ożenek.

Gdy pewnego dnia spotyka Lilę (Malin Akerman), jest pewien że ta urocza blondynka to kobieta, z którą powinien spędzić resztę życia. Sprawa wygląda poważnie i już po sześciu tygodniach znajomości Eddie i Lila biorą ślub. W trakcie podróży poślubnej do Meksyku czar pryska. Świeżo upieczona małżonka okazuje się diabłem wcielonym - jest nieznośna, kłótliwa i ma dziwne upodobania seksualne. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Eddie poznaje sympatyczną brunetkę Mirandę (Michelle Monaghan). Uświadamia sobie bowiem, że to właśnie ona jest jego ideałem kobiety.

Historia opowiedziana przez braci BOBBY'IEGO i PETERA FARRELLY, w "Dziewczynie z moich koszmarów" koneserom komedii może wydawać się znajoma. Film jest bowiem uwspółcześnioną wersją przeboju kinowego z 1972 roku ze znakomitym Charlesem Grodinem i Cybill Shepherd w rolach głównych. Pomysł nakręcenia remake'u pojawił się już jakiś czas temu, ale Peter Farrelly, któremu chciano powierzyć ten projekt miał zbyt wiele obiekcji. ""The Heartbreak Kid" to jeden z moich absolutnych faworytów, jeśli chodzi o produkcje komediowe" - tłumaczył - "Dlatego instynkt podpowiadał mi, że nie powinienem tego ruszać". Minęły jednak trzy lata, Farrelly przemyślał sprawę i doszedł do wniosku, że przedstawiony w filmie ciąg gagów i zaskakujących zwrotów akcji pasuje do stylistyki, którą wypracował wraz z bratem. Należy w tym miejscu przypomnieć, że rodzinny duet filmowców ma w Hollywood ugruntowaną pozycję. Ich współpraca zaczęła się w 1994 roku przy pamiętnym "Głupim i głupszym", mega-hicie który przyniósł ponad 340 milionów dolarów zysku. Farrelly podpisali się także filmami, takimi jak "Kręglogłowi", "Sposób na blondynkę", "Ja, Irena i ja", "Płytki facet", "Skazani na siebie" czy zupełnie różniąca się od pozostałych "Miłosna zagrywka". W każdym z nich dowiedli zmysłu obyczajowej obserwacji i wyczucia humoru sytuacyjnego.

W przypadku "Dziewczyny z moich koszmarów" już na etapie pisania scenariusza było wiadomo, że rola czterdziestoletniego lekkoducha, któremu nie w głowie trwałe związki przypadnie Benowi Stillerowi. Nazwisko aktora, gwiazdy filmów "Zoolander", "Starsza pani musi umrzeć" czy "Starsky i Hutch", jest synonimem komediowej rozrywki w najlepszym wydaniu. Stiller okazał się fanem oryginalnego "The Heartbreak Kid". "To klasyka. To po prostu niezwykle zabawna historia i myślę, że na jej podstawie można nakręcić coś zabawnego w nieco odmiennym stylu" - zawyrokował gwiazdor. Sporym wyzwaniem było uczynienie z filmowego Eddie'ego postaci sympatycznej. Wnioskując z fabuły bohater jest bowiem krętaczem, który unika odpowiedzialności, a spotykane w życiu kobiety traktuje instrumentalnie. Wszak gotów jest porzucić świeżo poślubioną żonę już w trakcie miesiąca miodowego! Jednak dzięki aktorstwu Stillera postać nabrała ciepła i sympatycznego rysu. "Ben jako filmowy Eddie to miły facet, któremu tak naprawdę chcielibyśmy współczuć" - zauważył Peter Farrelly - "Rozumiemy, z jakiego wyszedł środowiska i trzymamy za niego kciuki, żeby jakoś się jednak z tego małżeństwa wykręcił. A skoro sytuacja wygląda tak, jak wygląda, możemy mieć tylko nadzieję, że seria nieoczekiwanych zwrotów akcji i zabawnych sytuacji doprowadzi do pozytywnego rozwiązania".

"Dziewczyna z moich koszmarów" jest popisem Stillera, nie sposób jednak zapomnieć o świetnych aktorach mu partnerujących. Lilę, blondwłosą diablicę o twarzy anioła zagrała Szwedka Malin Akerman, którą zobaczymy w ekranizacji głośnego komiksu Alana Moore'a "Strażnicy". W sympatyczną Mirandę wcieliła się Michelle Monaghan ("Krucjata Bourne'a", "Mr & Mrs Smith"), a do roli ojca Eddie'ego wybrano doświadczonego aktora Jerry'ego Stillera, który w rzeczywistości jest ojcem Bena Stillera.

WASZE OPINIE

suchy101

super komedia!
ocena: 5/5

grand321

Tylko tytuł brzmi "Dziewczyna moich koszmarów"

http://dziewczyna.moich.koszmarow.filmweb.pl/

blady79

super komedia na weekendowy wieczór!!! zwłaszcza że z Benem Stillerem, jednym z najlepszych, moim skromnym zdaniem, aktorów komediowych. no i bracia Farelly za kamerą....!!! polecam!!!
DZIEWCZYNA Z MOICH KOSZMARÓW
USA, 2007
Pomimo presji otoczenia i czterdziestki na karku Eddie Cantrow (Ben Stiller) jest kawalerem. Za namową ojca (Jerry Stiller) dochodzi wreszcie do wniosku, że najwyższa pora na ustatkowanie się i ożenek.
komedia romantyczna
DZIEWCZYNA Z MOICH KOSZMARÓW
4,1 5 1 48