Fox

PREMIERA

2006.03.31

CANAL+ PREMIUM

DZIEWCZYNA Z SĄSIEDZTWA

The Girl Next Door

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 105 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Matthew Kidman (Emile Hirsch) nigdy nie sprawiał większych problemów wychowawczych. Świeżo upieczony maturzysta snuje plany o karierze w szeregach partii politycznej. Mija mu to, gdy poznaje swoją nową sąsiadkę.

Do domu naprzeciwko wprowadza się jasnowłosa Danielle (Elisha Cuthbert) i niemal od pierwszej chwili staje się obiektem cichej adoracji Matthew. Atrakcyjna i pełna temperamentu dziewczyna uosabia jego marzenia o idealnej kochance. Ale życiorys Danielle daleko wykracza poza wyobrażenia nieśmiałego chłopaka. Okazuje się, że dziewczyna była do niedawna gwiazdą filmów porno. W dodatku jej kolega z planu, Kelly (Timothy Olyphant), namawia ją na powrót do zawodu. Tego samego zdania jest producent jej filmów, Hugo Posh (James Remar), jedna z najważniejszych postaci w branży. Matthew postanawia mimo wszystko zdobyć Daniele. Dzielnie sekundują mu w tym dwaj przyjaciele: Klitz (Paul Dano) i filmowiec-amator Eli (Chris Marquette).

Genezą "Dziewczyny z sąsiedztwa" było opowiadanie dwóch scenarzystów: Brenta Goldberga i Davida T. Wagnera. Na podstawie ich noweli powstał scenariusz Stuarta Blumberga. Producenci Charles Gordon, Harry Gittes i Marc Sternberg powierzyli reżyserię LUKE'OWI GREENFIELDOWI, który zwrócił na siebie uwagę krótkometrażową komedią "The Right Hook", a później "Zwierzakiem" z Robem Schneiderem. Na ścieżce muzycznej filmu znalazły się oryginalne kompozycje Paula Haslingera oraz wybrane przez reżysera hity takich gwiazd, jak David Bowie, The Who, David Gray czy Donovan. W rolę główną wcielił się niespełna 20-letni wówczas Emile Hirsch, pamiętany z filmów "Ministranci" i "Klub Imperatora" oraz seriali "Ostry dyżur", "Trzecia planeta od Słońca" i "Nowojorscy gliniarze". W postać Danielle wcieliła się gwiazda serialu "24 godziny", 23-letnia Elisha Cuthbert ("Dom woskowych ciał"). W obsadzie znaleźli się również: doświadczony aktor charakterystyczny James Remar ("Cotton Club", "Blink", serial "Seks w wielkim mieście"), Timothy Olyphant ("Krzyk 2", "60 sekund", "Łowca snów") oraz nominowany do Złotego Globu za debiutancką rolę w "Johnny poszedł na wojnę" Timothy Bottoms ("Ostatni seans filmowy", "Słoń", serial "Na wschód od Edenu"). Elisha Cuthbert otrzymała za swoją kreację nominację do MTV Movie Award.

WASZE OPINIE

parkinson112

siemka moze mi polecicie jak obeirzec tenfilm?

kubuś

Exstra film! Exstra dziewczna!

m

kidy bedxie powtórka??:(((
DZIEWCZYNA Z SĄSIEDZTWA
reżyseria:
USA, 2004
Matthew Kidman (Emile Hirsch) nigdy nie sprawiał większych problemów wychowawczych. Świeżo upieczony maturzysta snuje plany o karierze w szeregach partii politycznej. Mija mu to, gdy poznaje swoją nową sąsiadkę.
komedia
DZIEWCZYNA Z SĄSIEDZTWA
4,8 5 1 258