Universal

PREMIERA

2010.03.10

CANAL+ PREMIUM

DZIEWCZYNY Z DRUŻYNY 5

Bring It On: Fight to the Finish

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia

czas trwania: 98 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pewnej siebie kapitan szkolnej grupy cheerleaderek Linie Cruz (Christina Milian) wydaje się, że nic nie może zburzyć panującego w jej życiu ładu. Los płata jej jednak figla.

Owdowiała matka dziewczyny (Laura Cerón) ponownie wychodzi za mąż, a po ślubie wraz z córką przeprowadzają się do nowego domu. Lina trafia więc z dobrze jej znanych ulic wschodniego Los Angeles na drugi koniec aglomeracji, do snobistycznego Malibu. W szkole czuje się wyobcowana, tęskni za przyjaciółmi, drużyną i treningami. Postanawia reaktywować istniejącą tu niegdyś ekipę cheerleaderów.

Szacuje się, że 97% osób zajmujących się cheerleadingiem w USA to kobiety. Paradoksalnie jednak ideę tę zapoczątkowały zespoły męskie. Panie zaczęły brać udział w zorganizowanym dopingu dopiero w latach 20. ubiegłego stulecia w związku z ograniczoną możliwością uprawiania odpowiednich dla nich sportów na uczelniach. W tym samym okresie do zorganizowanego kibicowania dołączono elementy gimnastyki i akrobacji. Przedtem cherleading polegał głównie na grupowych okrzykach i nieskomplikowanych ruchach. Amerykański cykl filmowy "Dziewczyny z drużyny" opowiada o perypetiach osobistych cheerleaderek i rywalizacji między ich drużynami. Przede wszystkim jednak ukazuje nieprzeciętne umiejętności taneczne, akrobatyczne i choreograficzne dziewcząt trenujących cheerleading. W najnowszej części serii główną bohaterkę zagrała Christine Flores vel. Christina Milian. Dla tej amerykańskiej piosenkarki z pogranicza popu i R&B, producentki muzycznej, tancerki, aktorki i modelki praca w filmie była okazją do powrotu do lat licealnych. Wówczas, zajęta pierwszymi rolami serialowymi i filmowymi oraz występami scenicznymi, nie zdołała spełnić marzenia o zostaniu cheerleaderką. Za kamerą stanął BILLE WOODRUFF, reżyser teledysków, który współpracował z takimi gwiazdami, jak Britney Spears, R. Kelly czy Toni Braxton.

WASZE OPINIE

marco104@onet.pl

To słaby film i raczej tylko dla młodzieży, która akurat ma dużo czasu i nie wie co z tym czasem wolnym zrobić

bla

;****
bosko.

Bartolomeusz

Słabe, nudne i przewidywalne z koszmarnym aktorstwem na poziomie teatrzyków
szkolnych.
DZIEWCZYNY Z DRUŻYNY 5
reżyseria:
USA, 2009
Pewnej siebie kapitan szkolnej grupy cheerleaderek Linie Cruz (Christina Milian) wydaje się, że nic nie może zburzyć panującego w jej życiu ładu. Los płata jej jednak figla.
komedia
DZIEWCZYNY Z DRUŻYNY 5
4,1 5 1 22