PREMIERA

2007.10.19

CANAL+ PREMIUM

DZIKIE PLEMIĘ

Fierce People

Kanada, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 108 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Terapeutka i masażystka Liz (Diane Lane) wiedzie beztroskie życie na Manhattanie. Jej 16-letni syn Finn Earl (Anton Yelchin) zamierza spędzić wakacje z nieznanym mu dotąd ojcem - antropologiem, pracującym w dzikiej dżungli Ameryki Południowej.

Jednak kiedy zostaje przyłapany przez policję na kupowaniu narkotyków dla swojej uzależnionej matki, zamiast studiować z ojcem życie Indian, zwanych "dzikimi ludźmi", wyjeżdża z matką na wieś. Zatrzymują się w domu ekscentrycznego milionera Odgena C. Osbourne'a (Donald Sutherland), gdzie Liz ma pracować jako masażystka. Finn zakochuje się w pięknej wnuczce Osbourne'a - Mayi (Kristen Stewart), udaje mu się zdobyć przyjaźń jej starszego brata Bryce'a (Chris Evans), a nawet zaufanie samego milionera. Ma wrażenie, że znalazł się u Pana Boga za piecem, ale dość szybko oboje z matką przekonują się, że w zamkniętym świecie przywilejów i władzy, ludzie są bardziej dzicy, niż w dżungli.

"Dzikie plemię" wyreżyserował GRIFFIN DUNNE - reżyser i aktor, syn znanego producenta i scenarzysty, Dominicka Dunne'a. Griffin rozpoczął karierę produkując "Head Over Heels" (1979), w którym zagrał również jedną z ról. W 1988 roku wyprodukował wychwalane przez krytykę "Stracone lata" Sydneya Lumeta z Judem Hirschem i zmarłym pięć lat później Riverem Phoenixem. Film otrzymał dwie nominacje do Oscara i zaostrzył apetyt Dunne'a na reżyserię. W tej roli autor "Dzikiego plemienia" zadebiutował dopiero w 1996 roku nominowaną do Oscara krótkometrażówką "Duke of Grove". Sporym sukcesem okazała się jego o rok późniejsza czarna komedia "Miłość jak narkotyk" (1997). Dunne dwukrotnie żenił się i rozwodził. Z druga żoną, aktorką Carem Lowell, ma córkę Hannah. Od 2000 roku jego partnerką życiową jest aktorka i modelka Sophie Dahl.

W postać masażystki wcieliła się Diane Lane, której kariera rozpoczęła się w Nowym Jorku, kiedy miała zaledwie sześć lat. Na ekranie zadebiutowała w 1978 roku u boku Sir Laurence'a Oliviera w filmie George'a Roya Hilla "Mały romans". W 1999 roku była nominowana do Independent Spirit Award za rolę w filmie "Spacer po księżycu", a popularność przyniósł jej udział w telewizyjnej wersji "Tramwaju zwanego pożądaniem". W 2002 roku otrzymała upragnioną nominację do Oscara i Złotego Globu za rolę w "Niewiernej" Adriana Lyne'a.

WASZE OPINIE

Renu

Film nierówny. Ogólnie przytrzymywał mnie przez cały seans niejako rzutem na taśmę, bo jakiś dialog czy ujęcie w miarę ciekawe.
Zabrakło klarownej koncepcji i jej przekazania.Reżyser nie wiedział na czym ma się skupić, jaki wątek wypchnąć niejako na pierwszy plan, ustanowić oś fabuły.
Nie polecam...chyba...

precel

nie wiem jak wam, ale mi najbardziej było żal jąder i starca, i chłopaka. film fajny, nie jest nudny. niekiedy może sie wydawać nudny, ale zapewniam, że akcja zaraz sie ożywi. w miare prosty przekaz, łatwo oglądać. ciekawa fabuła. gdyby był nudny, to bym przewidział co sie zaraz stanie. ale prawdą jest, że w większości byli fatalni "aktorzy". A ten świr pod koniec... to było dopiero żenujące. mimo wszystko polecam. warto obejrzeć!

Sowarek

Ciekawy film dobry temat, ale wykonanie żenujące... Nie będę się więcej rozpisywał reżyser skopał ten film
DZIKIE PLEMIĘ
reżyseria:
Kanada, 2005
Terapeutka i masażystka Liz (Diane Lane) wiedzie beztroskie życie na Manhattanie. Jej 16-letni syn Finn Earl (Anton Yelchin) zamierza spędzić wakacje z nieznanym mu dotąd ojcem - antropologiem, pracującym w dzikiej dżungli Ameryki Południowej.
dramat
DZIKIE PLEMIĘ
3,9 5 1 20