PREMIERA

2015.02.16

CANAL+ PREMIUM

Dźwięki muzyki

The Sound of Music aka Live Stage Play

USA, 2013

,

obsada: , , , ,

gatunek: musical

Ocena filmu

0.00

Opis

Zapis jednego z najsłynniejszych broadwayowskich musicali, który był transmitowany przez NBC i zgromadził przed telewizorami 18.62 millionów widzów.

Nowicjuszka Maria Rainer (Carrie Underwood) zostaje wysłana przez matkę przełożoną (Audra McDonald) jako guwernantka w domu oficera marynarki kapitana Georga von Trappa (Stephen Moyer). Zamknięty w sobie po śmierci żony mężczyzna samotnie wychowuje siedmioro dzieci. By zyskać ich akceptację i zaufanie, Maria zaczyna uczyć je śpiewu. Miesiąc później kapitan wraca do domu w towarzystwie Elsy Schraeder (Laura Benanti), którą adoruje oraz wspólnego przyjaciela Maxa Detweilera (Christian Borle), który poszukuje grupy wokalistów na doroczny Kaltzberg Festival. Zarówno on, jak i von Trappa są zachwyceni występem rodzeństwa. Podczas przyjęcia na cześć Detweilera pomiędzy Marią a kapitanem rodzi się uczucie. Przerażona dziewczyna powraca do zakonu i wyznaje matce przełożonej, że się zakochała, ale jest gotowa przyjąć śluby. Matka odmawia, namawiając Marię, by stawiła czoła przeznaczeniu. Dziewczyna powraca więc do domu von Trappa, by dowiedzieć się, że kapitan oświadczył się Elsie. Do ślubu jednak nie dochodzi, a Georg uświadamia sobie, że kocha Marię. Pobierają się. Podczas miodowego miesiąca Niemcy najeżdżają Austrię - von Trapp zostaje powołany.

"Dźwięki muzyki" to zapis jednego z najsłynniejszych broadwayowskich musicali autorstwa Rodgersa i Hammersteina, który był transmitowany przez NBC i zgromadził przed telewizorami 18.62 millionów widzów. Producentami spektaklu są Craig Zadan i Neil Meron ("Smash", "Hairspray", "Chicago"), a w rolach głównych wystąpili Stephen Moyer (wampir Bill Compton z serialu "Czysta krew") oraz Carrie Underwood, znana wokalistka country, zwyciężczyni czwartej edycji amerykańskiego Idola.
Dźwięki muzyki
USA, 2013
Zapis jednego z najsłynniejszych broadwayowskich musicali, który był transmitowany przez NBC i zgromadził przed telewizorami 18.62 millionów widzów.
musical
Dźwięki muzyki
3,2 5 1 17