EMISJE

PT | 14.08 | 19:30

CANAL+ FAMILY

ND | 23.08 | 11:25

CANAL+ PREMIUM

E.T.

E.T. The Extra-Terrestial

USA, 1982

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film science fiction

czas trwania: 115 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jeden z najważniejszych filmów w historii kina i największy sukces kasowy lat 80. Magiczna historia przyjaźni samotnego chłopca i przybysza z kosmosu opowiedziana przez mistrza współczesnego kina Stevena Spielberga.

Kilkuletni Elliott (Henry Thomas) mieszka wraz z mamą (Dee Wallace-Stone) i rodzeństwem na jednym z kalifornijskich przedmieść. Chłopiec bardzo przeżywa rozwód rodziców. Nie ma jednak z kim porozmawiać o swoich problemach, bo jego młodsza siostra Gertie (Drew Barrymore) jest za mała, by rozumieć tę sytuację, a dorastający brat Michael (Robert MacNaughton) ma już swój świat. Pewnego dnia w życie Elliotta wkracza dosyć niecodzienna postać - przybysz z innej plany. Mały i niezbyt urodziwy E.T. (jak nazywa go Elliott) gubi się na Ziemi podczas ekspedycji badawczej i jego towarzysze po prostu go zostawiają. Kosmita tęskni za domem i chce za wszelką cenę skontaktować się ze swoimi przyjaciółmi. Na ślad E.T. wpadają też agenci rządowi, którzy mają wobec kosmity swoje plany. Elliott musi więc uratować niezwykłego przyjaciela, w czym pomaga mu rodzeństwo.

"E.T." to już klasyka kina. Pierwsi wielbiciele szpetnego, ale urokliwego przybysza z kosmosu mogą dziś zabrać do kina własne dzieci. Do historii przeszła kwestia "E.T. Phone Home" i charakterystyczny muzyczny temat Johna Williamsa. Zmieniła się też nieco - zgodnie z duchem czasów - wymowa filmu. Dziecięce gwiazdy filmu Henry Thomas i Drew Barrymore są już dorosłymi aktorami ze sporym dorobkiem. Drew Barrymore ostatnio można oglądać w filmie "Wszyscy mają się dobrze", gdzie wystąpiła u boku Roberta De Niro, natomiast Henry Thomasa w serialu "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas".

WASZE OPINIE

Saturnus

Bardzo sympatyczny film. Tylko trzeba było dubbing polski wyłaczyć i spoko...:)

TURI

Wspanialy film ......... trzeba obejzec

Jak to powiedzial Spielberg: udoskonalona wresja ET nie ma zmieniac filmu po to aby widz dostrzegal zmiany ,bo o to nie chodzilo to ma byc ten sam przepiekny film i taki pozostal...

Qler

Ja pisze dopiero teraz mimo, że oglądałem premierę. :) No klasyka po prostu, może to film przeznaczony dla troszkę młodszego widza (za ten dubbing to Canal+ ma minusa :P nie szło po prostu oglądać, musiałem się ratować szlifowaniem angielskiego ;)), ale trzeba obejrzeć. Nie ma fajerwerków technicznych (w końcu to film tak naprawdę sprzed 20 lat!), ale nie o to tu chodzi. Spielberg pokazał kontakty z kosmitami z zupełnie innej strony, takiej bardziej... ludzkiej, za co należy się oczywiście 5.
E.T.
reżyseria:
USA, 1982
Jeden z najważniejszych filmów w historii kina i największy sukces kasowy lat 80. Magiczna historia przyjaźni samotnego chłopca i przybysza z kosmosu opowiedziana przez mistrza współczesnego kina Stevena Spielberga.
film science fiction
E.T.
4,5 5 1 84