PREMIERA

2012.08.15

CANAL+ PREMIUM

Eden

USA, 2011

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: film obyczajowy

czas trwania: 77 min

Ocena filmu

0.00

Opis

John Sparks (Nicholas D'Agosto) pracuje w eleganckim nowojorskim hotelu Eden. Zaczynał jako pomywacz, a po kilkunastu latach wspiął się na stanowisko concierge'a. Zna hotel jak własną kieszeń, podobnie jak potrzeby, preferencje i najskrytsze tajemnice stałych gości.

John uważa, że lata przepracowane w Edenie czynią go idealnym kandydatem na objęcie wymarzonego stanowiska głównego concierge'a. Z jego opinią nie zgadza się Kathryn (Gretchen Egolf), menadżerka hotelu, której nie podoba się u niego brak wykształcenia. Tymczasem z więzienia zbiega kuzyn Johna, Eddie (Enver Gjokaj). Po wydostaniu się zza kratek od razu odwiedza krewnego. Z początku przerażony grożącymi mu za kontakty ze zbiegiem konsekwencjami, hotelowy concierge szybko przekonuje się, że Eddie może pomóc mu w spełnieniu marzeń i uzyskaniu wymarzonej posady. Kuzyni aranżują szereg pomysłowych intryg, aby przekonać właściciela hotelu do awansowania Johna.

Reżyserem "Edenu" jest ceniony reżyser telewizyjny JACE ALEXANDER, który ma na koncie odcinki największych serialowych przebojów ostatnich lat, w tym "Ally McBeal", "Dr House" i "Prison break - Skazany na śmierć". Przez wiele lat pracował nad jednym z najdłużej emitowanych amerykańskich seriali kryminalnych "Prawo i porządek". Dzięki doświadczeniu zebranemu w różnorodnych produkcjach, wiarygodne oddanie atmosfery panującej w ekskluzywnym hotelu w sercu Manhattanu nie sprawiło mu problemu. W rolę młodego concierge'a, który potrafi zadbać o każda, najmniejszą nawet zachciankę hotelowych gości wcielił Nicholas D'Agosto. Od czasu przełomowego występu w młodzieżowej komedii "Wybory" Alexandra Payne'a zagrał m.in. w serialu "Herosi" i był jedną z gwiazd "Oszukać przeznaczenie 5". W roli zbiegłego z więzienia kuzyna partneruje mu Enver Gjokaj (serial "Dollhouse", "Stone"), a wredną menadżerkę gra Gretchen Egolf (seriale: "Roswell: W kręgu tajemnic", "Journeyman - podróżnik w czasie", "Stan wyjątkowy").


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

chmielu96

a mi się podobał . nie wiem dlaczego nie ma go w bazie strony filmweb.pl ten film występuje pod innym tytułem niż "eden" ?

Blue-Grey

Rzadko piszę o filmach, które nie są w moim guście, chyba że mam do czynienia z jakimś wyjątkowo nietrafnym dziełem.

Jeśli sobie przypominam, to kuzyn głównego bohatera powiedział mniej więcej coś takiego:

[i]System jest przeciwko nam, więc wszystko musimy wziąć sobie sami.[/i]

I to bodaj najciekawsza (tylko nie brać jej dosłownie! [;-)]) kwestia w tym marnym filmie.

zalogowany

Czwartorzędny szit z pierwszorzędnej podobno wytwórni Universal. Prymitywnego scenariusza starczyło na zaledwie 75 minut tej niby-komedii. Strata czasu.
Eden
reżyseria:
USA, 2011
John Sparks (Nicholas D'Agosto) pracuje w eleganckim nowojorskim hotelu Eden. Zaczynał jako pomywacz, a po kilkunastu latach wspiął się na stanowisko concierge'a. Zna hotel jak własną kieszeń, podobnie jak potrzeby, preferencje i najskrytsze tajemnice stałych gości.
film obyczajowy
Eden
4,4 5 1 16