PREMIERA

2013.01.07

CANAL+ PREMIUM

Ekipa

The Crew

Wlk. Brytania, 2008

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 117 min

Ocena filmu

5.00

Opis

Ged Brennan (Scot Williams) jest znany w przestępczym światku Liverpoolu. Razem ze swoją ekipą specjalizuje się w okradaniu transportów. Po nieudanym napadzie na tira, który okazuje się pusty, wspólnicy gangstera domagają się zapłaty.

Ged ma dosyć. Najchętniej przeszedłby na przestępczą emeryturę i zajął legalnymi interesami. Jego przyjaciel Keith (Raza Jaffrey) proponuje mu inwestycję w atrakcyjne działki, która wymaga jednak dużego wkładu finansowego. Aby zrealizować transakcję, Ged planuje ostatni skok. Tymczasem sytuacja w mieście robi się napięta. Lokalny boss narkotykowy zostaje znaleziony martwy. Młodszy brat Geda, Ratter (Kenny Doughty), próbuje namówić ekipę do przejęcia wpływów po zmarłym. Ged nie chce nawet o tym słyszeć, obawiając się konsekwencji związanych z wkroczeniem w narkotykowy biznes. Niezadowolony z decyzji brata ambitny Ratter zaczyna prowadzić ryzykowne interesy na własną rękę z pomocą nieobliczalnego Paula (Philip Olivier). Naraża przy tym na niebezpieczeństwo Geda.

"Ekipa" to zrealizowana ze znajomością tematu gangsterska opowieść w reżyserii ADRIANA VITORII. Filmowiec, znany jako twórca wojennego "Czasu bohaterów" z Seanem Beanem i Izabellą Miko w rolach głównych, sięgnął po poczytną powieść "Outlaws" Kevina Sampsona. Wśród licznych filmów gatunku powstałych w Wielkiej Brytanii po sukcesie "Porachunków" i "Przekrętu" Guya Ritchiego, "Ekipa" wyróżnia się dbałością o zachowanie realiów obowiązujących w przestępczym świecie. Szczególną uwagę reżyser poświęcił wykorzystaniu scenerii portowego Liverpoolu, który jest u Vitorii niemal pełnoprawnym bohaterem filmu. Na tle brytyjskiej metropolii rozgrywa się nieprzewidywalna walka o wpływy i przetrwanie. W imponującej precyzyjnym poprowadzeniem wielu wątków "Ekipie" zobaczyć można m.in. Scota Williamsa ("Clubbed", "Dead Man Running"), Kenny'ego Doughty ("Wpadka", "Mój pierwszy ślub") i serialowego Ala Capone z "Zakazanego imperium", czyli Stephena Grahama.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

rass

a tle amerykańskich pierdoł (tam oprychy nie biora się za robotę ponizej set milinów) film niezły choć epatuje przemocą, czasem bez potrzeby.
Niespodzianka w zwykle marny poniedziałek.

Blue-Grey

Solidne angielskie kino sensacyjne nawiązujące do klasycznych amerykańskich opowieści o mafijnych rodzinach, chociaż oddarte - za wyjątkiem duchowości głównego bohatera, Geda Brennana - ze specyficznego gangsterskiego romantyzmu... No bo to i czasy zupełnie inne - jeszcze bardziej wredne i bezlitosne, co znajduje odbicie w tym, że film jest chwilami bardzo brutalny i nader dosadny... Obok aktorskiej kreacji Scota Williamsa warto zwrócić szczególną uwagę na - moim zdaniem - świetną rolę [link=Stephena Grahama]http://www.imdb.com/media/rm2393935360/nm0334318[/link].

Jeśli ktoś lubi - choćby od czasu do czasu - zasmakować w filmowej kuchni ostrzejszej i bardziej konkretnej, powinien z satysfakcją spędzić sto siedemnaście minut przed ekranem.

Zawsze lepiej oglądać niż samemu w czymś ugrzęznąć...
Ekipa
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2008
Ged Brennan (Scot Williams) jest znany w przestępczym światku Liverpoolu. Razem ze swoją ekipą specjalizuje się w okradaniu transportów. Po nieudanym napadzie na tira, który okazuje się pusty, wspólnicy gangstera domagają się zapłaty.
film sensacyjny
Ekipa
4,8 5 1 11