PREMIERA

2011.01.08

CANAL+ PREMIUM

EKSTRAKT

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Joel Reynolds (Jason Bateman) jest założycielem i właścicielem zakładu produkującego esencję waniliową. Stopniowo na jego barki spadają kolejne ciężary, a jego spokojne życie obraca się w ruinę.

Wszystko zaczyna się od wypadku w fabryce, w wyniku którego jeden z najlepszych pracowników Reynoldsa (Clifton Collins Jr.) traci jądro. Zajście powoduje zagęszczenie atmosfery w zakładzie. Zmusza też Joela do zatrudnienia dwóch nowych osób, które mają zastąpić rannego Stepa. Wśród nowo przyjętych jest zabójczo atrakcyjna Cindy (Mila Kunis), która stara się uwieść szefa. Joel nie jest trudnym celem, ponieważ jego pożycie małżeńskie nie układa się dobrze, szczególnie w sferze erotycznej. Oziębłość żony (Kristen Wiig) odczytuje jako przyzwolenie na zdradę. Po wieczorze w towarzystwie przyjaciela Deana (Ben Affleck) Joel korzysta z jego rady i zatrudnia przystojnego żigolaka (Dustin Milligan), który ma za zadanie uwieść panią Reynolds. Od tego momentu sprawy kompletnie wymykają się spod kontroli.

Reżyser i scenarzysta filmu MIKE JUDGE ma doświadczenie w dostarczaniu widzom dobrej, bezpretensjonalnej rozrywki. W latach 90. podbił świat jako twórca kreskówki o przygodach "Beavisa i Buttheada", która zyskała status kultowej, stając się jednym z popkulturowych symboli dekady. Na koncie ma ponadto reżyserię rozgrywającego się w środowisku pracowników pewnej firmy "Życia biurowego" z Jennifer Aniston i futurystycznej komedii "Idiokracja". "Extract" to jego trzeci film fabularny. Judge zawarł w nim wątki autobiograficzne. "Pracowałem jako inżynier w firmie produkującej wzmacniacze gitarowe. Poznałem tam unikatowy zbiór osobowości. Pomyślałem, że byliby fajnym tłem dla mojej historii" - wspominał reżyser, który dla większej wiarygodności zaprosił do udziału w filmie w charakterze statystów pracowników podobnego zakładu. "W filmie przyjmuję punkt widzenia właściciela, który musi poradzić sobie z podwładnymi. W podobnej sytuacji znalazłem się jako filmowiec, gdy nagle miałem pod sobą wielu ludzi i zdałem sobie sprawę, że nie można być jednocześnie dobrym kumplem i szefem. To po prostu nie zdaje egzaminu. W scenariuszu byłem więc wyjątkowo wyrozumiały dla mojego bohatera". Pisząc go, Judge nie miał zaplanowanej obsady.

Na pomysł zaangażowania do głównej roli Jasona Batemana wpadł oglądając go w nagrodzonej Złotym Globem roli w serialu "Bogaci bankruci". Aktorowi, mającemu na koncie szereg znakomitych kreacji drugoplanowych w takich produkcjach, jak "Juno", "Hancock" czy "Pana Magorium cudowne emporium", film Judge'a dał wreszcie szansę wcielić się w głównego bohatera. W roli jego oziębłej żony wystąpiła Kristen Wiig ("Nocna randka", "MacGruber"). "Ona jest kimś w rodzaju żeńskiego odpowiednika Petera Sellersa - potrafi robić jedną rzecz na mnóstwo różnych sposobów. W jednej chwili wygląda jak ona, by w następnej zamienić się w kogoś zupełnie innego" - opisywał aktorkę reżyser. Obsadę uzupełnia Ben Affleck, który obok występów w hollywoodzkich hitach, takich jak "Armageddon", "Pearl Harbor" czy "Daredevil", regularnie pojawia się w interesujących produkcjach ze skromniejszym budżetem.

WASZE OPINIE

tomekd

Komedia, ale czarna. Film może nie jest rewelacją, ale coś w sobie co warto obejrzeć. Dla mnie to nie był stracony czas.

debuger

Wiesz Fan, wolałem pomyśleć nad tym co w życiu ważne wyłączając TV po kwadransie emisji Ekstraktu i włączając dobrą muzykę. Uważam że ten film to absolutna strata czasu.

Fan z LBN

film bardzo przyjemny w oglądaniu ... mieszanka komedii przy której można nieco przeanalizować pewne zachowania ludzi i pomyśleć nad tym co w życiu jest ważne [:-)]
EKSTRAKT
reżyseria:
USA, 2009
Joel Reynolds (Jason Bateman) jest założycielem i właścicielem zakładu produkującego esencję waniliową. Stopniowo na jego barki spadają kolejne ciężary, a jego spokojne życie obraca się w ruinę.
komedia
EKSTRAKT
3,6 5 1 14