PREMIERA

2005.12.12

CANAL+ PREMIUM

EKSTREMIŚCI

Extreme Ops

Wlk. Brytania/Niemcy/Luksemburg, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 92 min

Ocena filmu

5.00

Opis

Grupa przyjaciół wyrusza w austriackie Alpy, by oddać się białemu szaleństwu. Przy okazji mają tu nakręcić reklamę, prezentującą ich popisy na snowbordzie.

W wyprawie uczestniczą: Will (Devon Sawa), Chloe (Bridgette Wilson), Ian (Rufus Sewell) i Jeffrey (Rupert Graves). Wszystkich pociągają sporty ekstremalne, nie spodziewają się jednak z jakimi wyzwaniami przyjdzie im się zmierzyć. W czasie jednej z górskich wypraw, tuż przy granicy z byłą Jugosławią, przybysze natrafiają na kryjówkę serbskiego zbrodniarza wojennego Slobodana Pavle (Klaus Lowitsch). Od tej pory muszą wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, by ocalić życie.

Twórcą "Ekstremistów" jest kanadyjski reżyser CHRISTIAN DUGUAY. Wśród filmów, które zrealizował jest "Modelka", "Million Dollar Babies", "Tajemnica Syriusza", "Zasady walki" oraz telewizyjny mini serial "Hitler: Narodziny zła". Scenariusz "Ekstremistów" jest luźno oparty na opowiadaniu Timothy'ego Scotta Bogarta i Marka Mullina. Współautorem muzyki jest pochodzący z Polski kompozytor Stanislas Syrewicz ("Narwana miłość", "Sprawa kobiet", "Polowanie na grube ryby"). W międzynarodowej obsadzie znaleźli się: Kanadyjczyk Devon Sawa ("Koniec niewinności", "Casper", "Oszukać przeznaczenie"), Amerykanka Bridgette Wilson ("Blondynka", "Koszmar minionego lata", "Powiedz: tak"), Brytyjczyk Rufus Sewell ("Carrington", "Mroczne miasto", "Marta i wielbiciele") oraz żona reżysera, Polka Liliana Komorowska ("Austeria", "Tajemnica Syriusza", "Zasady walki").

WASZE OPINIE

joanna

krajobrazy i efekty dobre; reszte mozna sobie darowac

Elvarah

czytałem komentarze i niewime co ma myslec by tylko od połowy ogladalem.. ale mnie sie podobał i to bardzo.. nie był to co prawda zajebisty film ale tez niepowime ze sie nudziłem

Paulo

A od kiedy to w Słowenii ukrywają się jacyś zbrodniarze? Kanadyjsko, angielsko, niemiecko, luksemburscy ciemniacy nawet nie znają się na mapie i współczesnym świecie, myśląc pewnie, że Słowenia, to to samo, co Bośnia...A film pewnie zwykła kiszka.
EKSTREMIŚCI
reżyseria:
Wlk. Brytania/Niemcy/Luksemburg, 2002
Grupa przyjaciół wyrusza w austriackie Alpy, by oddać się białemu szaleństwu. Przy okazji mają tu nakręcić reklamę, prezentującą ich popisy na snowbordzie.
film akcji
EKSTREMIŚCI
4,4 5 1 38