Universal

PREMIERA

2006.08.07

CANAL+ PREMIUM

EMPIRE

USA, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Victor Rosa (John Leguizamo) od lat pracuje jako narkotykowy dealer. Wymyślił nawet własny koktajl na bazie heroiny o dumnej nazwie "Imperium". To dzięki niemu dorobił się pokaźnego majątku, zawsze zresztą uważał się raczej za biznesmena niż gangstera.

Narkotyki to dla niego jedynie sposób na zarabianie pieniędzy. Teraz przedsiębiorczy Victor postanawia w legalny sposób pomnożyć i zabezpieczyć swój majątek. Powierza go więc młodemu inwestorowi z Wall Street, Jackowi Wimmerowi (Peter Sarsgaard). Bankier inteligentnie manewruje kapitałem, który szybko przynosi zyski. Apetyt Victora rośnie i postanawia zainwestować jeszcze więcej pieniędzy. Nie ma już jednak własnej gotówki, więc pożycza ją od innej dealerki, La Colombiany (Isabella Rossellini). Wkrótce przekonuje się, że był to błąd, który może go kosztować nawet życie.

Twórca filmu FRANC. REYES zaczynał karierę jako tancerz i choreograf. Pisał też piosenki, a w połowie lat 90. zrealizował swój pierwszy film krótkometrażowy "In The Deep South". Dwa lata później powstał jego pełnometrażowy debiut "Empire", przy którym oprócz znakomitych aktorów pracowali też znani latynoscy kompozytorzy i producenci muzyczni (m.in. Emilio Estefan Jr.). Autorem ścieżki muzycznej jest popularny latynoski aktor i muzyk Ruben Blades. Twórcę pamiętamy z takich filmów, jak. "Fasolowa wojna", "Mo'Better Blues", "Rącze konie" czy "Mroczna Argentyna". Napisał też muzykę do "Pytań i odpowiedzi" i "Vivir pedaleando". W rolę główną wcielił się nominowany do Złotego Globu za "Ślicznotki" John Leguizamo. Aktor wystąpił w takich hitach jak "Super Mario Bros.", "Fan", "Romeo i Julia", "Moulin Rouge!", "Ziemia żywych trupów", "Atak na posterunek". W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się również: nominowany do Złotego Globu za "Pierwszą stronę" Peter Sarsgaard ("Powrót do Garden State", "Plan lotu", "Klucz do koszmaru"), Denise Richards ("Świat to za mało", "Walentynki", "Dziwka"), Isabella Rossellini ("Blue Velvet", "Dzikość serca", "Bez lęku") oraz kilkakrotnie nominowana do Złotego Globu Sonia Braga ("Pocałunek kobiety-pająka", "Fasolowa wojna", serial "Rodzina, ach rodzina"). "Emipire" było filmem otwierającym FF Latynoskich w Nowym Jorku.

WASZE OPINIE

rzeszowianin

Dobry film godny polecenia , mocne i brutalne kino zarowno ze wzgledu na tresc jak i preslanie skierowany do starszej publiki. Film opowiada o lokalnej miejskiej ferajnie ktora przewodzi glowny bohater , rywalizuja oni o wplywy z handlu narkotykami z dwoma innymi grupami , czesto dochodzi miedzy nimi do spiec spowodowanych naruszeniem granicy przez inna grupe .
EMPIRE
reżyseria:
USA, 2002
Victor Rosa (John Leguizamo) od lat pracuje jako narkotykowy dealer. Wymyślił nawet własny koktajl na bazie heroiny o dumnej nazwie "Imperium". To dzięki niemu dorobił się pokaźnego majątku, zawsze zresztą uważał się raczej za biznesmena niż gangstera.
film sensacyjny
EMPIRE
3,8 5 1 12