Fox

PREMIERA

2010.10.24

CANAL+ PREMIUM

Epoka lodowcowa 3 - Era dinozaurów

USA, 2009

,

gatunek: film animowany

czas trwania: 94 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Zwierzaki z epoki lodowcowej - mamut Maniek, leniwiec Sid, tygrys szablozębny Diego oraz oposy Zdzich i Edek - próbują znaleźć swoje miejsce do życia, zwłaszcza że Maniek ma zostać ojcem i traktuje ten fakt bardzo poważnie.

Sid, który dotychczas czuł się jak młodszy brat Mańka, obawia się, że po narodzinach małego mamuta przyjaciel zupełnie o nim zapomni. Zmartwienie ma też Diego, który jest przekonany, że zamienił się w niegroźnego koteczka. Aby odzyskać dawny pazur, postanawia wyruszyć samotnie w daleką podróż. Tymczasem Sid znajduje trzy tajemnicze jaja. Chociaż Maniek odradza mu ten pomysł, leniwiec postanawia się nimi zaopiekować i założyć rodzinę. Wkrótce z jaj wykluwają się małe tyranozaury, a Sid zostaje ich przybranym ojcem. Pojawia się jednak prawdziwa mama maluchów, która porywa dzieci, a wraz z nimi Sida. Przyjaciele leniwca ruszają mu na pomoc i trafiają do tajemniczej podziemnej krainy, zamieszkałej przez dinozaury.

Chociaż często kontynuacje wielkich hitów bywają gorsze od poprzednich części, zasada ta nie dotyczy "Epoki lodowcowej 3", która wydaje się najlepsza z całego cyklu. Potwierdzają to zresztą wyniki finansowe (film zarobił 880 milionów dolarów) oraz fakt, że powstaje czwarta odsłona cyklu, która trafi do kin 13 lipca 2012 roku. Dzieci zachwyciły się niezwykłymi przygodami zwierząt, zaś dorosłych ujęły inteligentne nawiązania wplecione w scenariusz.

Twórcy "Epoki lodowcowej 3" cytują m.in. Juliusza Verne'a ("Podróż do wnętrza ziemi"), "Boską komedię" Dantego i nawiązują do takich klasyków kina, jak "Park jurajski" Spielberga. "Epoka lodowcowa 3 - Era dinozaurów" podobnie jak poprzednie części cyklu - "Epoka lodowcowa" i "Epoka lodowcowa 2: Odwilż" - łączy humor z dynamiczną akcją i wspaniałymi efektami wizualnymi. Film CARLOSA SALDANHA ("Kłopoty z żołędziami" - nominacja do Oscara, "Roboty") został nakręcony w technologii 3D, ale jak podkreślają twórcy, trójwymiarowość nie jest jego największym atutem. Umieszczenie akcji na nowym terytorium dało filmowcom możliwość postawienia przed bohaterami nowych zadań. Każda z postaci przechodzi metamorfozę i radzi sobie z ważną życiową zmianą. Mamut Maniek, który był dotychczas zamknięty w sobie, dzięki przyjaciołom i żonie otwiera się na innych. Przebojowa Ela zaczyna rozumieć, na czym polega rola matki. Sid, sympatyczny leniwiec o złotym sercu, który chce być traktowany poważnie, jak zwykle wikła się w tarapaty. Podobnie jak oposy Zdzich i Edek, którzy z wiekiem stają się coraz bardziej zwariowani. W trzeciej części filmu ważnym bohaterem opowieści staje się amator orzeszków Wiewiór, który znajduje miłość życia. W jego romansie z Wiewiórową dochodzi do prawdziwej walki płci, której kulminacją jest bitwa o orzeszka w rytm przeboju Lou Rawlsa "You'll Never Find Another Love Like Mine". Nową postacią jest również jednooka, zwinna i gibka łasica Buck.

WASZE OPINIE

szymon_212

Udana jest ta 3 część.

Ciciano

swietny film :) polecam

debuger

Trzecią część stawiam na równi z poprzednimi. Ani nie wpadłem w zachwyt, ani się nie rozczarowałem. Generalnie ode mnie 5+ i pierwsza pozycja w rankingu - w pełni zasłużone.
Epoka lodowcowa 3 - Era dinozaurów
USA, 2009
Zwierzaki z epoki lodowcowej - mamut Maniek, leniwiec Sid, tygrys szablozębny Diego oraz oposy Zdzich i Edek - próbują znaleźć swoje miejsce do życia, zwłaszcza że Maniek ma zostać ojcem i traktuje ten fakt bardzo poważnie.
film animowany
Epoka lodowcowa 3 - Era dinozaurów
4,7 5 1 46