PREMIERA

2007.12.12

CANAL+ PREMIUM

ERGO PROXY

Japonia, 2006

, , , , , , , , ,

gatunek: film anime science fiction

czas trwania: 23 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Romdo jest krainą obiecaną, gdzie ludzkość ma w końcu odnaleźć swój raj utracony. Gigantyczna, zamknięta szczelnie pod kopułą megametropolia to ostatnie miejsce na zniszczonej i umierającej planecie, gdzie nasza rasa może prowadzić normalne życie.

Na pierwszy rzut oka, życie w Romdo wydaje się faktycznie spełniać wszystkie warunki doskonale zorganizowanego i szczęśliwego społeczeństwa - wszechobecna automatyzacja, połączone w globalną sieć komputerową androidy służące ludziom pomocą, ochroną i rozrywką, kontrola urodzin, porządek, pełna kontrola władz nad przestępczością. Ale prawda wcale nie jest taka kryształowa, jak zdaje się ją widzieć opinia publiczna, która - jak wszystko inne - znajduje się pod ścisłą kontrolą rządu. Pewnego dnia w to doskonale zorganizowane społeczeństwo wkracza chaos. Z tajnych laboratoriów Romdo wydostaje się na wolność tajemnicza istota Proxy, która zmieni ten świat. Jak by tego było mało, w mieście dochodzi do serii brutalnych i tajemniczych morderstw. Re-l, córka jednego z najpotężniejszych ludzi w mieście, rozpoczyna swoje prywatne śledztwo. Staje wówczas twarzą w twarz z mistycznym stworzeniem. Na domiar złego, wszechobecne w Romdo autoreivy (androidy) nawiedza epidemia Cogito, wirusa, który obdarza je uczuciami, świadomością istnienia, co z kolei doprowadza do powolnej, acz nieuchronnej katastrofy istniejącego w Romdo porządku.

"Ergo Proxy" to kolejna produkcja niezawodnej ekipy, która ma na swoim koncie takie przeboje "Cowboy Bebop", "Witch Hunter Robin" czy "Wolf's Rain" i "Tajemniczy Samuraj". Tym razem twórcy również nie zawiedli swoich fanów przygotowując doskonałe w każdym calu, wyrafinowane kino science fiction. Bardzo dobra reżyseria, świetna, dopasowana do klimatu serii kreska oraz muzyka, a także ciekawa a za razem wymagająca od widza myślenia fabuła, to główne atuty serii.

WASZE OPINIE

axman

Super anime .... tylko dlaczego jeden odcinek w tygodniu. Może by tak powtórzyć np. po pięć na raz !!!

Kaifuku

Nie oglądam anime w astronomicznych ilościach, ale tego jednego nie wolno mi było przegapić. Jestem jego wielbicielem już od dłuższego czasu i może z tego powodu nie jest już dla mnie tak niezrozumiałe. Ha ha! W istocie trzeba się niezle wysilić by objąć tę historię, ale po stokroć! Warto! Jest absolutnie piękna!

Dadids

Bardzo dobre anime, ciekawa fabuła ładna kreska, dobra oprawa muzyczna, gorąco polecam fanom anime, jedyny minus to emisje szkoda że premiera jest tylko raz w tygodniu a nie codziennie ale i tak jest super :)
Dadids
ERGO PROXY
Japonia, 2006
Romdo jest krainą obiecaną, gdzie ludzkość ma w końcu odnaleźć swój raj utracony. Gigantyczna, zamknięta szczelnie pod kopułą megametropolia to ostatnie miejsce na zniszczonej i umierającej planecie, gdzie nasza rasa może prowadzić normalne życie.
film anime science fiction
ERGO PROXY
4,9 5 1 162