PREMIERA

2010.11.27

CANAL+ PREMIUM

Eureka 4

USA, 2010

, , , , ,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial science fiction

Ocena filmu

0.00

Opis

Czwarty sezon serialu, który ma na koncie m.in. Leo Award i nominację do Emmy za najlepsze efekty specjalne oraz dwie nominacje do prestiżowej Saturn Award (najlepszy serial).

Serial jest też co rok wyróżniany nominacjami do Golden Reel Award za najlepszy dźwięk. Serial, stworzony przez Erica Wallace'a, Andrew Cosby'ego i Jaime Paglię, a wyprodukowany przez NBC Universal Television i GEP Productions Inc., ma od 4 lat niezmiennie stałą rzeszę fanów wśród widzów SCI FI Channel, który nadaje go w USA. Sukces ten skłania producentów do pracy nad kolejnymi sezonami.

W czwartym sezonie do ekipy realizującej "Eurekę" dołączyli nowi scenarzyści, którzy znacząco zmienili charakter serialu. Jak zdradzał w wywiadach odtwórca roli szeryfa Cartera Colin Ferguson, serial koncentruje się teraz bardziej niż poprzednio na relacjach między bohaterami. Pojawia się także wątek podróży w czasie. Allison, Henry, Jo i Fargo zostają przeniesieni do 1947 roku, a po powrocie zastają zupełnie nową rzeczywistość, w której Carter nie rozstał się z Tess, Henry jest burmistrzem i szczęśliwym małżonkiem, syn Allison nie cierpi na autyzm, ona zaś jest dyrektorem medycznym Global Dynamics, którego prezesem jest Fargo. Ponadto, Zane i Jo, która pełni teraz funkcję szefa bezpieczeństwa, nigdy nie byli razem, a w mieście pojawił się gość z przeszłości - przystojny dr Grant.

"Niebezpiecznie jest wiedzieć niewiele. Wiedzieć wiele też" - Albert Einstein. Kiedy II wojna światowa zakończyła się zrzuceniem bomb atomowych na Hiroshimę i Nagasaki, stało się jasne, że bezpieczeństwo świata zależeć będzie od rozwoju nauki i technologii. Ameryka będąc bliska przegranej w wyścigu o skonstruowanie broni atomowej, nie chciała dopuścić do podobnej sytuacji w przyszłości. Dlatego z pomocą Alberta Einsteina i innych zaufanych doradców, prezydent Harry S. Truman zlecił zbudowanie tajnej osady, w której najlepsi naukowcy różnych dziedzin znaleźliby schronienie i idealne warunki do pracy. Tak powstała Eureka, zaprojektowane przez wybitnych architektów miasto, w którym genialne umysły naszych czasów mają zapewnione wszelkie wygody, opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie oraz wszechstronną edukację dla swoich dzieci. Na pierwszy rzut oka życie w Eurece wygląda tak, jak w tysiącach innych prowincjonalnych miasteczek Stanów Zjednoczonych, jednak to tu w ciągu ostatnich 60 lat powstało większość odkryć naukowych i rewolucyjnych wynalazków. Oczywiście w większości przypadków wyliczenia teoretyczne nie do końca sprawdzają się na etapie testów, Eureka jest więc pełna niedopracowanych "półproduktów", które w żadnym wypadku nie powinny ujrzeć światła dziennego. Dlatego to wyjątkowe miejsce nie jest zaznaczone na żadnej oficjalnej mapie USA, oprócz ściśle tajnych dokumentów Pentagonu. Mieszkańcy Eureki, choć niewątpliwie nieprzeciętnie inteligentni, są zwykłymi ludźmi. Przeżywają swoje wzloty i upadki, jak każdy z nas zakochują się, są zazdrośni, ulegają uzależnieniom, popadają w zwątpienie, a nawet depresje. Pewnego dnia do miasteczka trafia przypadkiem Jack Carter wraz z nastoletnią córką Zoe, którą eskortuje do domu po próbie ucieczki. W wyniku serii zbiegów okoliczności Carter obejmuje stanowisko szeryfa Eureki i zamieszkuje tam razem z Zoe.

ODCINEK 1. - DZIEŃ ZAŁOŻYCIELA

Powrót do przeszłości
Podczas przygotowań do uroczystych obchodów rocznicy powstania Eureki w mieście dochodzi do zaburzeń czasoprzestrzennych. W efekcie tajemniczych zawirowań szeryf Carter przenosi się do roku 1947. Miastem rządzi w tym czasie wojsko oraz dr Trevor Grant. Okazuje się, że oprócz Jacka do przeszłości trafili Allison, Henry, Jo i Fargo. Henry i Carter odkrywają, w jaki sposób doszło do ich podróży w czasie. W 2010 roku jedno z urządzeń pochodzące z czasów powojennych zostało zsynchronizowane z ich telefonami, a więc jedyną szansą na powrót jest odnalezienie urządzenia i ponowne zsynchronizowanie go z telefonami. Muszą działać szybko, w przeciwnym wypadku powrót do przyszłości będzie niemożliwy. Ścigani przez wojsko znajdują wsparcie w dr. Grancie. Po powrocie do domu odkrywają, że rzeczywistość trochę się zmieniła.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 27 listopada 2010, 17:30

ODCINEK 2. - NOWY ŚWIAT

Tajny projekt Fargo
Po powrocie z 1947 roku okazuje się, że rzeczywistość Eureki bardzo się zmieniła. Carter nie rozstał się z Tess, a Henry jest burmistrzem i szczęśliwym małżonkiem. Syn Allison nie cierpi na autyzm, ona zaś jest dyrektorem medycznym Global Dynamics, którego prezesem jest teraz Fargo. Zane i Jo, która pełni funkcję szefa bezpieczeństwa, nigdy nie byli razem. Dodatkowo w mieście pojawił się gość z przeszłości - dr Grant. Tymczasem ulega zniszczeniu zaprojektowana przez Tess sonda kosmiczna, a potem urządzenie służące do podróży w czasie. Poproszony o pomoc dr Grant odkrywa, że za wybuch odpowiedzialna jest ta sama siła, która sprawiła obecne zaburzenia w rzeczywistości. Jak się okazuje, jest to antymateria uwolniona przy okazji prowadzonego przez Fargo tajnego wojskowego projektu budowy alternatywnej rzeczywistości. Carter i naukowcy muszą zapanować nad skutkami ubocznymi projektu zanim antymateria wywoła większe zniszczenia.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 4 grudnia 2010, 17:30

ODCINEK 3. - ALL THE RAGE

Szaleństwo w Global Dynamics
W jednym z laboratoriów Global Dynamics Fargo zostaje zaatakowany przez laserowe urządzenie, zaprojektowane do uspakajania tłumów w kryzysowych sytuacjach. Śledztwo prowadzi wprost do dr. Parrisha, szefa działu broni obezwładniających, który podczas spotkania z Fargo wpada w furię i zaczyna strzelać na oślep bronią testową. W szał popadają także Fargo i Jo. Okazuje się, że jedynymi osobami w GD, które nie ulegają szaleństwu są Carter, Tess i Allison. Jack i Allison natrafiają na przykutego do łóżka, będącego w nieludzkiej postaci Parrisha. Fargo sugeruje, że źródłem problemów może być urządzenie do pacyfikowania tłumów, które z nieznanych przyczyn wywołuje u ludzi agresję.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 11 grudnia 2010, 17:30

ODCINEK 4. - THE STORY OF O2

Zabłąkana rakieta
W trakcie rakietowego wyścigu kosmicznego, na który został zaproszony gen. Mansfield dochodzi do niebezpiecznego incydentu. Pilotowany przez Zane'a samolot zakłóca przebieg wyścigu. Jo na polecenie Mansfielda wszczyna śledztwo. Udaje się ustalić, że przyczyną chaotycznego lotu jest nowo odkryty płyn generujący tlen, którego jedna z rakiet używa jako paliwa. Okazuje się, że to Allison zatankowała nim rakiety syna. Eurece grozi niebezpieczeństwo. Jeśli nie uda się zmniejszyć ilości tlenu w mieście, rakieta Kevina uderzając w Ziemię wywoła gigantyczną eksplozję. Na rozwiązanie wpada Kevin, który sugeruje wywołanie kontrolowanego wybuchu w atmosferze.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 18 grudnia 2010, 17:30

ODCINEK 5. - PRZEJŚCIE

Przeszłość wkrada się do Eureki
W centrum siedziby Global Dynamics wyrasta nagle olbrzymia sekwoja. Po drugiej stronie miasta Jo nagle upada podczas rozmowy z Grantem. Allison znajduje w jej ciele powojenny pocisk. Wkrótce w Cafe Diem uderza samolot z ubiegłego wieku. Carter wraz z przybyłą do Eureki Claudią Donovan dochodzą do wniosku, że przyczyną anomalii jest potężne międzywymiarowe pole magnetyczne, którego źródłem jest ciało dr. Granta, przyciągające do Eureki przedmioty z przeszłości. Carter i naukowcy pracują nad zatrzymaniem przyciągania i ocaleniem Granta.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 25 grudnia 2010, 17:30

ODCINEK 6. - BUNT KOMPUTERÓW

Bunt komputerów
Wszystkie obdarzone sztuczną inteligencją komputery w Eurece zaczynają szwankować, a wśród nich Andy, zmechanizowany asystent Cartera. Źródłem problemów jest wirus, Allison postanawia więc wyłączyć wszystkie roboty do momentu usunięcia szkodliwego programu. Jedyną maszyną, której nie można wyłączyć jest przypominający gigantycznego pająka robot o nazwie Tiny, będący właśnie w drodze do NASA. Tymczasem Kevin jest z Carterem, Grantem i Fargo na wyprawie kempingowej. Zdenerwowany przez Cartera znika.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 1 stycznia 2011, 17:30

ODCINEK 7. - SKAMIELINY

Żywe posągi w Eurece
Budowa domu Jo zostaje wstrzymana. Paleontolog Derek natrafia w tym miejscu na kości humanoida. Niedługo potem okazuje się, że wszyscy, którzy mieli do czynienia z wykopaliskiem, w tym także Derek, zaczynają zamieniać się w żywe posągi. Carter udaje się do laboratorium Dereka, gdzie znajduje dowody jego oszustwa. Paleontolog odkrył bowiem metodę na postarzanie szczątek ludzkich, co przysporzyłoby mu sławy jako odkrywcy najstarszych znalezisk. Ubocznym efektem jest zamiana żywych ludzi w kamień, czego doświadcza m.in. córka Cartera, Zoe. Tymczasem Grant potajemnie spotyka się z Beverly Barlowe, córką jednego z naukowców z przeszłości, w której żył Grant przed zawirowaniami czasoprzestrzennymi.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 8 stycznia 2011, 17:30

ODCINEK 8. - ANOMALIE

Zbiorowe halucynacje w Eurece
W Eurece dochodzi do zbiorowych halucynacji, będących efektem działania zaprojektowanego przez Grace urządzenia do leczenia stresu pourazowego. Poddani jego działaniu widzą osoby, które mają związek z ich życiem uczuciowym. Okazuje się, że zakłócenia wywołuje wadliwe działanie DED, potężnej broni konstruowanej w Global Dynamics. DED, nawet wyłączone, wydziela silne pole elektromagnetyczne i ma wpływ na wszystkie urządzenia elektroniczne. Tymczasem Grant spotyka się z Beverly Barlowe, która prosi go o kradzież DED. Kobieta twierdzi, że obecność broni jest zbyt dużym zagrożeniem dla Eureki. Kiedy więc gen. Mansfield decyduje się wywieźć DED z miasta, dochodzi do kradzieży.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 15 stycznia 2010, 17:30

ODCINEK 9. - DO ZOBACZENIA

Śmierć Allison
W trakcie poszukiwań zaginionej broni o nazwie DED Henry natrafia na dziwną anomalię - przestrzeń, która nie wydziela żadnego promieniowania. Razem z Allison udają się na miejsce. Okazuje się, że znajduje się tam tajna baza Beverly Barlowe, która wykradła DED. W międzyczasie Beverly wyjaśnia Grantowi, że potrzebowała DED do otwarcia tunelu czasowego i wyciągnięcia jej ojca z więzienia. Carter odnajduje w dokumentach Granta jego nagranie z roku 1947, które uświadamia mu, że Allison i Henry są w wielkim niebezpieczeństwie. Niestety dociera na miejsce po wybuchu energii, który uśmierca Allison. Wraz z Grantem zostają przeniesieni do 1947 roku i postanawiają wspólnie działać, aby zapobiec śmierci Allison w przyszłości.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 22 stycznia 2010, 17:30

ODCINEK 10. - O LITTLE TOWN...

Małe Boże Narodzenie
W Eurece wszyscy czekają na zbliżające się Boże Narodzenie. Szeryf Carter przy kubku kakao opowiada dzieciom, jak wyglądały jego święta przed rokiem, kiedy wraz z córką Zoe chcieli odwiedzić rodzinę, ale awaria pola elektromagnetycznego wokół miasta uniemożliwiła im opuszczenie Eureki. Jak każdy dzień w Eurece, te święta nie mogły być zwyczajne. Przygotowania mieszkańców zostały niespodziewanie zakłócone przez przelatującego nad miastem Świętego Mikołaja. Carter postanawia udowodnić mieszkańcom, że to oszust. W Global Dynamics Fargo tymczasem chce zorganizować imprezę świąteczną dla mieszkańców, ale w trakcie jej trwania jeden z eksperymentów wymyka się spod kontroli. Okazuje się, że tajemniczym Mikołajem jest Taggart, który pragnąc ominąć prawo zachowania masy i móc zapakować mnóstwo prezentów do jednego worka, wynalazł urządzenie, które powoduje kurczenie się przedmiotów. Jednak w niepowołanych rękach urządzenie spowodowało katastrofę. Carter, Mikołaj i Jo Lupo odkrywają że miasto się kurczy!
PREMIERA: CANAL+, sobota, 17 września 2011, 16:50

ODCINEK 11. - START

Wyprawa w kosmos
W Eurece trwają przygotowania do ślubu dwóch robotów: Sarah i Andy'ego. Kiedy Sarah w ostatniej chwili tchórzy i ucieka ze ślubnego kobierca, Andy odsuwa się od wszystkich i w samotności przeżywa swoje rozczarowanie. Zane też ma problemy w związku. Podejrzewa, że Jo nadal ma złamane serce po utracie miłości, którą spotkała podczas zawirowań czasu. Fargo, chcąc pomóc przyjacielowi, angażuje go w ściśle tajny projekt, co kończy się ich wspólnym wystrzeleniem się w kosmos. Allison i Carter rywalizują o to, kto pierwszy zlokalizuje naukowców. Tymczasem Zane i Fargo orientują się, że zmierzają wprost na stację kosmiczną. Zderzenie oznacza dla nich śmierć. Allison, Carter i Jo udaje się bezpiecznie sprowadzić na Ziemię, ale właśnie wtedy agenci rządowi zabierają Fargo do Waszyngtonu.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 24 września 2011, 16:50

ODCINEK 12. - SKUTKI UBOCZNE

Muzyka, której ulega całe miasto
Allison musi wyjechać z Eureki na konferencję naukową. Postanawia powierzyć dzieci opiece Cartera. Tymczasem Fargo spowodował zniknięcie dr. Holly Martin, która sprawdza i autoryzuje loty z prędkością nadświetlną. Na poszukiwanie Holly wyrusza ukradzionym Carterowi jeepem Kevin, syn Allison i kiedy szeryf z Jo odnajdują chłopaka, o dziwo, jest z nim dr Martin. W wyniku kolejnego eksperymentu miastu grozi całkowite zamrożenie. Przy okazji rozwiązywania tego problemu wychodzi na jaw, że odtwarzacz mp3 dr. Martin jest w stanie kontrolować zachowanie całego miasta. Holly, która nie radzi sobie w kontaktach z ludźmi postanowiła przeprogramować go tak, by za pomocą odpowiedniej mantry mógł ją hipnotyzować i pomagać uporać się z nieśmiałością. W wyniku błędu wszyscy mieszkańcy Eureki zaczęli ulegać, nie tylko mantrze, ale i wszystkim hipnotyzującym piosenkom z odtwarzacza Holly. Nastroje w mieście zaczęły zmieniać się co chwila.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 1 października 2011, 16:50

ODCINEK 13. - WGLĄD

Wybuchowa przyszłość
Fargo przesłuchuje kandydatów, którzy chcą wziąć udział w misji Astreus, czyli wyprawie na Tytan. Do Eureki przyjeżdża Dr. Holly Martem, kiedyś przeciwniczka Fargo, teraz obiekt jego romantycznych westchnień. Ma ona pomóc przy wyborze astronautów do misji. Szeryf Carter planuje zabrać Allison i jej dzieci na wesołe, nienaukowe wakacje z dala od Eureki. Pomiędzy Jo a Zanem nadal sytuacja jest napięta. Jo starając się zachować profesjonalnie, tłumi wszelkie uczucia, jakie do niego żywi. Gdy Zane dostaje szkła kontaktowe, które pozwalają dostrzec potencjalne zagrożenie, daje je do wypróbowania właśnie Jo. Jo wraz z szeryfem odkrywają, że jeśli nie uda im się powstrzymać wybuchu, którego przyczyny jeszcze nie znają, życie Zane'a może być w niebezpieczeństwie. Tak więc szeryf, zamiast udać się na wakacje musi wyruszyć w przyszłość, aby odkryć, co spowoduje eksplozję.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 8 października 2011, 16:50

ODCINEK 14. - UP IN THE AIR

Latający bank
Wydawać by się mogło, że w Eurece nie może wydarzyć się cos aż tak prozaicznego, jak napad na bank. A jednak! Gdy Szeryf Carter dostaje zgłoszenie popełnienia przestępstwa cieszy się, że wreszcie będzie mógł powrócić do tradycyjnych metod prowadzenia śledztwa. Gdy dociera na miejsce zbrodni, okazuje się, że jego nadzieje były płonne - problem polega na tym, że złodzieje nie ukradli pieniędzy z banku tylko cały budynek. Gdy zawiedziony szeryf próbuje ustalić, co się stało, mieszkańcy pod bacznym okiem Jo trenują formę do misji Asterus. Zane, z powodu swojej kryminalnej przeszłości, nie może wziąć w niej udziału, jednak chce za wszelką cenę pokazać komisji rekrutacyjnej, co tracą. Fargo próbuje poradzić sobie z konkurentem do serca dr. Holly - doktorem Parrishem. Tymczasem w trakcie śledztwa wychodzi na jaw, że za zniknięcie banku nie odpowiadają złodzieje, ale zawartość jednej ze skrzynek depozytowych. Ktoś jako pamiątkę po eksperymencie zostawił tam antymaterię oraz urządzenie antygrawitacyjne, które teoretycznie nie miało prawa powstać. Oba te pakunki spowodowały, że budynek banku zaczął się unosić w stronę nieba. Po ustaleniu przyczyny zniknięcia banku, szeryf musi teraz zastanowić się, w jaki sposób sprowadzić go z powrotem. Do miasta powraca Beverly Barlow, która niegdyś sprowadzona do Eureki przez byłego męża Allison, Nathana Starka, miała pomóc mieszkańcom rozwikłać tajemnicę artefaktu z Sekcji 5. Jej wizyta przyniosła same szkody. Odpowiedzialna za śmierć ukochanej Henry'ego, Kimciekła z miasta, a teraz powraca, żeby się zemścić. Udaje jej się umieścić w mózgu Allison zmechanizowane neuroprzekaźniki, dzięki którym jest w stanie kontrolować jej zachowanie.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 15 października 2011, 16:50

ODCINEK 15. - PRZYJĘCIE

Senne miasteczko
Do Eureki przyjeżdża Zoe, córka szeryfa Cartera. Ponieważ Zane, zanim zakochał się w Jo, czuł coś do Zoe, wizyta ta wprowadza zamieszanie w i tak niestabilny związek Jo i Zane'a. Kiedy Alison zaczyna się dziwnie zachowywać, szeryf początkowo przypisuje to przepracowaniu. Jednak jej zachowanie nie daje mu spokoju, dlatego też wraz z Henrym i Zane'em próbują dowiedzieć się czegoś więcej. Przeglądając jej akta medyczne, odkrywają ślady interwencji Beverly. Szeryf siłą umieszcza Allison w więzieniu i próbuje przekonać do wyznania prawdy. W obliczu niebezpieczeństwa Beverly przejmuje kontrolę nad ciałem Allison i używa broni, która wprowadza wszystkich w Eurece w stan śpiączki. Beverly, wykorzystując niezdolność szeryfa do obrony, kradnie mu klucze i udaje się do Global Dynamics. Mimo niechęci, Jo postanawia odebrać Zoe z lotniska. Kiedy wracają do miasta, w którym wszyscy śpią, zdają sobie sprawę, że mają poważniejsze problemy niż napięta sytuacja między nimi z powodu uczuć Zane'a. Kiedy znajdują nieruchome ciała Zane'a i Henry'ego skulone nad dokumentacją medyczną Allison, staje się jasne, że to właśnie jej należy szukać w pierwszej kolejności. Jo i Zoe muszą zacząć współpracować.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 22 października 2011, 16:50

ODCINEK 16. - ROZTOCZE I LUDZIE

Znikające laboratorium
Senator Alice Wen bardzo naciska na przyspieszenie przygotowań do misji Astreus, czyli wyprawy na Tytan. Wyznacza nowe terminy przygotowań, czym wzbudza popłoch u naukowców z Global Dynamics. Ponieważ zdaje sobie sprawę, do czego zdolni są zdesperowani pracownicy GD, czyni szeryfa Cartera odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w budynku. Do jego nowych obowiązków należy pilnowanie naukowców 24 godziny na dobę oraz noszenie garnituru, z czego szeryf jest najbardziej niezadowolony. Jo przechodzi pomyślnie test, który ma wyłonić członków wyprawy na Tytan. Przed nią kolejny etap zmagań. Wraz z Fargo, Holly, Zanem i dr. Parrishem zostaje zamknięta w labiryncie korytarzy, mieszczącym się na najgłębiej położonym poziomie GD - poziomie Q. Ponad ich głowami dochodzi do dziwnych zdarzeń - niespodziewanie dla szeryfa znika winda. W trakcie śledztwa Carter odkrywa, że znikają wszystkie elementy budynku zrobione z wolframu. Okazuje się, że z jednego z laboratoriów uciekły roztocza budowlane, które pożerają wolfram. Pierwotnie zostały zaprogramowane przez Fargo do pomocy przy budowie statku kosmicznego. Na wolności sieją spustoszenie. Jedyną osobą, która jest w stanie je powstrzymać jest Fargo, ale on został uwięziony na poziomie Q.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 29 października 2011, 16:50

ODCINEK 17. - STARCIE TYTANÓW

Hipnotyzująca muzyka
Wszyscy są podekscytowani powrotem do Eureki Tiny - międzygwiezdnego robota, który poleciał z misją na Tytan. Ale robot w momencie lądowania zostaje rozerwany przez potężny wybuch metanu, gazu rozpowszechnionego na Tytanie. Szczątki Tiny rozsiane po całym mieście mogą spowodować kolejne wybuchy i zniszczenia. Zapobiegnięcie kolejnej katastrofie jest tym trudniejsze, że wszyscy nagle zaczęli mieć problemy w związkach i to one zaprzątają im głowy. Jest to związane z pojawianiem się w mieście Warrena Hughesa, audytora związków. Carter i Allison są pod jego obserwacją, tymczasem Henry martwi się, że nigdy nie będzie zbyt dobry dla Grace, a Jo dowiaduje się, że Zane może już opuścić Eurekę, ponieważ jego kryminalna przeszłość została wymazana z akt. Grace i Henry przez przypadek odkrywają, że to nie resztki Tiny odpowiadają za rozprzestrzenianie się gazu w Eurece. W coraz większej liczbie miejsc zaczyna pojawiać się mgła z etanu, metanu i amoniaku, która powoduje liczne omdlenia wśród mieszkańców. W trakcie opanowywania kolejnego kryzysu w mieście wszystkie związki przechodzą próbę.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 5 listopada 2011, 16:50

ODCINEK 19. - MAŁY KROK

Niespodziewana podróż
Jo ma okazję się przekonać, że nic tak nie urozmaica życia jak podróż w czasie i spotkanie alternatywnej siebie w przyszłości. Dowiaduje się przy okazji, jak wyglądałoby jej życie, gdyby przyjęła oświadczyny Jima Taggarta. Dziwnie się czuje z tą wiedzą zwłaszcza, że musi współpracować z Taggartem przy śledztwie dotyczącym skroplonej krowy. Gdy skrapla się również jeep szeryfa wychodzi na jaw, że zniszczeń dokonał bardzo silny kwas nieznanego pochodzenia. Wkrótce okazuje się, że ma on związek z nietoperzami, które hoduje Taggart.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 19 listopada 2011, 16:50

ODCINEK 20. - WIELKI SKOK

Start!
Cała Eureka żyje misją Asterius, czyli pierwszą wyprawą na planetę Tytan. Z tej okazji do miasta przyjeżdża senator Wen wraz z gościem specjalnym - prezydentem Stanów Zjednoczonych. Na szczęście agenci ochraniający prezydenta wysłali przodem jego dublera, bo po przekroczeniu granicy miasta prezydencki konwój został zaatakowany strumieniem cząsteczek z nieba i limuzyna została przecięta na pół. Okazało się, że to eksperyment dr. Plotkina wymknął się spod kontroli. Dokoła Eureki znajduję się jeszcze 14 prętów elektrycznych, podobnych do tego który spowodował wybuch cząsteczek i "zamach" na prezydenta. Szeryf i Jo muszą je wszystkie znaleźć i unieszkodliwić. Mają im pomóc dr. Plotkin i Taggart, którzy szczerze się nienawidzą.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 26 listopada 2011, 16:50SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

Robert_66

Ile odcinków z lektorem zostało już wyemitowane ?

admin

Serial EUREKA IV powtarzamy od niedzieli 24.04 o 18:20, jeden odcinek tygodniowo. Zapraszamy! :-)

admin

mariuszwp131p, powtórki Eureki IV zaczniemy najprawdopodobniej pod koniec kwietnia, proszę śledzić ramówkę.
Eureka 4
USA, 2010
Czwarty sezon serialu, który ma na koncie m.in. Leo Award i nominację do Emmy za najlepsze efekty specjalne oraz dwie nominacje do prestiżowej Saturn Award (najlepszy serial).
serial science fiction
Eureka 4
4,1 5 1 34