Extant: Przetrwanie

USA, 2014

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial science fiction

czas trwania: 13 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Serial science fiction "Extant" z laureatką Oscara® Halle Berry w roli głównej. Za jego produkcję odpowiedzialny był m.in. Steven Spielberg.

Pracująca dla korporacji ISEA astronautka Molly Woods (Halle Berry) powraca z trwającej ponad rok samotnej misji w kosmosie. Próbuje na nowo odnaleźć się na Ziemi oraz w rodzinie. Odnawia relacje z mężem Johnem i ich synem Ethanem, który jest prototypowym androidem, stworzonym przez Johna w laboratorium jego firmy Humanichs Corp. Wkrótce po powrocie okazuje się, że Molly jest w ciąży, co wydaje się całkowicie niemożliwe. Zaczyna podejrzewać, że była królikiem doświadczalnym w rękach swojego szefa i przyjaciela Alana Sparksa (Michael O'Neill ), ale rzeczywistość okazuje się bardziej skomplikowana. Doświadczenia Molly i jej działania zmieniają bieg historii.

"Extant" to kolejny projekt telewizyjny sygnowany nazwiskiem STEVENA SPIELBERGA, który jest producentem wykonawczym serialu. W główną bohaterkę wcieliła się laureatka Oscara® za "Czekając na wyrok" Halle Berry, która pełni również funkcję producentki. Berry debiutowała na ekranie 26 lat temu w serialu "Living Dolls", będącym spin-offem "Who's the Boss?". Dziś jest jednak znana przede wszystkim z roli mutantki Storm z kinowej serii "X-men", jako "Kobieta-kot", a także pierwsza czarnoskóra dziewczyna Bonda z produkcji "Śmierć nadejdzie jutro". W "Extant" partneruje jej Goran Visnjic, który wciela się w męża Molly, biotechnologa, który stworzył dziecko-androida i wierzy, że pewnego dnia ludzie i roboty będą mogły koegzystować ze sobą na równych warunkach. Ethana, chłopca-robota, którego wychowują Woodsowie zagrał Pierce Gagnon. W Julie, współtwórczynię i przyjaciółkę Ethana i jego ojca, wcieliła się Grace Gummer, a w jej chłopaka, który jest przeciwny obecności androidów w życiu ludzi - Charlie Bewley. Ważnymi postaciami w serialu są także: szef Molly - Alan Sparks (Michael O'Neill), którego córka zginęła podczas jednej z misji w kosmosie oraz tajemniczy przedsiębiorca Hideki Yasumoto (Hiroyuki Sanada), który finansuje badania Johna, ale jest bardziej zainteresowany jego żoną i potomkiem, którego ma urodzić.

Wymyślony przez Mickeya Fishera "Extant" został wybrany przez krytyków jednym z najbardziej obiecujących tytułów roku (Critics' Choice Television Award for Most Exciting New Series 2014). Pierwszy odcinek zgromadził w USA przed telewizorami 9,58 miliona widzów i choć jego popularność nie utrzymała się na tak spektakularnym poziomie, została zamówiona realizacja drugiego sezonu, który pojawi się 1 lipca 2015.

WASZE OPINIE

admin

13 odcinków.

Nagravision

ile odcinków ma sezon, bo mam UPC i ich wyszukiwarka jest cudowna ale tylko w reklamach - nie działa już od przeszło miesiąca
Extant: Przetrwanie
reżyseria:
USA, 2014
Serial science fiction "Extant" z laureatką Oscara® Halle Berry w roli głównej. Za jego produkcję odpowiedzialny był m.in. Steven Spielberg.
serial science fiction
Extant: Przetrwanie
3,9 5 1 66