PREMIERA

2009.09.21

CANAL+ PREMIUM

FATALNY SKOK

Columbus Day

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller kryminalny

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

John Cologne (Val Kilmer) wraz z kumplem Mannym (Richard Edson) dokonują skoku życia. Wykorzystują w tym celu informacje dawnego znajomego Leonarda (Mark Kelly), który pełnił rolę "kontroli jakości" w transakcji realizowanej przez gangstera Jimmy'ego Espinosę (Lobo Sebastian).

Po dramatycznej akcji w ręce Johna trafia czarna walizeczka. Jej zawartość jest szacowana na 10 milionów dolarów. Uciekając z miejsca napadu, John ukrywa się w parku, gdzie poznaje czarnoskórego chłopca (Bobb'e J. Thompson). Poruszony spotkaniem z 12-letnim Antoine'm postanawia uporządkować swoje chaotyczne życie osobiste. W oczekiwaniu na wspólnika, dzwoni do byłej żony Alice (Marg Helgenberger) i córki Alany (Ashley Johnson). Tymczasem jego sytuacja tu i teraz komplikuje się. Manny zostaje zastrzelony przez ludzi pasera Joe'go Lattore, który chce przejąć lup. John próbuje sprzedać cenną walizkę, nie jest to jednak łatwe z banalnego powodu. Jest Dzień Kolumba, a więc wszystkie banki są zamknięte. Gotówkę na zakup ma jedynie Jimmy Espinosa.

Producentem "Fatalnego skoku" jest Kevin Spacey, jego partnerka z Trigger Street Productions Dana Brunetti oraz Evan Astrowsky, Fred Roos i Val Kilmer. Napisaniem scenariusza i reżyserią zajął się natomiast debiutant CHARLES BURMEISTER. Przebieg samego skoku znany jest częściowo z retrospekcji, jednak do końca nie wiadomo, co znajduje się w czarnej walizeczce. Można jedynie przypuszczać, że jest to urządzenie związane z technologią nuklearną. Opowieść ma kameralny charakter. To kino akcji z dydaktyczno-sentymentalnym posmakiem, gdzie telefoniczne rozmowy głównego bohatera ze wspólnikiem, przyjaciółką, byłą żoną, córką i zaprzyjaźnionym paserem stanowią około siedemdziesiąt procent całego filmu. Z dialogów tych wyłania się postać Johna, to, jakim był mężem i ojcem. W tej roli Val Kilmer ("Tombstone", "The Doors", "Gorączka", "Ukryta tożsamość", "Skazaniec"), któremu po kilku słabszych występach udało się stworzyć postać ciekawą i wielowymiarową. Dobrze też sobie poradził z wizerunkiem dojrzałego mężczyzny, który znajduje wyjście z każdej sytuacji. Partneruje mu Marg Helgenberger ("Gatunek", "Erin Brockovich", "W doborowym towarzystwie", "Mr.Brooks") jako była żona, recepcjonistka w dużej firmie, samotna kobieta, która od lat nie żyje z nikim w stałym związku. W roli ich córki wystąpiła Ashley Johnson ("Dziewięć miesięcy", "Czego pragną kobiety", "Król narożnika"). Alana jest już mężatką i wychowuje małego synka. Ojciec porzucił ją, gdy miała 7 lat i do dziś nie może mu wybaczyć przeszłości. Choć nie widywali się często, a ostatnio trzy lata wcześniej, Cologne za wszelką cenę próbuje naprawić zniszczoną relację. Zwłaszcza, że spodziewa się teraz wielkich pieniędzy.

WASZE OPINIE

suchy101

ocena: 2/10

szymon_212

Obejrzałem film Fatalny skok, bo jak widziałem zwiastum w c+ to myślałem że będzie lepszy, ale się rozczarowałem. Dla mnie to był film z niskiej półki. Skoro film był o napadzie na bank , to dla mnie było w nim za mało akcji a jeszcze ta relacja z chłopcem to była nie wiadomo po co. Moja ocena to słabe 2.

szymon_212

Film Fatalny skok średnio mi sie podobał , ale relacja międzi chłopcem mi sie podobała.
FATALNY SKOK
reżyseria:
USA, 2008
John Cologne (Val Kilmer) wraz z kumplem Mannym (Richard Edson) dokonują skoku życia. Wykorzystują w tym celu informacje dawnego znajomego Leonarda (Mark Kelly), który pełnił rolę "kontroli jakości" w transakcji realizowanej przez gangstera Jimmy'ego Espinosę (Lobo Sebastian).
thriller kryminalny
FATALNY SKOK
1,0 5 1 2