PREMIERA

2003.12.05

CANAL+ PREMIUM

FERALNY INDEKS

Orange County

USA, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia

czas trwania: 79 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Shaun Brumder (Colin Hanks) to mieszkaniec prowincjonalnego Orange County. Chłopak nie darzy jednak zbyt dużym sentymentem rodzinnych stron i niemal od urodzenia marzy o wyjeździe.

Pewnego dnia, gdy surfuje z kolegami na plaży, przypadkowo znajduje książkę, która odmienia jego życie. Zainspirowany nią pragnie zostać pisarzem, jak jego literacki idol Marcus Skinner (Kevin Kline). Ale, by zrealizować swoje plany - musi studiować. Celem Shauna jest uniwersytet w Stanford, gdzie wykłada Skinner. Chłopak ma niezłe oceny i dobre wyniki z testów, ale jego papiery zostają przez uniwersytet odrzucone. Powód? Szkolna opiekunka (Lily Tomlin) omyłkowo wysyła niewłaściwą przesyłkę. Jednak Shaun nie poddaje się. Udaje mu się zrobić dobre wrażenie na przedstawicielu uniwersytetu Arthurze Gantnerze. I wszystko byłoby dobrze, gdyby Gantner nie poznał przy okazji wiecznie pijanej matki chłopaka (Catherine O'Hara) i jego emocjonalnie niezrównoważonego brata Lance'a (Jack Black). Shaun - wspierany przez swoją dziewczynę Ashley (Schuyler Fisk) - postanawia jednak podjąć jeszcze jeden krok. Udaje się na uczelnię w Stanford, by osobiście złożyć papiery.

"Feralny indeks" to nie tylko lekka komedia z życia nastolatków, ale też w pewnym sensie znak wymiany pokoleń w Hollywood. W postaci głównych bohaterów wcielili się: syn Toma Hanksa - Colin Hanks, (który debiutował parę lat wcześniej w reżyserowanych przez ojca "Szaleństwach młodości") i córka Sissy Spacek - Schuyler Fisk. Reżyserem filmu jest zaś syn znanego reżysera Lawrence'a Kasdana - JAKE KASDAN.

Oficjalna strona filmu:
www.orangecountymovie.com

WASZE OPINIE

CuBe

film byl przedni...goraco polecam ...swietny film dla mlodych wpatrzonych tylko w komputery i gry....:))))

Julietta

nie no film nie taki zły ale mógł być lepszy, chociaż niektóre sceny były śmieszne

nick

Czytajac powyzsza recenzje mozna stwierdzic, ze nie tylko w Polsce panuje nepotyzm:)
FERALNY INDEKS
reżyseria:
USA, 2002
Shaun Brumder (Colin Hanks) to mieszkaniec prowincjonalnego Orange County. Chłopak nie darzy jednak zbyt dużym sentymentem rodzinnych stron i niemal od urodzenia marzy o wyjeździe.
komedia
FERALNY INDEKS