PREMIERA

2017.12.03

CANAL+ FAMILY

Flicka

USA/Wlk. Brytania, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film przygodowo/familijny

czas trwania: 91 min

Opis

Ekranizacja jednej z najpoczytniejszych powieści dla młodzieży "My friend Flicka" Mary O'Hary. W roli głównej zobaczymy Alison Lohman ("Biały oleander"), towarzyszyli jej m.in. piosenkarz country i aktor Tim McGraw oraz Maria Bello, znana ze wspaniałej kreacji w "Historii przemocy".

Nastoletnia Katy McLaughlin (Alison Lohman) urodziła się i wychowała na farmie w Wyoming, gdzie chciałaby spędzić resztę życia. Jej surowy ojciec Rob McLaughlin (Tim McGraw) pragnie jednak dla niej "lepszego" życia. Wysyła ją więc do prywatnej szkoły z internatem, w której Katy spędza czas na marzeniach o pozostawionej daleko farmie. W ten sposób oblewa końcowy egzamin i zostaje na drugi rok w tej samej klasie. Wraca do domu z duszą na ramieniu, ale kiedy znajduje w lesie dziką klacz, zapomina o szkolnych porażkach. Próbuje przekonać ojca, że potrafi ją oswoić i przystosować do jazdy.

W ten sposób oblewa końcowy egzamin i zostaje na drugi rok w tej samej klasie. Wraca do domu z duszą na ramieniu, ale kiedy znajduje w lesie dziką klacz, zapomina o szkolnych porażkach. Próbuje przekonać ojca, że potrafi ją oswoić i przystosować do jazdy wierzchem. Flicka, co po szwedzku oznacza "piękna dziewczyna", nie zamierza jednak współpracować z Katy. Jest równie uparta i niezależna, jak ona. Pojawienie się dzikiego konia u McLaughlinów staje się przełomem zarówno dla Katy, jak i całej rodziny, która mierzy się właśnie z poważnym kryzysem. Rob rozważa sprzedaż farmy, jego żona Nell (Maria Bello) próbuje ratować ich małżeństwo, podczas gdy brat Katy Howard (Ryan Kwanten) planuje wyjechać z Wyoming na studia do Bostonu.

Wraz z premierą "Flicki" MICHAELA MAYERA powróciła na wielkie ekrany jedna z najpoczytniejszych powieści dla młodzieży "My friend Flicka" Mary O'Hary. W 1943 roku zekranizował ją Harold D. Schuster, a w rolę Kena McLaughlina (głównym bohaterem powieści O'Hary jest chłopiec) wcielił się wówczas zdobywca Emmy Roddy McDowall, znany ze wszystkich części "Planety małp". Po premierze "Flicki" Mayera recenzent "Variety" Todd McCarthy pisał: "Chciałbym nazwać "Flickę" najlepszym filmem o przyjaźni dziecka z koniem od czasu zrealizowanego ćwierć wieku temu "Czarnego rumaka", ale byłoby to mylące. To nie jest film ani o dziecku, ani o koniu. To raczej uniwersalny dramat o dojrzewaniu i rozstawaniu się z mitami dzieciństwa" . Katy McLaughlin z "Flicki" jest zresztą starsza od Kena z filmu "My friend Flicka" Schustera. Alison Lohman wcielając się w nastoletnią Katy miała już 27 lat. Aktorka jest laureatką Young Artist Award i nagrody na Hollywood Film Festival, a sympatię publiczności zdobyła dzięki rolom w takich filmach, jak "Biały oleander" Petera Kosminsky'ego, "Duża ryba" Tima Burtona czy nasycony erotyką, zagadkowy dramat "Gdzie leży prawda" Atoma Egoyana. We "Flice" towarzyszył jej m.in. piosenkarz country i aktor Tim McGraw oraz Maria Bello, znana ze wspaniałej kreacji w "Historii przemocy" Davida Cronenberga, wyróżnionej m.in. nominacją do Złotego Globu i nagrodą krytyków z Nowego Jorku.

WASZE OPINIE

Kubol1910

Film zupełnie beznadziejny!!

Madzia

super film naprawde warto objzec bardzo wzruszajace

Bartolomeusz

Tylko koni żal...
Flicka
reżyseria:
USA/Wlk. Brytania, 2006
Ekranizacja jednej z najpoczytniejszych powieści dla młodzieży "My friend Flicka" Mary O'Hary. W roli głównej zobaczymy Alison Lohman ("Biały oleander"), towarzyszyli jej m.in. piosenkarz country i aktor Tim McGraw oraz Maria Bello, znana ze wspaniałej kreacji w "Historii przemocy".
film przygodowo/familijny
Flicka