Fox

PREMIERA

2010.02.03

CANAL+ PREMIUM

FUTURAMA - POTWÓR O MILIARDZIE GRZBIETÓW

Futurama: The Beast with Billion Backs

USA, 2008

reżyseria:

gatunek: film animowany

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Kierowana przez profesora Farnswortha załoga kosmicznych kurierów staje przed wielkim wyzwaniem. Wskutek powstania dziury w czasoprzestrzeni do naszego wszechświata wnika istota z innego wymiaru, gigantyczny Yivo.

Obcy przejmuje kontrolę nad jednym z gońców, lekkomyślnym Philipem Fry'em. Fry staje się kapłanem nowej religii, na którą Yivo nawraca Ziemian. Jej wyznawcy zostają przekonani do opuszczenia planety i przeprowadzki do równoległego wszechświata, ojczyzny kosmicznego przybysza. Na Ziemi władze obejmują wówczas roboty, a wśród nich przyjaciel Fry'a, Bender, który nie potrafi znieść rozłąki z kompanem. Maszyny postanawiają więc pokrzyżować plany Yivo, który najwyraźniej zapałał miłością do całej ziemskiej populacji.

"Futurama - Potwór o miliardzie grzbietów" to drugi z czterech pełnometrażowych filmów na podstawie cieszącego się nieustannie wielką popularnością serialu, wyświetlanego w Polsce pod tytułem "Przygody Fry'a w kosmosie". Jego pomysłodawca to Matt Groening, twórca kultowych "Simpsonów", który od lat udowadnia, że nie ma sobie równych w tworzeniu absurdalnych animowanych historii dla dorosłych. Główni bohaterowie "Futuramy" to pracownicy międzyplanetarnej firmy kurierskiej "Planet Express" - niedojrzały nieudacznik Philip J. Fry, jednooka cyklopka Turanga Leela, doktor Zoidberg, założyciel firmy profesor Farnsworth oraz ordynarny, nadużywający alkoholu robot Bender. Wszechświat "Futuramy" zaludniają ponadto niezliczeni bohaterowie drugiego planu - ludzie, roboty i przedstawiciele obcych cywilizacji, którzy tworzą prawdziwie multikulturową mieszankę. Podobnie jak "Simpsonów", "Futuramę" wypełnia potężna dawka absurdalnego humoru i niezliczona ilość nawiązań do popkultury. "Futurama" Groeninga to jednak przede wszystkim przenikliwe spojrzenie na zjawiska charakterystyczne dla naszych czasów. Mentalność i problemy przyszłości, mimo technologicznego zaawansowania okazują się być bardzo zbliżone do realiów początku XXI wieku.

Międzynarodowa widownia pokochała ekipę międzygwiezdnych kurierów z XXXI wieku, śledząc z zapartym tchem ich przygody. W drugim pełnometrażowym filmie im poświęconym bohaterowie muszą zmierzyć się z ogromnym kosmitą Yivo, który nawraca ludzkość na stworzoną przez siebie religię. Jak zwykle fabuła staje się pretekstem do wielu zwariowanych gagów, ale także bardzo celnych nawiązań do realiów naszego świata. Za reżyserię drugiej "Futuramy" jest odpowiedzialny PETER AVANZINO, który zdobywał doświadczenie przy realizacji serialu, a także innych cykli animowanych, takich jak "Ren i Stimpy", "Dzika rodzina Thornberrych", "Duckman" czy "Przerysowani". Scenariusz napisał Michael Rowe, pracujący wcześniej zarówno przy "Futuramie", jak i przy innych serialach komediowych, takich jak "Świat pana trenera", "Zoe i przyjaciele". W obsadzie dubbingu pojawiają się ci sami aktorzy, którzy użyczają głosu bohaterom w serialu, ale gościnnie pojawiły się takie postacie, jak światowej sławy naukowiec Stephen Hawking oraz zmarła Brittany Murphy.

WASZE OPINIE

Floooo

GDZIE MOGE DOSTAĆ TEN FILM!? MUSZE GO MIEĆ

CINEK

@ boleslaw, Ale wyszły 4 części pełnometrażowe, więc jeszcze zostały dwie do wyemitowania..

pozdro

boleslaw

Fantastyczna parodia ludzkich zachowań. Spaghetti Monster w animowanym wydaniu.

@Bartolomeusz, Pierwszy film był już emitowany na antenie C+ pod koniec zeszłego roku.
FUTURAMA - POTWÓR O MILIARDZIE GRZBIETÓW
reżyseria:
USA, 2008
Kierowana przez profesora Farnswortha załoga kosmicznych kurierów staje przed wielkim wyzwaniem. Wskutek powstania dziury w czasoprzestrzeni do naszego wszechświata wnika istota z innego wymiaru, gigantyczny Yivo.
film animowany
FUTURAMA - POTWÓR O MILIARDZIE GRZBIETÓW
4,8 5 1 17