Fox

PREMIERA

2010.06.30

CANAL+ PREMIUM

FUTURAMA - W ZIELONEJ DZIKIEJ DALI

Futurama: Into the Wild Green Yonder

USA, 2009

reżyseria:

gatunek: film animowany

czas trwania: 86 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Załoga międzyplanetarnej firmy kurierskiej Planet Express przebywa na Marsie z wizytą u rodziców Amy. Jej ojciec Leo przewodzi pracom nad nowym Mars Vegas, które ma przewyższać dotychczasowe rozmachem i ekstrawagancją.

Budowie sprzeciwia się grupa ekofeministek, dowodzonych przez Fridę Waterfall. Ich zdaniem przedsięwzięcie zagraża ekosystemowi Marsa. Podczas incydentu z protestującymi Fry dostaje w głowę od Fredy, a fragment jej biżuterii dostaje się do jego mózgu. Po tym wydarzeniu Fry odkrywa u siebie zdolność czytania w myślach i przyłącza się do misji ratowania świata. Wkrótce Leo wyjawia plan budowy największego we wszechświecie pola do minigolfa, które unicestwi 12% galaktyki. Szeregi protestujących przeciwko inwestycjom Leo zasila Lella, a wkrótce także sama Amy zirytowana seksistowskimi uwagami ojca.

Uhonorowana nagrodą Annie "Futurama - W zielonej dzikiej dali" jest czwartym i zarazem ostatnim pełnometrażowym filmem na podstawie kultowego serialu Matta Groeninga. W chwili jej powstania nic nie zapowiadało kontynuacji serii, została więc pomyślana jako ostatnia część zamykająca wszystkie wątki. Twórcy nie zwalniają w niej tempa, jak zawsze nasycając przygody załogi Planet Express dużą dawką absurdu i licznymi nawiązaniami do naszej rzeczywistości. Tym razem dostaje się m.in. wojującym ekologom, feministkom, ale też chciwym przedsiębiorcom nastawionym wyłącznie na zysk. W zamierzeniu każda z pełnometrażowych części "Futuramy" miała nawiązywać do innego gatunku filmowego. "Wielka wyprawa Bendera" była utrzymana w konwencji filmów o podróżach w czasie, "Potwór o miliardzie grzbietów" - w stylu historii o potworach, a "Gra Bendera" - fantastyki. Ostatni film serii najwięcej zawdzięcza klasycznemu science fiction, przy czym wszystkie pojawiające się w nim naukowe terminy są prawdziwe. Reżyserem, podobnie jak miało to miejsce w przypadku drugiego w kolejności "Potwora o miliardzie grzbietów", został PETER AVANZINO, który ma na koncie m.in. 9 epizodów serialu "Futurama".

WASZE OPINIE

arti

Świetny film animowany szydzący ze wszystkiego i ze wszystkich. Kilka razu pokładałem się ze śmiechu. Polecam bo warto.

Bartolomeusz

Można powiedzieć szkoda, że to już koniec. W każdym filmie pełnometrażowym twórcy
szydzili ze wszystkiego co się tylko dało, nie było dla nich rzeczy świętych, i to był
największy plus pełnometrażowego cyklu "Futuramy". W ostatniej produkcji cyklu
również nie oszczędzili nikogo, poprzez znienawidzonego poprze aferę Wategate
Nixona, kończąc na feministkach. Naprawdę rewelacyjne kino, choć nie dla każdego.
FUTURAMA - W ZIELONEJ DZIKIEJ DALI
reżyseria:
USA, 2009
Załoga międzyplanetarnej firmy kurierskiej Planet Express przebywa na Marsie z wizytą u rodziców Amy. Jej ojciec Leo przewodzi pracom nad nowym Mars Vegas, które ma przewyższać dotychczasowe rozmachem i ekstrawagancją.
film animowany
FUTURAMA - W ZIELONEJ DZIKIEJ DALI
3,7 5 1 7