2004 Twentieth Century Fox Film Corporations. All rights Reserved

EMISJE

ND | 23.08 | 12:20

CANAL+ FAMILY

PN | 24.08 | 08:15

CANAL+ FAMILY

Garfield II

Garfield: A Tale of Two Kitties

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film familijny

czas trwania: 83 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Druga część przygód leniwego, rudego kota rozgrywa się w Anglii, dokąd Garfield (głos Zbigniew Zamachowski) wraz ze swoim kumplem, psem Odiem, przedostają się w walizce swojego pana, Jona (głos Przemysław Stippa).

Celem wyprawy jest przeszkodzenie Jonowi w oświadczeniu się pięknej pani weterynarz, Liz Wilson (głos Joanna Brodzik), która przebywa właśnie na konferencji na temat zwierząt w pewnej podlondyńskiej posiadłości. Ten okazały zamek odziedziczył właśnie po swojej zwariowanej pani, lady Eleonor, rozpieszczony kocur o wdzięcznym i wiele mówiącym imieniu Książę. Jednak kuzyn zmarłej arystokratki, lord Dargis (głos Jerzy Kryszak), nie może pogodzić się z testamentem. Planuje wrzucić niewygodnego spadkobiercę do Tamizy i przejąć kontrolę nad majątkiem. W tym właśnie momencie zjawia się Garfield, który okazuje się sobowtórem Księcia. Kocury postanawiają to wykorzystać i zamienić się miejscami. Garfield ma pławić się w pałacowych luksusach, a Książę zażywać uroków beztroskiej wolności. Królewskie życie służy Garfieldowi, zwłaszcza że zamiłowanie do luksusu ma we krwi. Musi się jednak mieć na baczności, wydziedziczony Dargis zaczyna bowiem wprowadzić w życie swój morderczy plan. Zaręczyny Jona schodzą na plan dalszy, bo Garfield musi ratować futro i honor.

Garfield, jeden z najbardziej uwielbianych kotów świata, doczekał się już drugiego pełnometrażowego filmu. Choć słynie z obżarstwa (uwielbia lasagne, którą w Londynie zastępuje pasztecikami z mięsem) i lenistwa (jego ulubione miejsce to fotel z widokiem na telewizor), a także z egocentryzmu i zawistnego charakteru, kamera niewątpliwie go kocha. Tym razem reżyserii jego poczynań podjął się TIM HILL, jeden ze scenarzystów przygód znanego widzom "SpongeBoba Kanciastoportego" i reżyser m.in. "Mupetów z kosmosu".

Za ekranowy wizerunek Garfielda odpowiedzialny był Chris Bailey oraz zespół Rhythm & Hues Studios, którzy pracowali także nad pierwszą częścią filmu oraz nad animacją zwierząt w "Dr. Dolittle". Wspólnie udało im się zachować charakterystyczne cechy rudego futrzaka: nadwagę, przymknięte oczy i szeroki uśmiech. Na potrzeby "Garfielda 2" trzeba było jednak stworzyć dwa kocury: prawie identyczne, a jednak nie takie same. "Koty różni głos, osobowość, uśmiech, postawa i maniery. Książę porusza się z większą gracją niż Garfield i zadziera nosa z prawdziwie arystokratyczną dystynkcją. Garfield jest nieco ociężały. Książę porusza się jak snob, Garfield zaś jak buldog" - wyjaśniał Bailey. Garfieldowi towarzyszy Odie, jedyne prawdziwe w filmie zwierzę, które nie mówi, za to potrafi czytać. Tak jak poprzednio wcieliły się w niego dwa mieszańce jamnika i teriera, Tyler i Chloe. Ich treserka Kristy Campbell, która do nowej roli przygotowywała je przez cztery tygodnie, mówiła: "Chociaż psy wyglądają niemal tak samo, mają różne osobowości, więc każdy z nich występuje w innych scenach. Tyler gra w ujęciach wymagających sprytu i wrażliwości. Jest bardzo inteligentny, bez trudu wykonuje polecania i jest podatny na tresurę. Chloe natomiast jest odważna, doskonale więc wypadała w scenach wymagających odrobiny szaleństwa, jak szarpanie za nogawkę". Futrzakom - prawdziwym i animowanym - towarzyszą aktorzy-ludzie: Breckin Meyer ("Kate i Leopold", "Klub 54") oraz Jennifer Love Hewitt, która popularność zdobyła dzięki roli w serialu "Ich pięcioro", a kinomanom znana jest z ról w takich filmach, jak "Naga prawda o miłości" czy "Koszmar minionego lata".

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Nuuuda. Pierwsza część była kiepska, ale sequel to już dno totalne. I dodatkowo w polskiej wersji językowej Garfield'a nie dubbinguje już Marek Kondrat ( jasna strona pierwszej części), tylko Zbigniew Zamachowski. Obejrzeć można, ale później jak najszybciej o tym koszmarku zapomnieć.

nazaal

Kiepskie pod każdym względem. Niestety, sequel czasami ma to do siebie, że nie dorównuje pierwszej części - tak jest i w tym wypadku.
2, dla zabicia nudy.

Sowarek

weź ty to jest świetne
Garfield II
reżyseria:
USA, 2006
Druga część przygód leniwego, rudego kota rozgrywa się w Anglii, dokąd Garfield (głos Zbigniew Zamachowski) wraz ze swoim kumplem, psem Odiem, przedostają się w walizce swojego pana, Jona (głos Przemysław Stippa).
film familijny
Garfield II
4,3 5 1 56