Fox

EMISJE

PN | 15.06 | 14:50

CANAL+ PREMIUM

PN | 15.06 | 15:50

CANAL+1

Garfield

Garfield: the Movie

USA, 2004

reżyseria:

gatunek: film animowany

czas trwania: 80 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Garfield to bez wątpienia jeden z najbardziej zarozumiałych i leniwych kotów na świecie. Razem ze swoim właścicielem, fajtłapowatym Jonem Arbuckle, zamieszkuje schludny domek na przedmieściu.

Czasem spaceruje po pobliskich uliczkach gawędząc z tutejszymi zwierzakami: Arlene, Louisem i Nermalem. Częściej jednak można go zastać na fotelu przed telewizorem. Garfield czuje się panem domu, bo wie, że Jon pozwoli mu na wszystko. Pewnego dnia niespodziewanie pojawia się konkurencja. Podczas wizyty u weterynarz Liz Wilson (Jennifer Love Hewitt) Jon dostaje od niej małego szczeniaka. Odie jest prostoduszny, ale mało rozgarnięty, Garfield postanawia więc szybko pozbyć się rywala. Wypędzony z domu Odie ucieka i trafia w ręce niejakiego Happy'ego Chapmana, który zamierza go wykorzystać w swoim programie telewizyjnym. Ma przy tym niecodzienną metodę na wytresowanie zwierzaka. Tymczasem Garfielda zaczynają dręczyć wyrzuty sumienia. W końcu udaje się w heroiczną podróż do miasta, by odszukać młodego przyjaciela.

Perypetie leniwego kota Garfielda na początku pojawiły się na kartach gazetowego komiksu Jima Davisa. Oparty na jednym z komiksów scenariusz to dzieło duetu Joel Cohen i Alec Sokolov ("Toy Story", "Fałszywa dwunastka") i samego Davisa. Reżyserię powierzono PETEROWI HEWITTOWI, twórcy "Dzikich palm", "Pożyczalskich" i "Księżniczki złodziei". Nad wyczarowaniem filmowego Garfielda, który był generowany komputerowo, pracowali przez rok: autor zdjęć Dean Cundey ("Kto wrobił królika Rogera"), producent efektów specjalnych John Kilkenny ("Daredevil"), koordynator animacji Chris Bailey ("Król Lew") i studio Rhythm & Hues ("Dr Dolittle"). W całym filmie jest ponad 500 ujęć z elementami grafiki komputerowej, z czego 425 z udziałem Garfielda. W roli Jona obsadzono Breckina Meyera ("Wyścig szczurów", serial "Schwartza pomysły na życie"), któremu partneruje Jennifer Love Hewitt ("Koszmar minionego lata", "Naga prawda o miłości"). W wersji oryginalnej Garfield mówi głosem Billa Murraya ("Między słowami", "Broken Flowers"), w polskiej dubbinguje go Marek Kondrat ("Złoto dezerterów", "Pułkownik Kwiatkowski").
JIM DAVIS

Jim Davis swój sukces w Hollywood zawdzięcza impertynenckiemu kotu, który w ciągu ostatnich dwóch dekad podbił widownię na całym świecie. Davis urodził się 28 lipca 1945 w Marion w Indianie (w tym samym mieście przyszedł na świat James Dean). W 1962 ukończył Fairmount High School. Pierwszy komiks o przygodach Garfielda opublikował w czerwcu 1978 roku. Inspiracją dla twórcy była postać jego dziadka - Jamesa A. Garfielda Davisa - człowieka cynicznego, kłótliwego, ale nie pozbawionego ciepła i dowcipu. W cieniu charyzmatycznego dziadka Davis spędził całą młodość, bo przez pewien czas mieszkał na jego farmie w Montanie. Po gazetowym debiucie Garfield trafił do telewizji, gdzie przez wiele lat realizowano jego animowane przygody. Serial do dziś ogląda publiczność w przeszło 40 krajach, a publikowany w 23 językach komiks czyta 263 miliony ludzi na całym świecie. Ponadto w sklepach na całej kuli ziemskiej sprzedaje się setki licencjonowanych produktów dotyczących Garfielda. Nic więc dziwnego, że o przygody najpopularniejszego kota świata, upomniało się w końcu kino i tak w 2004 powstał aktorsko-animowany film. Scenariusz telewizyjnych i kinowych wersji przygód Garfielda napisał Davis. Za swoje prace zdobył szereg prestiżowych wyróżnień, w tym Cartoonist of the Year 1990 i trzy nagrody Emmy. Jest dwukrotnie żonaty, lubi dobre komedie, wśród których ulubioną jest "Czy leci z nami pilot?".

WASZE OPINIE

feltyn

SUPER film ,hahahha. Grafield jest extra

kachna

mój synek miał taką fazę żę oglądał go kilka razy dziennie.

sznajder99

EXTRA SPRAWA!!! POLECAM MIŁOŚNIKOM TEGO PRZEZABAWNEGO KOTA ZNANEGO WSZYSTKIM Z KOMIKSU....! FILM NIEŹLE ZROBIONY, SPOKO AKCJA, A POSTAĆ JEST EXTRA ZROBIONA I MOŻE SIE PODOBAĆ!!! DUŻO ŚMIECHU I ZABAWY!!! POLECAM!
Garfield
reżyseria:
USA, 2004
Garfield to bez wątpienia jeden z najbardziej zarozumiałych i leniwych kotów na świecie. Razem ze swoim właścicielem, fajtłapowatym Jonem Arbuckle, zamieszkuje schludny domek na przedmieściu.
film animowany
Garfield
4,3 5 1 118