PREMIERA

2008.04.24

CANAL+ PREMIUM

GDZIE PACHNĄ STOKROTKI

Pushing Daisies

USA, 2007

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial komediowy

czas trwania: 22 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dar przywracania do życia może być przekleństwem.

Przystojny właściciel cukierni Ned posiada niezwykły dar: jednym dotknięciem ręki przywraca zmarłego do życia. Jednak jeśli w ciągu minuty nie dotknie go ponownie, ten pozostanie przy życiu, ale umrze za niego ktoś inny. Prywatny detektyw Emerson Cod proponuje Nedowi, by wykorzystać jego dar do rozwiązywania niewyjaśnionych zbrodni. Początkowo robią to dla pieniędzy, ale wszystko się zmienia, gdy dołącza do nich zza światów szkolna miłość Neda, Chuck. Ned kocha ją do szaleństwa, ale nigdy nie będzie mógł jej dotknąć.

"Gdzie pachną stokrotki", to popularny w USA serialem komediowym, który stanowi mieszankę czynników gwarantujących wspaniałą rozrywkę: tajemnice, miłość, morderstwa i magia. W rolach głównych obok Lee Pace'a (Ned) i Chi McBride'a (detektyw Emerson Cod) zobaczymy Annę Friel jako Chuck, dawną sympatię Neda, a także wcielające się w role jej ciotek - Ellen Greene oraz wielokrotnie nominowaną do nagród Emmy, Swoosie Kurtz.

Serial ma znakomitą oglądalność w USA i zaskarbił sobie wręcz uwielbienie krytyków (m.in. nominacja do Złotego Globu).

ODCINEK 1. WEJŚCIE BOHATERA
Przystojny właściciel cukierni Ned posiada niezwykły dar. Jednym dotknięciem przywraca zmarłego do życia. Jednak jeśli w ciągu minuty nie dotknie go ponownie, ten pozostanie przy życiu, ale umrze za niego ktoś inny. Ned odkrył tę zależność, kiedy jako dziecko przywrócił do życia swoją matkę, skazując tym samym na śmierć ojca swojej ukochanej Chuck. Dar ma jeszcze jedno uciążliwe ograniczenie: drugi dotyk wcześniej ożywionego zabija go na zawsze. W ten sposób ginie mama Neda, kiedy wieczorem całuje go na dobranoc. Po pogrzebie chłopiec trafia do szkoły z internatem, a Chuck pod opiekę swoich ciotek, Lily i Vivian. Dziewiętnaście lat później Ned jest właścicielem przytulnej cukierni, w której pomaga mu zakochana w nim Olive. Pewnego dnia o darze Neda dowiaduje się przez przypadek prywatny detektyw Emerson Cod. Proponuje, by wykorzystać niecodzienny talent do rozwiązywania niewyjaśnionych zbrodni. Początkowo robią to dla pieniędzy, ale wszystko się zmienia, gdy dołącza do nich zza światów Chuck.
PREMIERA: czwartek, 28 lutego 2008, godz.21:55

ODCINEK 2. SEKCJA ŻABY
Detektyw Emerson Cod rozładowuje stres związany z pojawieniem się Chuck szydełkując. Tymczasem pojawia się nowa szansa na nagrodę za znalezienie sprawcy wypadku drogowego, w którym ginie Bernard Slaybeck, specjalista od bezpieczeństwa samochodów. Ned, Emerson i Chuck jadą do kostnicy, by z nim porozmawiać. Bernard wyjawia jedynie, że zabił go manekin i prosi, by powiadomić pracującą w jego firmie modelkę Jeanine, że ją kochał. Detektyw wraz z Nedem i Chuck udają się do fabryki, w której pracował zmarły. Dyrektor Mark Chase zaprasza ich na pokaz crash testu jego najnowszego wynalazku - samochodu napędzanego dmuchawcami. Chuck wymyka się i odkrywa miejsce składowania samochodowych manekinów, a wśród nich jeden bez głowy i ubrania. Kiedy Ned, Emerson i Chuck zakradają się do fabryki w nocy, w jednym z pomieszczeń znajdują powieszone trupy, jednak nie dowiadują się od nich niczego szczególnego. Spotykają też Jeanine. Dziewczyna ma zaprowadzić ich na miejsce wypadku Bernarda. W drodze jej samochód wybucha, a ona sama trafia do szpitala. Wskazuje jednak miejsce, gdzie zakopywane są manekiny po crash testach. Ned, Emerson i Chuck jadą tam, ale na miejscu pojawia się zamaskowany człowiek i paraliżuje całą trójkę. Budzą się w foliowych workach w samochodzie napędzanym dmuchawcami przygotowanym do crash testu. Naprzeciw stoi Mark Chase, który wyjawia ponurą tajemnicę samochodów na dmuchawce. W ostatniej chwili przed pewną śmiercią Chuck i Ned całują się przez folię, podczas gdy Emerson uwalnia się z worka dzięki szydełku, które potajemnie nosi w kieszeni. Całej trójce udaje się uciec, a Chase, który rusza za nimi w pościg wpada w ręce policji.
PREMIERA: czwartek, 6 marca 2008, godz. 21:55

ODCINEK 3. BAL NA POGRZEBIE
Zazdrosna o Neda Olive prowadzi pogawędkę ze sprzedawcą specyfików ziołowych Alfredem Aldarisio, który jest przekonany, że wkrótce cały tlen z atmosfery zostanie wyssany. Tymczasem Ned nie potrafi wyznać Chuck, że kosztem utrzymania jej przy życiu była śmierć właściciela zakładu pogrzebowego Lawrence'a Schatza. Jego brat bliźniak Louis zatrudnia detektywa Emersona, by wyjaśnił okoliczności jego śmierci, ale przede wszystkim odnalazł zaginioną pamiątkę rodową rodziny jednego z klientów. Louis jest bowiem przekonany, że rozgoryczeni krewni zamordowali Lawrence'a, a teraz będą chcieli zabić jego. Ned jest zmuszony wyznać Chuck prawdę. Za jej namową ożywia Lawrence'a, by go przeprosić i mu podziękować. Emerson przytomnie pyta o cenny przedmiot i dowiaduje się, że brat był jego partnerem. Śledztwo prowadzi trójkę detektywów do kolejnych zmarłych klientów braci Schatz, ale Chuck coraz częściej myśli o ciotkach, które są pogrążone w żalu po jej stracie. Z pomocą idzie jej Alfredo, który ofiaruje cudowne zioła na depresję. Chuck dodaje je do ciasta i posyła z nim do ciotek Olive. Tymczasem Ned i Chuck znajdują w zamrażarce w cukierni ciało Louisa. Wygląda na to, że ktoś próbuje wrobić Neda w morderstwo. Ożywiony Louis zeznaje, że zakrztusił się podczas rozmowy z członkiem jednej z okradzionych rodzin. W domu pogrzebowym braci Schatz Ned znajduje dzierżącego miecz z okresu wojny secesyjnej Wilfreda Woodruffa.
PREMIERA: czwartek, 13 marca 2008, godz. 21:55

ODCINEK 4. GOŁĘBICA
Ned w geście miłości do Chuck zakłada dla niej na dachu cukierni małą pasiekę. Chuck z miłości do ciotek piecze dla nich kolejną szarlotkę z eliksirem szczęścia. Olive znów przechwytuje ciasto i jedzie do Couer d'Couers z dostawą. Jest przekonana, że Chuck sfingowała swoją śmierć i zamierza ją zdemaskować. Nagle o szybę cukierni rozbija się gołębica pocztowa. Olive próbuje ją reanimować i przypadkiem dotyka nią Neda. Ptak ożywa, ale Olive nie zauważa, że to za sprawą ukochanego. Postanawia zabrać ptaka do ciotek, by tam "naprawić" jego uszkodzone skrzydło. W tym momencie na oczach wszystkich w pobliski wieżowiec samolot wbija się. Maszyna ląduje w mieszkaniu Conrada Fincha. Finch, który okazuje się przystojnym mężczyzną, w zastępstwie Neda, który nie może tego zrobić, ratuje Chuck przed upadkiem. Ned jest zazdrosny. Emerson postanawia zająć się sprawą zabitego w wypadku pilota, którego żonie towarzystwo ubezpieczeniowe odmawia wypłaty odszkodowania kwalifikując wypadek jako samobójstwo. Od zmarłego dowiadują się, że samolot został porwany przez mężczyznę w więziennym ubraniu. Podczas gdy Chuck romansuje z Finchem w cukierni, Emerson i Ned wracają do jego mieszkania i znajdują tam ukryte ciało prawdziwego Fincha. Fałszywemu Conradowi udaje się uciec, a Emerson odkrywa jego prawdziwą tożsamość: Lewis, który odsiaduje wyrok za malwersację stracił prawą rękę w niszczarce do dokumentów. Jego kolegą z celi był Jackson, który ukradł i skutecznie ukrył garść diamentów. Jackson zmarł w więzieniu, Emerson postawia odkopać ciało i z nim porozmawiać. Okazuje się, że skarb jest schowany w wiatraku VonRoenn. Tymczasem Lewis już pojawił się w wiatraku, który zamieszkuje piękna Elsita. Elsita jest córką Jacksona, który zakochał się od pierwszego wejrzenia w matce dziewczyny, kiedy przed 20 laty przybył do wiatraka ukryć diamenty. Po aresztowaniu Jacksona zakochani potajemnie korespondowali ze sobą z pomocą gołębicy pocztowej, a po ich śmieci listy pisali Lewis i Elsita. Do VonRoenn dociera podążając za gołębicą Olive wraz z ciotkami, a niedługo potem Chuck, Emerson i Ned. Dla Olive to doskonała okazja, żeby doprowadzić do konfrontacji, ale w ostatnim momencie robi jej się żal ciotek i wyprowadza je stamtąd tak, żeby nie spotkały Chuck.
PREMIERA: czwartek, 20 marca 2008, godz. 21:55

ODCINEK. 5. POPRĘG
Olive próbuje się dowiedzieć, dlaczego Ned nienawidzi Halloween, oraz co Chuck powiedziała ciotkom na temat swojej śmierci. Dowiaduje się tymczasem o śmierci stajennego Lucasa Shoemakera, który został stratowany przez konia. Olive jest tą wieścią przerażona. Wynajmuje Emersona w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci Lucasa. Okazuje się, że kiedyś Olive była dżokejką i zna Shoemakera. Emerson dowiaduje się od zmarłego, że został zabity przez Johna Josepha Jacobsa. Problem polega na tym, że Jacobs od 7 lat nie żyje. Na tę wieść Olive podaje detektywowi listę trzech osób, które łączy pewna tajemnica i które mogą być kolejnym celem ducha. Opowiada też, że John Joseph był swego czasu faworytem wyścigów, ale podczas decydującego biegu spadł z konia i został stratowany. Wyścig ten wygrała wówczas Olive, ale to nie ona poluzowała popręg Jacobsa. W sprawę zamieszany jest barman Pinky i dżokej Gordon, który informuje detektywa, że grób Jacobsa był ostatnio splądrowany. Okazuje się, że wewnątrz zamiast ciała Johna jest szkielet konia bez nóg. Chuck, Emerson i postanawiają odwiedzić matkę Jacobsa. Kobieta twierdzi, że pogodziła się ze śmiercią syna, pokazuje im urnę z jego prochami i wyznaje, że w grobie pochowała szczątki ukochanego konia. Goście nie zauważają, że są przez kogoś obserwowani. Tymczasem zostaje stratowany Pinky, który pośmiertnie wyznaje, że ustawiał gonitwy. Wieczorem Olive postanawia zmierzyć się z duchem, ale okazuje się, że Jacobs jest jak najbardziej żywy. Od czasu wypadku żył w ukryciu w piwnicy domu matki i uczył się chodzić na nowych nogach, które ma dzięki swojej klaczy. Teraz pod wpływem spotkania z Olive postanawia się ujawnić. Ale matka Jacobsa nie jest z tego pomysłu zadowolona. Zamierza zatrzymać syna tylko dla siebie.
PREMIERA: czwartek, 27 marca 2008, godz. 21:55

ODCINEK 6. PIESKIE ŻYCIE
Chuck wstając z łóżka potyka się i upada na Neda, ale nie umiera. Całują się, a kiedy dziewczyna zdejmuje bluzkę, okazuje się, że to Olive. Ned budzi się przerażony. Opowiada sen Emersonowi, którego jednak bardziej interesuje sprawa morderstwa hodowcy psów Harolda Hundina. W czasie minutowego przesłuchania zmarły wyznaje, że został otruły cyjankiem dodanym do kawy o migdałowym smaku, którą rano dała mu w termosie żona. Niestety okazuje się, że Harold był poligamistą i ma 4 kochające małżonki: Hilary, która prowadzi butik z modnymi akcesoriami dla czworonogów, Heather - psychologa zwierząt, Simone - właścicielkę ośrodka tresury psów oraz Hallie, która trenuje psich przewodników. Do grupy detektywów dołącza Olive i w ten sposób do każdej z żon udaje się kto inny. Simone wyznaje Emersonowi, że przejechała samochodem Balonówę, ukochaną suczkę męża, która była specjalną krzyżówką genetyczną, a zarazem największym osiągnięciem Hundina w dziedzinie hodowli psów. Podczas zebrania w cukierni detektywów odwiedzają wszystkie panie Hundin. Choć feralnego poranka każda z nich wręczyła mężowi termos z kawą, tylko Hallie dolała do kawy mleko o smaku migdałów, tym samym staje się główną podejrzaną i trafia za kratki. Kobieta nie przyznaje się do winy i rzuca cień podejrzenia na największego rywala męża, hodowcę Ramsfielda Snuppy'ego, który jak się okazuje zakupił - pomimo sprzeciwu żon - prawa do Balonówy i teraz dysponując jej prochami zamierza klonować ją na skalę przemysłową. Śledztwo wraca do punktu wyjścia, zwłaszcza że Snuppy zostaje wkrótce otruty. Emerson nie widzi sensu przesłuchiwania zmarłego, wpada jednak na pomysł, który pozwoli zidentyfikować morderczynię.
PREMIERA: czwartek, 3 kwietnia 2008, godz. 21:55

ODCINEK 7. WOŃ SUKCESU
Emerson otrzymuje telefon od matki Anity Gray, asystentki słynnego znawcy zapachów Napoleona LeNeza, która zginęła w wyniku zagadkowej eksplozji podczas czytania książki. LeNez pracował z nią nad zastosowaniem zapachów w celu uwalniania z podświadomości wspomnień i właśnie ma być wydany jego poradnik "Woń sukcesu". Chuck, Emerson i Ned udają się do kostnicy, by porozmawiać z Anitą. Dowiadują się jedynie, że dziewczyna chciała po prostu powąchać "zdrapkę z zapachem", który przypominał jej babcię. Detektywi są przekonani, że pułapka w książce była zastawiona na Napoleona i natychmiast się do niego udają. LeNez sugeruje, że zamach na niego może mieć związek z decyzją o wcześniejszej publikacji jego książki, a co za tym idzie przesunięciem czyjejś na później. Emerson odnajduje jej autora, który zaprzecza, że ma coś wspólnego ze sprawą, zwłaszcza że zmiana terminu jest dla niego korzystna. W tej sytuacji LeNez kieruje podejrzenia detektywów na byłego wspólnika i przyjaciela Oscara Vibeniusa. Wszytko wskazuje na to, że to on planuje kolejne zamachy na życie rywala.
PREMIERA: czwartek, 10 kwietnia 2008, godz. 21:55

ODCINEK 8. GORZKA SŁODYCZ
Naprzeciw cukierni Neda otwiera się sklep ze słodyczmi. Emerson tymczasem ma do rozwiązania sprawę morderstwa młodego mężczyzny, Tony'ego. Po rozmowie ze zmarłym okazuje się, że udusił go Bruce Carter rękami swojej dziewczyny - plastikowej lalki. Podczas konfrontacji Bruce próbuje chronić ukochaną Sheilę, ale załamuje się i wyznaje prawdę. Sprawa jest zakończona. Olive, Chuck i Ned postanawiają odwiedzić konkurencję po drugiej stronie ulicy. Sklep prowadzi Billy Balsam i jego siostra Dilly, która próbuje wciągnąć Neda w rywalizację o klientów. Ponieważ jej się to nie udaje, nasyła na cukiernię Neda inspekcję sanitarną. W wyniku kontroli "Słodka Dziurka" zostaje zamknięta. Bezwzględna i uwielbiająca rywalizację Dilly zapowiada kolejne kroki zmierzające do wyeliminowania konkurenta. Olive i Chuck chcą odwetu, ale Ned odmawia. Dziewczyny postanawiają działać na własną rękę. Nocą wpuszczają do sklepu Balsamów stado szczurów. Kiedy Ned dowiaduje się o tym, natychmiast rusza, by oczyścić sklep, ale oprócz gryzoni znajduje w kadzi z masą cukierkową martwego Billy'ego Balsama. W tym momencie pojawia się Dilly i policja. Oskarżony o zabójstwo Ned trafia za kratki. Emerson dowiaduje się, że Billy broniąc się odgryzł palec swego zabójcy, niestety kwas żołądkowy zatarł linie papilarne. Detektywi poszukują osoby z 9 palcami i ku ich rozczarowaniu siostra Billy'ego zostaje wykluczona z grona podejrzanych. Wychodzi natomiast na jaw, że Balsamów szantażował przekupiony przez nich inspektor sanitarny Andrew Brown.
PREMIERA: czwartek, 17 kwietnia 2008, godz. 21:55

ODCINEK 9. ZAMROŻENI
Ned wyznaje Chuck, że zabił jej ojca. Dziewczyna ucieka i ukrywa się w domu Olive. Ned próbuje za wszelką cenę ją odnaleźć, ale Emerson radzi mu, żeby dał jej trochę czasu, a tymczasem pomógł mu rozwiązać kolejną zagadkę. Zostało bowiem odnalezione zamarznięte ciało Victora Narramore'a, pracownika firmy ubezpieczeniowej Uber-Life. Podczas rozmowy z Nedem zmarły wyjawia, że został uderzony kijem bejsbolowym z napisem "dobroć", ale nie widział napastnika. Za życia podejmował decyzje, komu mają zostać przeszczepione organy. Tymczasem Chuck spotyka się z Oscarem Vibeniusem, który próbuje odkryć, dlaczego ona i pies Neda, Digby mają unikalny zapach. W tym czasie Emerson odnajduje trójkę podejrzanych, którym zamordowany odmówił przyznania przeszczepu. Jednym z nich jest oczekujący na serce Abner Newsome. Na jego podwórku detektyw odkrywa kolejne zamarznięte ciało pracownika Uber-Life, Billa Richtera. Zmarły kieruje śledczych do jego kolegi z pracy, Kevina Vandena Eyke'a, który z pewnością widział mordercę, gdyż tuż przed śmiercią próbował ostrzec Billa. Niestety w firmie Kevina już nie ma. Zastępuje go Steve Kaiser, który potwierdza, że Bill, Victor i Kevin odrzucili wcześniej wniosek Abnera z powodu małych szans na powodzenie. Ned i Emerson powracają do domu chłopca spodziewając się, że wkrótce pojawi się tam ciało Kevina. Tymczasem zastają tam Madeline McLean z fundacji "Spełnij marzenie", która za wszelką cenę próbuje uszczęśliwić chorego.
PREMIERA: czwartek, 24 kwietnia 2008, godz. 21:55

WASZE OPINIE

deco

dlaczego tylko 9 odcinkow?? czekam na wiecej

Dister

W Stanach Zjednoczonych miała już premiere połowa 2 serii!

k82

rewelacyjny serial :)
GDZIE PACHNĄ STOKROTKI
USA, 2007
Dar przywracania do życia może być przekleństwem.
serial komediowy
GDZIE PACHNĄ STOKROTKI
4,8 5 1 112