2014 UNIVERSAL PICTURES. ALL RIGHTS RESERVED.

PREMIERA

2016.02.16

CANAL+ FILM

Get on Up

Get on Up aka The James Brown Story

USA, 2014

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film muzyczny

Ocena filmu

0.00

Opis

Historia życia Jamesa Browna w reżyserii Tate'a Taylora ("Służące"). W głównej roli znakomity Chadwick Boseman, któremy towarzyszą takie gwiazdy jak Viola Davis, Dan Aykroyd, Taraji P. Henson czy Octavia Spencer.

Spośród takich czarnoskórych tuzów muzyki, jak Miles Davis, John Coltrane, Duke Ellington, Dizzy Gillespie, Michael Jackson, Charlie "Bird" Parker czy Ray Charles i Jimi Hendrix, tylko trzej ostatni doczekali się filmowych biografii. Teraz dołącza do nich James Brown - "Mr Dynamit", "Ojciec Chrzestny Soulu", "Najciężej pracujący człowiek w show biznesie".

Brown urodził się w 1933 roku wśród biedoty Południowej Karoliny, w latach Wielkiej Depresji. Miał trudne dzieciństwo, doświadczył odrzucenia, przemocy, poprawczaka i więzienia. Dzięki talentowi i niezachwianej w niego wierze, a także niespotykanej determinacji, James stał się jedna z najbardziej wpływowych postaci w historii muzyki. Jednocześnie Brown to bufon i pozbawiony zasad i kręgosłupa moralnego megaloman, który pnąc się po szczeblach kariery nie waha się poświęcić przyjaźń czy kolegów z zespołu. Reżyser nie przemilcza ani prostactwa Browna, ani wybuchowego charakteru muzyka, objawiającego się w biciu i szantażowaniu kobiet, z którymi się stykał.

Film wyreżyserował Tate Taylor, który zasłynął nominowanymi do czterech nagród Akademii® "Służącymi". W głównej roli obsadził Chadwicka Bosemana, który rok wcześniej zagrał legendę baseballa - Jackiego Robinsona, w filmie "42-Prawdziwa historia amerykańskiej legendy". Aktor doskonale imituje sceniczną ekspresję Browna i jest w swojej roli co najmniej tak przekonujący, jak Jamie Foxx w roli Raya Charlesa. Matkę Browna przejmująco zagrała Viola Davis (dwie nominacje do Oscara za "Wątpliwość" i "Służące"). W menadżera muzyka wcielił się Dan Aykroyd, który ponad trzy dekady temu zagrał z prawdziwym Jamesem Brownem w "Blues Brothers" Johna Landisa. Ponadto w "Get On Up" można zobaczyć muzyków-spadkobierców "Mr Dynamita" takich, jak Jill Scott w roli żony Browna, rapera zespołu The Roots - Black Thoughta oraz Aloe Blacca jako członków zespołu Browna.

WASZE OPINIE

pedro

Biografia Jamesa Browna - świetny muzyczny film. Doborowa obsada, świetna muzyka i ciekawy scenariusz robią swoje. Odtwarzający główną rolę Chadwick Boseman jest po prostu rewelacyjny. Jeden z nielicznych w ostatnim czasie filmów muzycznych, który warto zobaczyć.
Get on Up
reżyseria:
USA, 2014
Historia życia Jamesa Browna w reżyserii Tate'a Taylora ("Służące"). W głównej roli znakomity Chadwick Boseman, któremy towarzyszą takie gwiazdy jak Viola Davis, Dan Aykroyd, Taraji P. Henson czy Octavia Spencer.
film muzyczny
Get on Up
4,1 5 1 8