DreamWorks

PREMIERA

2009.12.13

CANAL+ PREMIUM

GHOST TOWN

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 98 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dr Bertram Pincus (Ricky Gervais), dentysta z Manhattanu, to podręcznikowy przykład mizantropa. Unika ludzi i nie wdaje się z nimi w żadne, a już na pewno nie przyjazne relacje.

Pewnego dnia Pincus musi poddać się rutynowemu badaniu, podczas którego niespodziewanie umiera, po czym po 7 minutach cudownie powraca do świata żywych. Śmierć kliniczna sprawia, że zyskuje niezwykły i jak się okazuje nad wyraz uciążliwy dar porozumiewania się z zaświatami. Od tej pory duchy nie dają nieszczęsnemu stomatologowi spokoju, wciąż prosząc o najróżniejsze przysługi. Najbardziej zdeterminowany jest Frank (Greg Kinnear), który próbuje zmusić Bertrama, by nie dopuścił do ślubu swej żony (Téa Leoni) z nowym partnerem, prawnikiem Richardem (Bill Campbell). Misja okazuje się o tyle trudna, że Gwen jest sąsiadką Pincusa i wielokrotnie doświadczała z jego strony, delikatnie mówiąc, nieuprzejmości.

DAVID KOEPP to w świecie scenarzystów jeden z najlepiej opłacanych fachowców, który wyrobił sobie markę takimi filmami, jak "Park Jurajski", "Życie Carlita", "Mission: Impossible" czy "Spider-Man". Co jakiś czas próbuje także sił w reżyserskim fachu. Ma na koncie kilka udanych thrillerów ("Sekretne okno", "Opętanie"), a tym razem postanowił zmierzyć się po raz pierwszy z konwencją komedii romantycznej, tyle że wzbogaconej o duchy. Jeśli wczytać się w recenzje krytyków, zadanie można uznać za wykonane pomyślnie: "To zabawna komedia romantyczna, która wywołuje refleksję i pochwały jako przykład wyjątkowo rzadkiego i zdumiewającego zjawiska we współczesnym kinie - dobrego filmu" - pisała recenzentka "The Washington Post" Ann Hornaday, a wtórował jej Jan Stuart z "Los Angeles Times": "Widzowie, którzy czują się sponiewierani wymuszonym luzem Hollywood do filmowej farsy mogą być rozbrojeni lekką ręką Koeppa".

Jednym z największych atutów filmu są kreacje aktorskie. Główną rolę zagrał Ricky Gervais, pomysłodawca, twórca i gwiazda seriali komediowych "Biuro" i "Statyści", za które zdobył 7 nagród BAFTA, 2 Emmy i Złoty Glob. Postać doktora Bertrama Pincusa jest jego pierwszą wiodącą rolą w długim metrażu, choć wcześniej uświetniał krótkimi występami filmy, takie jak "Noc w muzeum" czy "Gwiezdny pył". Na planie "Ghost Town" partneruje mu Greg Kinnear ("Lepiej być nie może", "Kumple na zabój", "Mała Miss"), który jako duch Franka nęka stroniącego od towarzystwa doktora Pincusa. W roli pięknej wdowy, której w ponownym zamążpójściu chce przeszkodzić Frank wystąpiła Téa Leoni, znana z takich filmów, jak "Dzień zagłady", "Family Man" czy "Park Jurajski 3".

WASZE OPINIE

Frąc

Bardzo przyjemna komedia. Idealne do oglądania w te zimowe wieczory. Fabuła, którą oczywiście mogliście już gdzieś spotkać. Facet który z początku był nie do wytrzymania dla otoczenia zaczyna się zmieniać. Wszystko to za sprawą pewnej nieznajomej. Ach te kobiety, można by rzec. Ale wszystko to przyprawione jest niezłym dowcipem. Nie jest to może jakaś rewelacja, ale obejrzeć mimo wszystko warto.

Bartolomeusz

Mnie też się podobał. Niby typowa komedia romantyczna z utartymi schematami, ale bawiła. A przecież o to w tego typu filmach chodzi. Dowcipy nie były jakieś wyrafinowane, bardziej opierały się na gburowatości głównego bohatera, ale cóż z tego skoro przyjemnie się to oglądało. Pomimo przewidywalności niektórych wątków, całość była niezła. Zdecydowany plus.

tufta

Jedziesz w windzie z piękną kobietą i jak zaczynasz rozmowę żeby ją sobą zainteresować.? Mówisz-ma pani zwyrodnienie szczęki.Uśmiałem się na tym filmie parę razy.Oddam na niego mój głos w plebiscycie na film miesiąca.
GHOST TOWN
reżyseria:
USA, 2008
Dr Bertram Pincus (Ricky Gervais), dentysta z Manhattanu, to podręcznikowy przykład mizantropa. Unika ludzi i nie wdaje się z nimi w żadne, a już na pewno nie przyjazne relacje.
komedia romantyczna
GHOST TOWN
4,5 5 1 17