dystrybucja Gutek Film. ALL RIGHTS RESERVED.

Gimme Danger

USA, 2016

reżyseria:

obsada: , ,

Obsada filmu

gatunek: dokument

czas trwania: 110 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pełnometrażowa muzyczna podróż w poświęcona legendarnej grupie The Stooges oraz jej liderowi Iggy'emu Popowi. Dokument przesiąknięty jest punkową energią, jednak daleko mu do fanowskiej laurki.

Iggy Pop oraz muzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie wzlotów i upadków, nie szczędząc szczegółów z bujnego, pełnego ryzyka życia. Wspominają także swoje największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności oraz twórczej niezależności. W filmie nie mogło zabraknąć archiwalnych zdjęć z koncertów, jak i największych przebojów, chociażby "No Fun" czy nieśmiertelnego "I Wanna Be Your Dog".

WASZE OPINIE

Nostradamus

to dokument o historii pewnego zespołu z aspiracjami na przekraczanie granic w muzyce mimo braku wykształcenia w tym zakresie, za to mających ogromną pasję.
- Szczerze na początku zacząłem się nudzić, bo występowały standardowe motywy typu (poznaliśmy się, poczuliśmy ze sobą silną więź z powodu zainteresowań, ktoś nas odkrył itd.). Na szczęście film zaczął się powoli rozkręcać i do opisywania ich mentalności, historii o ich poznaniu się i wszystkiego, czego można się spodziewać w takich produkcjach doszły w końcu konkrety, czyli jak ja to mówię perełki. Z tego filmu można wywnioskować, że ten zespół to geniusze, jak Chopin, Bach i inni rewolucjoniści w sztuce. Ich poznanie muzyki to coś więcej, niż rytm, melodia, tonacje, tempo i cała reszta, ale poszukiwanie nowych środków wyrazu do wyrażenia ich emocji przez muzykę czego podawano tam wiele przykładów. Fakt, że niestety i tu nie ma ludzi bez wad, czego wyrazem było nadmierne używanie narkotyków, ale po tych męczących poszukiwaniach swojego ja w dźwiękach instrumentów nie tylko muzycznych, ale i urządzeń, jak odkurzacz musi później być jakoś odreagowane przez takich ludzi. Sam jestem muzykiem i wiem coś o tym. DOpiero, gdy się poczuje haj grając lub śpiewając pustka zostaje wypełniona i takie środki wspomagające są niepotrzebne. Jeśli znudzili się wam współcześni idole x-fakctory itd. zapraszam na seans.
Gimme Danger
reżyseria:
USA, 2016
Pełnometrażowa muzyczna podróż w poświęcona legendarnej grupie The Stooges oraz jej liderowi Iggy'emu Popowi. Dokument przesiąknięty jest punkową energią, jednak daleko mu do fanowskiej laurki.
dokument
Gimme Danger
4,3 5 1 16