EMISJE

CZ | 22.10 | 03:45

CANAL+ FILM

ŚR | 28.10 | 01:25

CANAL+ FILM

Głośniej od bomb

Polska, 2001

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Głośny film młodego reżysera Przemysława Wojcieszka prezentowany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych.

Małe miasteczko w południowej Polsce. Dwudziestoparoletni Marcin (Rafał Maćkowiak) pracuje jako mechanik samochodowy. Parę lat wcześniej zrezygnował ze studiów, by pomóc w prowadzeniu warsztatu choremu ojcu, który zmarł kilka dni temu. Marcin nie ma żadnej bliskiej rodziny - jego matka nie żyje już od wielu lat. W załatwieniu formalności pogrzebowych i przygotowaniu stypy pomaga mu jego dziewczyna, Kaśka (Sylwia Juszczak). Marcin nie wie, że niedługo może zostać zupełnie sam. Kaśka chce się wyrwać z rodzinnego domu i postanawia wyjechać do szkoły w Chicago. Za namową rodziców na dzień przed pogrzebem dziewczyna zdradza Marcinowi swoje plany. Rozgoryczony chłopak próbuje ją przekonać, by zmieniła decyzję. Tymczasem na pogrzeb przyjeżdżają dalecy krewni: Marian (Andrzej Gałła) i Teresa (Grażyna Krukówna) z synem Dżefrerejem (Krzysztof Czeczot) i jego dziewczyną Jagodą (Magdalena Schejbal). Stypa okazuje się katalizatorem przyszłych wydarzeń: rozpada się dawno przebrzmiałe małżeństwo Teresy i Mariana, Jagoda rzuca rozpieszczonego Dżefreja i dochodzi do decydującej rozmowy między Kaśką i Marcinem.

Współprodukowany przez CANAL+ film PRZEMYSŁAWA WOJCIESZKA zdobył szereg nagród, w tym nagrodę za debiut aktorski dla Magdaleny Schejbal na FPFF w Gdyni 2001 oraz za zdjęcia Jolanty Dylewskiej na MFF w Slamdance 2002. "Głośniej od bomb" to popis młodych aktorów: Rafała Maćkowiaka, Sylwii Juszczak i Magdaleny Schejbal. W rolach drugoplanowych pojawiają się -popularni w czasach kina moralnego niepokoju - Teresa Sawicka ("Kung-fu") i Michał Tarkowski ("Człowiek z marmuru") oraz znany muzyk rockowy Lech Janerka jako niekonwencjonalny ksiądz Wojciech.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

WASZE OPINIE

kicia

film jest bardzo warty uwagi spełnił moje oczekiwania najlepszą postacią była jagoda brawo dla magdaleny schejbal!!!!!!!!!!!!1

luccaass

Sam fakt, że postawiłeś/aś kropkę w miejscu na imię lub nick świadczy o tym, że sam/a wstydzisz się swojego idiotycznego komentarza...;-)

.

Boże, jaka chała! Dawno nie oglądałam tak irytującego filmu (a oglądam ich kilkaset rocznie - i w kinie, i w tv)!
Głośniej od bomb
Polska, 2001
Głośny film młodego reżysera Przemysława Wojcieszka prezentowany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych.
dramat obyczajowy
Głośniej od bomb
4,0 5 1 86