PREMIERA

2010.08.04

CANAL+ PREMIUM

GŁOSY LUDZI

gatunek: krótki metraż

Ocena filmu

0.00

Opis

W ramach SuperDeseru GŁOSY LUDZI prezentowane będą filmy krótkometrażowe: "Głosy ludzi", "Na ryby" oraz "Łóżko pod oknem".

GŁOSY LUDZI
(The Sound of People)
Irlandia, 2007, 07'30"
reżyseria: Simon Fitzmaurice


Tuż przed wykonaniem skoku do wody osiemnastoletni chłopak wyobraża sobie, co zmieniłoby się w życiu otaczających go ludzi, gdyby jego skok się nie udał. Przypomina sobie różne sytuacje, w których zetknął się ze śmiercią. Film otrzymał nagrody na festiwalu w Belfaście, Huesca w Hiszpanii, oraz na Foyle Film Festival, został także wyróżniony na festiwalu w Oberhausen.

NA RYBY
(Gone Fishing)
Wielka Brytania, 2008, 12'50"
reżyseria: Chris Jones


Podczas pogrzebu starszy mężczyzna nie może skupić się na uroczystości, bo towarzyszący mu mały chłopiec nalega, by raz jeszcze opowiedział historię Goliata, największego szczupaka jakiego złowił. Film otrzymał 9 nagród, m.in. na festiwalu w Palm Springs, Rhode Island, Beverly Hills i Newport Beach.

ŁÓŻKO POD OKNEM
(Le Lit Pres de la Fenetre)
Francja, 2008, 11'46"
reżyseria: Michael Barocas


Trzech starszych pacjentów leży na jednej sali szpitalnej. Ten, który zajmuje łóżko przy oknie, codziennie o ustalonej porze wygląda przez żaluzje i opowiada pozostałym, co dzieje się na ulicy. Kiedy umiera, wybucha kłótnia, kto przejmie najlepsze łóżko. Film wyświetlany między innymi na festiwalach w Los Angeles, Montrealu i Sacramento.
GŁOSY LUDZI
W ramach SuperDeseru GŁOSY LUDZI prezentowane będą filmy krótkometrażowe: "Głosy ludzi", "Na ryby" oraz "Łóżko pod oknem".
krótki metraż
GŁOSY LUDZI
3,9 5 1 8