PREMIERA

2007.01.09

CANAL+ PREMIUM

Głosy niewinności

Voces Inocentes

Meksyk/USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: dramat wojenny

czas trwania: 120 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Salvador lat 80., wojna domowa. 11-letni Chava (Carlos Padilla) mieszka w wiosce, która usytuowana jest na linii frontu pomiędzy wojskami rządowymi a partyzantami.

Nędzne, tekturowe domki, które zamieszkują tubylcy dziurawią kule. Każdego dnia ktoś ginie. Poczucie ciągłego zagrożenia i niepewność jutra są wzmacniane przez ustawowy nakaz przymusowego werbowania do wojska chłopców od 12 roku życia. Chava jest w szkole co jakiś czas świadkiem rekrutowania kolegów przez uzbrojonych żołnierzy armii. Ojciec chłopca, ze strachu przed wcieleniem do wojska, porzuca jego i matkę (Leonor Varela) i ucieka do USA. Chava musi w błyskawicznym tempie dojrzeć do roli mężczyzny. Podejmuje pracę jako kierowca autobusu. Słuchając wieczorami na małym tranzystowowym radyjku agitacyjnych audycji i pieśni patriotycznych nadawanych przez państwową rozgłośnię, wpada na pomysł jak skutecznie ustrzec siebie i swoich kolegów przed poborem do armii.

Oscar Orlando Torres, z pochodzenia Salwadorczyk, opierał się na wspomnieniach z dzieciństwa pisząc, razem z reżyserem LUISEM MANDOKI, scenariusz do "Głosów niewinności". Torresowi udało się zbiec z ojczyzny przed wcieleniem do wojska. Nigdy już do nej nie powrócił. Luis Mandoki jest z pochodzenia Meksykaninem. Karierę w Hollywood rozpoczął w roku 1990 bardzo dobrze przyjętym przez krytykę filmem "Biały Pałac" z Susan Sarandon, laureatką Oscara za najlepszą rolę żeńską w obrazie: "Przed egzekucją", a pięciokrotnie do tej nagrody nominowaną. Mandoki na swoim koncie ma również reżyserię filmu "Kiedy mężczyzna kocha kobietę", w którym pierwszy raz pokazano problem kobiecego alkoholizmu.

"Głosy niewinności" zdobyły nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2005 roku.

CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

WASZE OPINIE

kobieta niepowazna

prawda o zyciu na ziemi w innym wymiarze...
przerazajacy obraz zycia dzieci w warunkach wojny

gimbas

Ameryka łacińska wojna domowa dwie walczące strony rządowa (wojsko) i partyzancji w tym świecie historie opowiada chłopiec który wkrótce skończy 12 rok życia i wtedy zostanie siłą wcielony do armii

pedro

Świetny i cekawy film.Warto go obejrzeć ,aby uświadomic sobie kilka spraw. Polecam.
Głosy niewinności
reżyseria:
Meksyk/USA, 2004
Salvador lat 80., wojna domowa. 11-letni Chava (Carlos Padilla) mieszka w wiosce, która usytuowana jest na linii frontu pomiędzy wojskami rządowymi a partyzantami.
dramat wojenny
Głosy niewinności
4,7 5 1 34