2012 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved

PREMIERA

2013.06.20

CANAL+ PREMIUM

2013.10.29

CANAL+1

Głupi, głupszy, najgłupszy

The Three Stooges

USA, 2012

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

Opis

Niegdyś porzuceni pod drzwiami przyklasztornego domu dziecka. 25 lat później Larry (Sean Hayes), Curly (Will Sasso) i Moe (Chris Diamantopoulos) nadal mieszkają w sierocińcu, gdzie pracują jako woźni.

Okazuje się, że placówka ma poważne problemy finansowe. Jeżeli w ciągu miesiąca nie spłaci ponad 800 tysięcy dolarów długu, zostanie zamknięta. Trójka przyjaciół postanawia zdobyć pieniądze i uratować placówkę. Okazja nadarza się, kiedy niejaka Lydia (Sofia Vergara) proponuje mężczyznom zapłatę za zabicie jej męża. Plan nie udaje się, a wyniku komplikacji Moe zostaje zaangażowany do udziału w telewizyjnym reality show. A to dopiero początek komicznych perypetii szalonego tria.

"The Three Stooges" to tercet komików, który przez ponad ćwierć wieku (od połowy lat 30. po schyłek lat 50.) rozśmieszał Amerykanów w filmach kinowych i telewizyjnych. Bezradni i naiwni bohaterowie slapstickowych gagów zdołali zapaść w pamięć kilku pokoleniom. O "The Three Stooges" z sympatią myśleli o też bracia Bobby i Peter Farrelly, specjaliści od komedii, autorzy takich produkcji, jak "Sposób na blondynkę", "Ja, Irena i ja" czy "Dziewczyna moich koszmarów". Wespół ze scenarzystą Mike'em Cerrone ("Ja, Irena i ja") mieli być tymi, którzy przypomną szerokiej widowni legendę trzech nieporadnych głupoli. Do nowych wcieleń Larry'ego, Curly'ego i Moego wybrano aktorów o bardzo wyrazistym vis comica: Seana Hayesa (laureat nagrody Emmy za występ w serialu "Will i Grace"), Willa Sasso ("Koniec świata", "Och życie!", serial "Jak ojciec coś palnie, to...") i Chrisa Diamantopoulosa ("Weselna gorączka", "Nowe rządy"). Projekt zapowiadał się intrygująco. - To wyjątkowo ekscytujący moment na powrót The Three Stooges do kin - emocjonował się producent wykonawczy filmu Earl Benjamin. - Przypominamy najlepszy rodzaj komedii slapstickowej dla fanów w każdym wieku. To film familijny, przy którym wszyscy mogą się wspólnie śmiać, a trójka uroczych kretynów znów zdobędzie serca kinomanów na całym świecie".

Do obsady zaangażowano też m.in. zdobywczynię Oscara Jennifer Hudson ("Dreamgirls", "Sekretne życie pszczół"), laureatkę Złotego Globu Jane Lynch ("Aviator", "Czterdziestoletni prawiczek", "Glee"), Sofię Vergarę ("Sylwester w Nowym Jorku", "Smurfy", serial "Współczesna rodzina") oraz supermodelkę Kate Upton, jedną z najbardziej pożądanych kobiet świata, której pojawienie się na ekranie było głośno komentowane ze względu na specjalny habit bikini, który założyła wcielając się w rolę jednej z zakonnic. Karkołomne zadanie przeniesienia slapstickowego humoru na plan komedii XXI wieku zostało przez Farrellych zrealizowane bezbłędnie. "Film pokazuje, że to, co pozwalało Stooges rozśmieszać widownię wiele lat temu, działa także i dziś" - wyrokował Phelim O'Neill z brytyjskiego "Guardiana". "Głupi, głupszy, najgłupszy" byli też chętnie oglądani przez kinomanów - na całym świecie produkcja zarobiła blisko 120 milionów dolarów.
Głupi, głupszy, najgłupszy
USA, 2012
Niegdyś porzuceni pod drzwiami przyklasztornego domu dziecka. 25 lat później Larry (Sean Hayes), Curly (Will Sasso) i Moe (Chris Diamantopoulos) nadal mieszkają w sierocińcu, gdzie pracują jako woźni.
komedia
Głupi, głupszy, najgłupszy