PREMIERA

2005.11.12

CANAL+ PREMIUM

GODSEND

USA/Kanada, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 99 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Jessie (Rebecca Romijn-Stamos) i Paul (Greg Kinnear) Duncanowie są bardzo szczęśliwym małżeństwem. Wszystko się zmienia w momencie, gdy ich 8-letni syn Adam (Cameron Bright) ginie w wypadku. Zrozpaczeni rodzice nie potrafią pogodzić się z tą sytuacją.

Z nieoczekiwaną pomocą przychodzi im współczesna medycyna. Duncanowie trafiają do doktora Richarda Wellsa (Robert de Niro), który zajmuje się klonowaniem żywych organizmów. Naukowiec twierdzi, że wykorzystując komórki Adama, może stworzyć jego żywą kopię. Po długich dyskusjach Jessie i Paul decydują się na eksperyment, choć zdają sobie sprawę, że w świetle prawa jest on nielegalny. Żeby uniknąć krępujących pytań rodziny i znajomych oboje zmieniają pracę i przeprowadzają się na drugi koniec kraju. Po dziewięciu miesiącach na świat przychodzi zdrowy chłopiec. Życie Duncanów biegnie szczęśliwie do momentu, gdy ich syn, Zachary (Devon Bostick), kończy osiem lat. Wówczas chłopiec zaczyna cierpieć na senne koszmary, w których prześladuje go rówieśnik. Z czasem okazuje się, że eksperyment doktora Wellsa nie do końca się udał.

"Godsend" w sensacyjnej formie thrillera porusza gorące problemy współczesności. Klonowanie, oprócz innych niebezpieczeństw, podnosi bowiem ważne kwestie etyczne: Reżyser NICK HAMM nakręcił wcześniej m.in. "Martę i wielbicieli" oraz "Bunkier". W postać szalonego naukowca wcielił się Robert De Niro, który początkowo zakładał tylko epizodyczny udział w przedsięwzięciu. Z uwagi na napięty terminarz aktora wszystkie sceny z jego udziałem nakręcono w ciągu jednego tygodnia. De Niro, zdobywca kilku Oscarów (w tym honorowego za całokształt twórczości), ma w bogatym dorobku tak głośne tytuły, jak "Ojciec chrzestny II", "Taksówkarz", "Łowca jeleni", "Wściekły byk", "Harry Angel", "Chłopcy z ferajny", "Przylądek strachu" czy "Kasyno". Role rodziców powierzono: nominowanemu do Oscara za drugoplanową rolę w "Lepiej być nie może" Gregowi Kinnearowi ("Siostra Betty", "Masz wiadomość", "Serce nie sługa", "Skazani na siebie") i laureatce Saturna za "X-Mena" Rebecce Romijn-Stamos ("Simone", "Famme Fatale", "Punisher").

WASZE OPINIE

Primo

Bardzo ciekawy i dobry film (czyżby istniało takie ryzyko klonowania?). Mam nadzieję, że będzie część druga, bo inaczej zakończenie można uznać za denne. Warto zobaczyć.
Ocena: 8/10

luccaass

Film został w zasadzie zrobiony po to, by przygotować widzów na część 2, która na pewno powstanie... Szkoda, że teraz większość filmów robi się ze scenariuszami rozpisanymi na 15 części. Takie czasy.

sexvestrator

film zaczolem ogladac z nudow. na poczatku myslalem ze to taka sobie opowiastka dla mojej mamy albo innych kobiet , ale pozniej wyszedl z tego dobry thriller. wszystko bylo by git , tylko te zakonczenie. aghrrrrrrr........ wie ktos moze kiedy bedzie godsend 2 ??
GODSEND
reżyseria:
USA/Kanada, 2004
Jessie (Rebecca Romijn-Stamos) i Paul (Greg Kinnear) Duncanowie są bardzo szczęśliwym małżeństwem. Wszystko się zmienia w momencie, gdy ich 8-letni syn Adam (Cameron Bright) ginie w wypadku. Zrozpaczeni rodzice nie potrafią pogodzić się z tą sytuacją.
thriller
GODSEND
3,4 5 1 62