Fox
  • Oscar

PREMIERA

2004.01.03

CANAL+ PREMIUM

Goło i wesoło

The Full Monty

Wlk. Brytania, 1997

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 91 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Sheffield w Yorkshire. Przemiany modernizacyjne końca lat 80. doprowadziły do zamknięcia tutejszych hut i w konsekwencji do zubożenia mieszkańców.

Wśród bezrobotnych jest rozwodnik Gaz Schofield (Robert Carlyle) i jego kumpel Dave Althorpe (Mark Addy). Od kiedy stracili pracę, spędzają dni na bezmyślnym włóczeniu się po mieście, czasem wpadając do pośredniaka. Tu spotykają również bezrobotnego byłego szefa Geralda Coopera (Tom Wilkinson), który wciąż ukrywa przed żoną fakt, że nie ma już pracy. Gdy do miejscowego klubu przyjeżdża grupa męskich striptizerów, przyjaciele wpadają na pomysł, że też mogą tak zarabiać na życie. Do zespołu dołącza jeszcze trzech bezrobotnych "śmiałków", ale początki okazują się trudniejsze niż przypuszczali. Podczas jednej z prób wszyscy zostają aresztowani. Nie studzi to jednak ich zapału.

"Goło i wesoło", niskobudżetowa produkcja PETERA CATTANEO, to jedna z najlepszych komedii brytyjskich lat 90., bijąca rekordy popularności także poza granicami rodzimej Wielkiej Brytanii. Film zdobył m.in. nagrodę publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 1997 roku. Duża w tym zasługa znakomitej obsady, w której znalazł się m.in. jeden z najbardziej wszechstronnych brytyjskich aktorów Robert Carlyle ("Trainspotting", "Ksiądz", "Drapieżcy") oraz popularny aktor starszego pokolenia Tom Wilkinson ("Rozważna i romantyczna", "Za drzwiami sypialni"). Dodatkowym walorem filmu jest ścieżka dźwiękowa z przebojami epoki disco, takimi jak "Flashdance" i "Hot Stuff" Donny Summer.

Nagrody filmowe

Najlepsza muzyka oryginalna do komedii lub musicalu, Anne Dudley, Goło i wesoło

WASZE OPINIE

MagdaDab

Dobry film na pochmurne dni i kiepski humor.

Mateusz

Świetna brytyjska komedia,która udowadnia że nawet najprostsza fabuła może być interesująca i co najważniejsze przyciągnąć uwagę widza.Polecam.

CuBe

ogladalas final sextetu..nie masz co robic dziewczyno ...wez sie nad soba zastanow ....a co do filmu bardzo swietny ...prosta fabula ale scena finalowa poprostu genijalna GORACO POLECAM
Goło i wesoło
reżyseria:
Wlk. Brytania, 1997
Sheffield w Yorkshire. Przemiany modernizacyjne końca lat 80. doprowadziły do zamknięcia tutejszych hut i w konsekwencji do zubożenia mieszkańców.
komedia
Goło i wesoło
2,5 5 1 4