Fot. Monolith Films

PREMIERA

2014.11.01

CANAL+ PREMIUM

Gra Endera

Ender's Game

USA, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: science fiction/film akcji

Ocena filmu

0.00

Opis

Ekranizacja powieści science fiction Orsona Scotta Carda, docenianej za połączenie oryginalnej wizji świata przyszłości z ciekawą historią o dojrzewaniu. W obsadzie: Harrison Ford, Asa Butterfield, Viola Davis, Abigail Breslin i sir Ben Kingsley.

Jest rok 2070. Minęło 40 lat od nieudanej inwazji obcych na Ziemię. Świat żyje w oczekiwaniu na powrót najeźdźców, podobnych do owadów stworzeń, pogardliwie określanych "robalami", które stworzyły zaawansowane technicznie społeczeństwo. Ziemskie centrum obrony realizuje tajny plan polegający na rekrutowaniu najinteligentniejszych jednostek jeszcze na etapie dzieciństwa i poddawaniu ich szkoleniu w walce z obcymi Wybrańcy są kierowani do orbitalnej Szkoły Bojowej. Tam, szkolą się pod okiem pułkownika Hyruma Graffa (Harrison Ford). Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin (Asa Butterfield), którego siostra Val (Abigail Breslin) nazywa Enderem. Chłopak trafia pod skrzydła Mazera Rackhama (Ben Kingsley), legendarnego dowódcy, który zadał decydujący cios Robalom podczas II inwazji. Nauczyciele sądzą, że teraz Ender jest jedyną nadzieją ludzkości na ocalenie.

"Gra Endera" powstała według scenariusza i w reżyserii GAVINA HOODA, który zyskał sławę nakręconym w RPA filmem "Tsotsi", nagrodzonym m.in. Oscarem i nominowanym do Złotego Globu oraz nagrody BAFTA. Podobnie jak "Tsotsi" czy inny projekt Hooda - "W pustyni i w puszczy", również "Gra Endera" jest ekranizacją powieści, którą napisał w 1985 roku Orson Scott Card. Książka zdobyła prestiżowe nagrody Hugo oraz Nebula, a także miliony wielbicieli na całym świecie, którzy doceniają połączenie w jej oryginalnej wizji świata przyszłości z ciekawą historią o dojrzewaniu. Przetłumaczono ją na 28 języków, znalazła się na liście obowiązkowych książek amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej, a także na liście 100 najlepszych powieści dla młodzieży ułożonej przez American Library Association.

WASZE OPINIE

xasas

film leci z lektorem czy dubbingiem ??

bazyli

Wszystkim wam proponowałbym zaznajomić się z powieściami Orsona Scota Carda, autora cyklu o Enderze, zanim
będziecie chcieli na poważnie rozmawiać o filmie. Sam film mocno skrócony i spłycony co do książki. Ale i tak jest
niežle. Swoją drogą czy ktoś się pokusi o kontynuację? Zobaczyć prosiaczki, Mówcę Umarłych czy Lusitanię? Kurze
byłoby fajnie....

Tufta

[quote michu123 napisał 05.11.2014 07:01]
Ludzie, więcej wyobraźni.
[/quote]

Żebyś się nie zdziwił:-)
Witaj w rodzinie Canal+ Nie słuchaj przygłupów którzy twierdzą ,że HBO jest lepsze.
Gra Endera
reżyseria:
USA, 2013
Ekranizacja powieści science fiction Orsona Scotta Carda, docenianej za połączenie oryginalnej wizji świata przyszłości z ciekawą historią o dojrzewaniu. W obsadzie: Harrison Ford, Asa Butterfield, Viola Davis, Abigail Breslin i sir Ben Kingsley.
science fiction/film akcji
Gra Endera
3,6 5 1 47