PREMIERA

2012.07.08

CANAL+ PREMIUM

Gra namiętności

Passion Play

USA, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat /thriller

czas trwania: 94 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Nate Pool (Mickey Rourke) jest jazzowym trębaczem wychodzącym z heroinowego nałogu. Po jednym z występów mężczyzna zostaje napadnięty i pobity, po czym budzi się w samochodzie jadącym na pustynię.

Tajemniczy napastnik gotowy jest zabić Nate'a, lecz sam ginie zastrzelony przez miejscowych Indian. Pozostawiony sam sobie muzyk spotyka podróżujący cyrk, którego gwiazdą jest Lily (Megan Fox), dziewczyna z anielskimi skrzydłami. Lily ratuje Nate'a przed śmiercią z rąk dyrektora cyrku (Rhys Ifans), po czym oboje uciekają do miasta. W obawie przed kolejnym zamachem, Pool zwraca się do gangstera Happy Shannona (Bill Murray). Okazuje się, że to właśnie Shannon zlecił zabicie muzyka w zemście za romans z jego żoną. Teraz jednak niedoszła ofiara ma dla gangstera kuszącą ofertę.

"Gra namiętności" to film szczególny, ponieważ debiutujący w roli reżysera, doświadczony scenarzysta MITCH GLAZER (pracował m.in. przy "Trzech sercach" Jerzego Bogajewicza, "Wielkich nadziejach" i "Rekrucie") nosił się z zamiarem jego realizacji przez blisko dwadzieścia lat. Niewątpliwą zasługą Glazera było skompletowanie znakomitej obsady, w której brylują Mickey Rourke ("Sin City - Miasto grzechu", "Zapaśnik"), Bill Murray ("Między słowami", "Broken Flowers"), Rhys Ifans ("Twin Town", "Notting Hill", "Informers"), Kelly Lynch ("Drugstore Cowboy", "Obłęd") i Megan Fox ("Zabójcze ciało", "Jonah Hex"). Występ tej ostatniej, obnoszącej na ekranie anielskie skrzydła, Rourke komentował słowami: - Myślę, że pozytywnym zaskoczeniem jest to, że niezwykła piękność stała się w tym filmie najlepszą młodą aktorką, z jaką kiedykolwiek pracowałem. "Grę namiętności" warto jednak obejrzeć nie tylko dla Megan Fox. Ten "perwersyjnie ekscentryczny" - jak określił go recenzent magazynu "Variety" - intrygujący narkotyczną aurą film łączy atuty kina artystycznego z walorami mocnego thrillera, a to niecodzienne, warte uwagi połączenie.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE

WASZE OPINIE

tufta

Sam film to jedno wielkie nieporozumienie.Strasznie się na nim wynudziłem.To taki ckliwy,łzawy filmowy zakalec.Że Megan gra w takich filmach to się dziwię.Gdyby nie ona to bym nie spojrzał na ten film.

tufta

Oczywiście będę oglądał ten film.Jestem wielkim fanem urody Megan Fox.Taki typ urody jaką ona posiada doprowadza moje serce do szybszego bicia.Taki właśnie typ urody preferuje u kobiet.Magan Fox i Odette Annable to kobiety ideały.Owszem blondynki czy rude też bywają ładne ale słabość mam właśnie do takich ognistych brunetek.Pozycja obowiązkowa.
Gra namiętności
reżyseria:
USA, 2010
Nate Pool (Mickey Rourke) jest jazzowym trębaczem wychodzącym z heroinowego nałogu. Po jednym z występów mężczyzna zostaje napadnięty i pobity, po czym budzi się w samochodzie jadącym na pustynię.
dramat /thriller
Gra namiętności
1,8 5 1 5